Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*145

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

NICKY le-am luat cu copy-paste in speranta ca voi putea sterge cap inchis, dar nu pot.
A, sunt Monica, mami de Chiscutza :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Se pare ca mersul asta in 4 labe oboseste teribil. Azi a avut reprizele de somn asa: de la 11-13 si de la 16-17.40...de ambele dati in patutzul ei, singurica in camera. Acum cand m-am dus sa vad ce mai face era treaza, statea in patutz si se juca cu suzeta (o jucarie foarte draga, pe care n-a mai bagat-o-n gura de la 3 luni:)))
Am vazut pe Chiscutza super frumushel si plin de personalitate, pe Bogdan devoratorul de mango, pe Nati care e muuult avansata in materie de motz, nu incepatoare ca Sophiphi. La noi asta e primul lucru cand se trezeste, ii prind motzul, ca altfel ii vine bretonul peste ochi. Pe ea nu pare s-o deranjeze dar noua nu ne place s-o vedem asa "emo":)).
De Manole nu mai zic nimic pana nu ajungem iar maine la vet. Sunt foarte deprimata pe tema asta:((( Asa preocupata am fost azi sa manance si el un pic si sa bea apa incat cand i-am dat la Phiphi papa eram asa dusa pe ganduri ca m-am trezit zicandu-i "Manu"
Acum i-am descoperit ceva ciudat la un ochi la Manu, ma bantuie tot felul de ganduri, oare si cainii pot face mici atacuri cerebrale? Ca-i pare ochiul dus in cap...Doamne, nu va mai bat si pe voi la cap ca va innebunesc si pe voi si innebunesc si io...vedem noi maine la Ghiury:((

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Ilinca, imi pare rau pentru Manole... sper ca Gyuri il va putea ajuta

Tare faza cu Sophiphie non-emo

Acum apropo de ce poate face un copil la un an: am gasit un filmulet care m-a lasat speechless, uitati-va si voi.... http://www.youtube.com/watch?v=0KaHzzFUddg&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Va ramasesem datoare cu cateva filmulete:

www.youtube.com/watch?v=JsWoAuLh0bY" target="_blank">primii pasi

www.youtube.com/watch?v=vt_WbNWt-xU" target="_blank">cu catelul vorbitor

www.youtube.com/watch?v=oA4QqeA8o9I" target="_blank">bem apica

www.youtube.com/watch?v=FJ8gUNgdA0Q" target="_blank">tandreturi

si mai am unul pe care nush cum sa-l botez:
http://www.youtube.com/watch?v=pfpGOxniif0



Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Petra.Tudor, apropo de asta cu "cititul", ia vezi ce lupte s-au dus aci:
http://forum2.desprecopii.com/topic.asp?TOPIC_ID=147332


Personal cred ca bebelusa aceea e dresata, saraca, auzi si cum o lauda maica-sa (un fel de "gooood doggy!!!")
Copiii nostri sunt mai liberi si mai...copii; au lucruri mai bune de facut decat sa unga la inima o mama ambitzioasa...
Dodo_pui, mai tre s-o masor si pe Sophiphi; a mea bratzara sa fie de 17 cm, hai 17,5 daca trebuie sa fie mai lejera.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Dar de asta ce ziceti?
http://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fUO74&feature=related

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Petra, fetelor,..m-ati convins Cumpar si eu avocado...dar nu sa-l dau Pitonului, ci sa-l halesc eu ca tare prost staul la capitolul fier...

Moonvas, Chiscutza e super delicios...si seamana cu tine la cel mai mic detaliu....


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Va pup fetelor!

ARIS, WAW!!!!! FELICITARI! Sa ai parte de o sarcina usoara si de un bebe sanatosd. Lasa intrebarile, ca nu ii fac bine samburelului. Vorba Alinei, are Tutu grija de voi si de data asta

MONNVAS, e delicios piciul. Am savurat filmuletele. Si am observat din nou ca sunteti muuult mai avansati ca noi. Ana merge f putin in 4 labute, si aia cu caraiala, de o mana nu vrea si gata, e f f fricoasa. Oare cand scapam de frica asta? Eu speram ca la 1 an sa mearga macar de-o mana. Nu-i bai, da asa, de imagine

GIGELICA, am admirat si pitonul, e o dulceata de baiat. Sa poarte sanatos ghetutele.

ALINA, ce dulce e Naty . Cum stau frate fetele voastre la motat, ca la noi se lasa cu jale de fiecare data cand incerc sa ii prind mot si renunt pana la urma. Oricum, la noi e de fita, ca inca nuj intra parul in ochi

ILINCA, offffff, multa sanatate lui MANU. Imi aduc mereu aminte de catelusa mea, "surioara"mea cum ii spuneam eu, am crescut cu ea de la 13 ani, era o corcitura ciufuta de pechinez si bichon, fusese batuta cand era f mica,de aia era f ciufuta si salbatica. Dar noi asa am iubit-o, a murit in 2007 si mama si acum plange dupa ea, desi are alta "panarama", tot corcita cu pechinez

NOVUS, si eu ii dau Anei destul de des avocado si mango. Ii fac un amalgam de fructe dimineata - mar, portocala sau mandarina (sau pomelo cateodata), banana o data la vreo 2 zile, avocado, mango (nu zilnic, atunci cand am), ananas (tot mai rar), branzica (atunci cand nu e ananas, ca am retinut faza cu amareala), cereale. Iese un amalgam yamyyyy

Legat de Grecia si de patut - nu putem cere pat pt bb? Eu stiu ca toate hotelurile ofera la un anumit nr de stele.

Eu am racit si ma simt calcata de tren . Cred ca e ceva pulmonar, ca ma doare pieptul, tusesc, am cutite in spate. Maine daca se agraveaza ma duc la doc. Sper sa nu ii dau si Anei vreo balarie

Va pupacesc ca nu cred ca mai intru asta seara, iar de maine vine tata in Bucuresti si o sa stau un pic de el, ca e posibil sa se opereze la sinusuri.

Pupici

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PISIK, pai doar nu vroiai un ginere mai puturos, nu? Mai tii minte ca si eu ma plangeam de el ca e lenes, bla bla? Pe la 7 luni, cand vroia sa se ridice in picioare, l-am ajutat sa se ridice, ca singur nu putea, si de atunci a inceput explozia de achizitii. Asa ca nu te plange, ca si cand or veni, vor veni toate gramada, de o sa te nauceasca.
sanatate si tie si tatalui tau.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Fiu-meu cred ca se face designer de apartamente. Ia cate un obiect si il cara de colo-colo, am vazut ca si Bogdanel face asa, il pune ba pe jos, ba pe raft, ba pe televizor, parca i-ar cauta locul potrivit.

Si sa stiti ca mie mi se pare mai usoara viata de cand a inceput sa mearga. Poate si fiindca nu merge decat pe distante mici, dar acum nu mai tre' sa stau dupa fundul lui, el arunca jucaria, el se duce dupa ea, fie in 2, fie in 4 labe. Acum se joaca singurel de 30 min (bine, mai intervin cand iese de pe covor si se duce pe gresie, pe principiul "mai radem, mai glumim, dar nu parasim incinta").

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput