Copilasi de Iulie-August 2004 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Meii mie nu-mi mai place berea de ani de zile,asa ca nu beau nik,nici macar apa..ceea ce-i nasol(exceptie serile de iarna in care apelez la vin rosu fiert cu scortisoara si alte arome ca sa ma incalzesc)...in schimb la rontzaiala sunt prima,pufuleti,popcorn,si alte bazaconii
Mandra este intr-o perioada in care mananca destul de bine.... dimineatza pentru ca-i in vacanta mananca lapte cu cereale si paine cu miere...la pranz obligatoriu ciorba/supa si mai nou felul doi dar numai daca-i place insemnand snitele de pui,outz,paste chinezesti sau ciulama de ciuperci...cand se trezeste musai sa fie alt felul 2....mere,banane si alte rontzaituri...da' nu se cunoaste ca tot slabanoaga este
Vivia si Uka cu cine sta in vacanta?
Liliana astept pozele
Cristalina si mie imi trebuie ceva vointa sa ma sui pe bicicleta.... mai mult sta Maria cocotzata pe ea..in schimb am iesit cu tati la alergat de vreo doua seri...dupa o tura eram lesinata,ma intrecea si cupilu
pupicei sunt in zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

..cine zicea de tiramisu ? tocmai am primit pe email reteta de la goodfood ...paote va inspirati
http://www.bbcgoodfood.com/recipes/9652/bestever-tiramisu?utm_source=newsletter167&utm_medium=email&utm_campaign=ongoing
daca nu puteti sa o vedeti sa-mi spuneti ca vi-o trimit pe email...

O seara buna... pe mine m-a apucat migrena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
azi e friig frig. dar macar nu a mai nins (hahaha poate ma aude )
Mani, si eu sunt abonata la good food newsletter... sunt fan retetele de acolo
ma duc sa imi fac trebile pe aci. sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Noah lasati ca a nins aici toata seara Mai rau ca in decembrie pe afara, zapada, gheata, zapada peste gheata

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata ! Aici e soareeee, vrea cineva ??
Io am vazut aseara The Hurt Locker, filmul care e in competitie cu Avatar la Oscaruri, meyyy, am ramas cu o durere de cap nashpa, filmul este asa de dur ... io l-as vota pentru cel mai bun in locul avatarului (care e bijuteria efectelor 3D) !! Cine vrea un film extrem de realist si are stomacul tare, il poate vedea !!
Ma duc sa imi fac "rondul de dimineata" prin casa si mai revin !
Va pupesc pe toate cu mare drag !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Mani multumesc pentru reteta de tiramisu...sa-ti treaca migrena repede!
Roxi spor la treburi!
Daria trimite niste zapada si la noi...ca mandra s-a trezit cu ideea fixa ca vrea afara cu sania
Din categoria fiecare cu cel doare...maine sunt responsabila cu branzeturi de toate felurile asortate cu fructe uscate si proaspete...si am o dilema ce vin se bea:alb sau rose?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!
Mey, io nu particip la discutii despre diete , decat daca sunt cu ciucalata. Bere, niuuuu, am incercat o cura - cica sa ma'ngrash - n-a iesit. Savurez in schimb, cu placere, un pahar de vin sec.
Maine am penultima etapa in proiect si deja am inceput un altul... Si am de facut la hartogaraie...norok ca de pe 15 incep sa predau proiectul asta.

Ioana, io parca stiu ca merge vin alb la branzeturi...

Olivia, 5 luni la pediatrie? Mey, io nu stiu daca as putea sa fac meseria asta...

Ma'c la ale mele! Pupe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana, la branzeturi depinde de ce branze sunt. la branze tari, maturate, cu gust pronuntat, merge un vin rosu, sec, de ex un Cabernet sauvignon sau un Merlot de Prahova valley reserve.
daca sunt multe fructe proaspete de genul struguri/mere/pere merge un vin alb demi-dulce de genul Domeniul coroanei segarcea - Sauvignon blanc sau un Rose de Vanju Mare. pentru un vin mai light incearca un Domeniul coroanei Chardonnay - e tot alb.
mai sunt multe variante, depinde acum si de gusturile bautorilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am o dilema iegzistentiala uriasa, va cer parerea - sper sa-mi raspundeti sincer toate:
sambetele voi veni la lucru - 2 ore - de la 9 la 11.
in schimbul unei zile libere in timpul saptamanii.
o voi aduce pe Giulik vrand/nevrand ca n-am ce face.
se va juca la pc pana termin hartiile, apoi vom merge direct in parc.
DAR
aseara i-am expus problema si i-am spus ca va lua salar 5 lei la inceput din care isi poate cumpara ce vrea ea.
evident i-au lucit imediat ochii.
i-am explicat ca si-i poate strange, ce-si poate lua de ei si ca astfel nu se va mai supara pe mine daca nu reusesc sa-i aduc oul Kinder sau pufuletii cu surpriza seara de seara aici am fost smechera rrrau.
AM GRESIT la faza cu plata ?
Ma simt extraordinar, cumplit de rau fata de ea, nici nu va imaginati ce de bocete am tras noptile ca o voi cara cu mine. Ca nu am de ales. Ma simt vinovata pana`n maduva oaselor.

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria, mie mi se pare ok "plata" . nu e o mita. e un mod fun de a ii arata cum e cu salariul. iar 2 ore la cum o stiu pe Giulia nu cred ca sunt o problema.

Mergi la inceput