Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*145

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Hai ca am si io putin timp de clapacit: fie-mea jumuleste florile, barbatul e plecat pt putin timp, asa ca bagai un oki si ce vazui: aris tace si le face :)) ne intreba pe noi cum o sa ne descurcam cu BB2, ca ei ii e frica de una, de alta.... si ea deja il are la purtator.
Bravo aris, felicitari


Oli merci pt prezentarea fetelor si pt lamuririle cu unghiile: m-ai bagat putin in ceata cu gelul ala permanent, dar am vazut ca asta e "moda noua"... insa care e cistigul? ca oja normala nu cred ca ia mai mult de 3 ore/luna de pus si oricum unghiile cresc, nu se poate sa lasi o culoare timp de 3 sapt, ca ajunge unghia numa jumate vopsita!!! sau e vreo smekerie?

Ilinka, multu pt aprecierea poeziei :) Motanu s-a cumintit, of corse :D (i-a fost frica ca ii trag un cap in gura, lool ).
Multe imbratisari lui Manole si tie, trebuie sa fii tare


Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Va ramasesem datoare cu cateva filmulete:

www.youtube.com/watch?v=JsWoAuLh0bY" target="_blank">primii pasi

www.youtube.com/watch?v=vt_WbNWt-xU" target="_blank">cu catelul vorbitor

www.youtube.com/watch?v=oA4QqeA8o9I" target="_blank">bem apica

www.youtube.com/watch?v=FJ8gUNgdA0Q" target="_blank">tandreturi

si mai am unul pe care nush cum sa-l botez:
http://www.youtube.com/watch?v=pfpGOxniif0



Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Hmmmmmm, suntem baiat mare, facem primii pasi, cautam imprimante, ne jucam cu catelushul vorbitor, muscam nasul lui mami, bem apa...ce mai, o multime de deprinderi...Sa fii sanatos Cristinelu' si sa cresti si mai si mai mare...

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Filmuletzul cu fetitza dresata cum bine zice Ilinca, mi se pare trucat, cum de altfel sunt sute si sute de filmulettze pe youtube, iar cel cu alaptarea la san pana la 8 ani e de-a dreptul respingator...nu stiu pentru voi, dar pentru mine este..."beah" intr-un singur cuvant, in plus nu mi se pare ca ar aduce atatea avantaje copilului, dat fiind ca sunt copiii la fel de talentati si la fel de buni precum protagonista clipului, fara a fi alaptati.

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Ma duc sa trantesc o mamaligutza pentru Nicholas, cu branzica....si las pentru amatoare, sub semnatura noile noastre poze.


Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
8 luni si ceva
Nicho la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Va ramasesem datoare cu cateva filmulete:

www.youtube.com/watch?v=JsWoAuLh0bY" target="_blank">primii pasi

www.youtube.com/watch?v=vt_WbNWt-xU" target="_blank">cu catelul vorbitor

www.youtube.com/watch?v=oA4QqeA8o9I" target="_blank">bem apica

www.youtube.com/watch?v=FJ8gUNgdA0Q" target="_blank">tandreturi

si mai am unul pe care nush cum sa-l botez:
http://www.youtube.com/watch?v=pfpGOxniif0





delicios Chiscuta !!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Felicitari Aris!!! Sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!


Cati, ai primit parola?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Mmmmm, ce delicios a fost
Am mancat pentru prima oara asa ceva, mami mi-a pus si un galbenus de ou fiert moale, incat am papat cu pofta toooot! Acum il mai tin putin sa digere ceea ce a mancat si apoi ii pun pijamaua si somn de voie...aiurea, se trezeste dupa o ora fix.
Apropos, stiti cumva de ce se trezeste Nicholas al meu exact dupa o ora,in fiecare seara, in conditiile in care mananca normal la cina, adoarme cu tzatza in gura? Nu e ca ii dau prea mult, ii dau sa manance normal, dar are el un cuc in corp care ii da trezirea la fix o ora dupa ce adoarme, apoi, doarme iar 2 ore si pe urma treziri tata la greu, ba in pat, ba in patutz....in sfarsit m-am obisnuit, vroiam doar sa imi dati o parere...

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
8 luni si ceva
Nicho la 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pupici la fete
si pentru Aris si o tona de pupi ; iarasi o sa fii o super sexi sa ne oftici pe toate; felicitari din toata inima, sa fie totul bine, sa ai o sarcina usoara si frumoasa si sa iasa ce vrei tu; si pune mana si mananca daaaaaaa???? sa nu te mai aud cu o masa pe zi, si aia gen "ciuguleala", ca acuma suntem muuuuulte "soacre" pe capul tau ca sa te dadacim si sa te bibilim toata ziua; e o veste extraordinara, tare mult ma bucur pentru voi; cum a reactionat sotul????????? povesteste si tu ceva aici, ca ne-ai socat cu "surpriza" (eu initial am crezut ca ai primit surpriza de la anca si nu voiam sa intru sa vad ce e)... acuma vrem detalii.. cum, cand, ca a zis... cum aia juns la test.... chestii din astea


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Nicky, eu stiam ca galbenusul trebuie sa fie tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

noi azi am fost la plimbarica in arges la strabunica care a facut 75 de ani saptamana trecuta, dar din motive de zapada abia azi ne-am dus; Doamne ce s-a mai bucurat, sper sa mai fie prin preajma o vreme, ca e inca tinerica; mutzu a tras o tura zdravana de plans cand am ajuns si a vazut atata lume care se uita la el; si nu au tabarat pe el, nici vorba, dar cum era acolo o pupaceala generala, si lume multa si noua... si-a expus baiatul punctul de vedere... vreo 20 de minute; dupa care s-a potolit, a papat si a ranjit cei 2 dintisori la toata lumea, ne-am plimbat printre ei, am ras cu gura pana la urechi cand am vazut "cucurigu" multi care miscau prin curte (spre deosebire de cucurigul nostru din carte, a tipat de ne-a turbat la catel- un plosticel de catel pechinez si iubaret care fugea de bebe.... ca stia el ca daca se lasa prins naparleste fortat; pisicutii erau interesanti... dar daca nu sunt albi ca mitisorul de la 'maie n-au prezentat mult interes; eu asa m-am bucurat sa mai vorbesc cu varul meu pe care-l iubesc enorm si care a venit cu fetita de 2 anisori cu care s-a iubarit mutzu toata ziua; este absolut fantastica fetita, l-a pupat asa delicat, il mangaia, ii dadea jucariile, iar il pupa pe obrajor... s-a uitat fascinata cum sugea asta mic de la mine, l-a tinut de piciorus cand a papat borcanel.... delicioasa fetita, incredibil de cumintica si ascultatoare, dar zvarluga in acelasi timp
sper sa fie o faza trecatoare cu plansul asta in mediu strain, eu una nu m-am stresat.... dar cei din jur m-au capiat; eu le ziceam sa se poarte normal, sa nu mai faca fetele alea cu "aoleu, hai nu mai plange" ca nu asa se face, copilul mai rau "simpatizeaza" cu fetele lor lungi.... da' cu cine sa te intelegi??? stiu ca e vasta la care vor siguranta mamei, se sperie de straini...., si chiar sper sa treaca repede; pana acum n-a facut nazuri cand a venit lume la noi acasa, ca se stia pe teritoriul lui... acum scos si dus in alte parti, vad ca nu reactioneaza chiar OK; lasa ca ne facem noi mai mari si ne trece si asta.. nu-i asa????
a, si referitor la chestiile cu cititul la varsta asta, si fortatul copilului sa faca chestii "destepte"... eu una ma ingretosez de ideile astea; adica de ce nu m-as bucura de simplul "mama" pe care-l zice copilul???? de ce ar trebui sa-i indes cu forta informatii pe gat, ca el sa le reproduca mecanic evident, ca trebuie sa-ti lipseasaca o doaga sa crezi ca citeste; eu nu am pretentii deloc de la mutzu; eu ma laud cu ce face el.... nici gand sa contabilizez ce nu face; din punctul meu de vedere face tot ce trebuie, sigur ca il invat, si-i arat, si toata ziua ne uitam pe carticele, si luam fiecare obiect din casa pe rand si-i explic ce e, ii spun de 2-3 ori si-i arat cu degetul... ca sa constat ca in cateva zile imi arat singur obiectele, imi arat pe carticica puii, cucurigu, catelul, guit... ma fascineaza efectiv; mai mult nu vreau, nu vreau sa sar peste niste etape delicioase din viata lui, pentru mine fiecare zi, fiecare silaba, sunet nou, pas nou sunt o fericire, cu atat mai mult cu cat le face singur cand vrea el
.... daca are cineva rabdare sa citeasca atata mesajul... eu va dau un premiu.. de consolare


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput