Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mi-e tare, tare dor de tine!!! Astazi este ziua lui Alexandru si tu nu esti sa-i spui la multi ani . Este al doi-lea an cand nu esti la ziua lui si imi spune ca nu isi mai aduce aminte de tine, doar te recunoaste in poze si sa sti ca ma doare, ma doare taaaaaaaaaaaaaaare.
TE IUBESC MULT SI SPER SA TE VISEZ CAT MAI CURAND, SA-MI MAI ALINI DORUL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Doamne tata, in fiecare zi imi e din ce in ce mai dor de tine.Un dor nebun care nici nu ma lasa sa respir ,imi e din ce in ce mai greu.

Miha multa putere.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Dorul de tine se amplifica pe zi ce trece tatal meu drag, au trecut deja noua luni de cind ai plecat si imi e tot mai greu si dor de tine, nu pot accepta ca nu ne mai putem vedea, vorbi.....
Vinerea care vine e Sf. Parascheva pe care o serbai mereu cu drag (era si ziua numelui tau) .....e inimaginabil de greu fata tine, TATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fetelor, mi se rupe sufletul cand citesc mesajele voastre... Sotul meu si-a pierdut tatal acum 2 zile, de Sf. Parascheva... Avea doar 65 de ani, a fost complet neasteptat, a facut septicemie, in 12 ore a trecut de la perfect normal la coma si life support. Si apoi nu a mai functional nici life support-ul si s-a stins... Ma doare sufletul de durerea sotului meu, care a plans ca un copil... Incerc sa imi imaginez dar nu pot, doar cei ce au pierdut parinti pot sti...

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Plang! Ma doare tare, mi-e tare dor de tatal meu! Mi-e tot mai dor de el, luna asta, la sf. lunii se implinesc doi ani de cand nu mai este si este tare, tare greu. Peste o saptamana va fi ziua mea si imi vine de pe acum sa plang ca el nu ma va mai felicita, nu voi mai primi flori de la el, anul trecut am fost asa de trista de ziua mea, incat anul acesta am hotarat sa sarbatoresc doar in familie. Din pacate nimic nu va mai fi ca inainte.
Te iubesc si mi-e tare dor de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Azi am fost tare pana acuma ,mi-am muscat buza sa nu plang am incercat sa zambesc sa nu arat nimic da numai pot sa mimez nimic imi e dor nebun de tine TATA, un dor care nici nu se poate masura , imi vine sa te caut da unde spune-mi si vin.
Azi 9 luni de cand nu mi-ai mai cerut nimic ,si eu tot astept .Astept sa te sun sa ma certi un pic sau sa imi spui planuri orice dar de unde ca nu o sa mai fie.
Azi sa iti zic ca Mara are diploma de inot sa iti zic ca numai are 3 dinti sa iti zic dar unde ........
Iar frigul de afara imi mananca sufletul de durere si de dor si de toate..............

Te iubesc

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167469&whichpage=1

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

A trecut si ziua mea, al doilea an fara tine, am plans mult si daca nu ai venit tu cu flori la mine, ti le-am adus eu la cimitir. Mi-e dor, tare dor de tine, parca durerea se adanceste tot mai mult si tot nu pot accepta ca nu o sa te mai vad niciodata, ca ai plecat pentru totdeauna. Simt ca ma doare sufletul de dorul de tine. Ieri a fost ziua lui Vlad, care nici el nu isi mai aduce aminte totul despre tine si imi vine sa urlu, ma uit la el si imi dau seama cat de mult seamana cu tine, tot mai mult, lucru care ma bucura, dar as fi vrut sa te bucuri si tu de noi si noi de tine. Sambata viitoare va fi pomana de doi ani, doi ani din care vreau sa ma trezesc si sa realizez ca a fost un vis urat, mi-e greu, ma gandesc la mama, a fi intoarsa pe dos, va veni fratele tau si probabil vom plange impreuna. Sper ca esti intr-un loc frumos, fara suferinta, te-am visat acum cateva zile asa de frumos, m-am trezit asa de fericita ca ne-am intalnit.
TE IUBESC SI MI-E TARE DOR DE TINE, DRAGUL MEU TATA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Tata sa apropie Mos Nicolae, inca mai am in mobil mesajul tau de Mos Nicolae de anul trecut pe care l-am citit si plins de mii de ori, ne-ai rasfatat anul trecut cu pachet cu cadouri si acum imi vine sa urlu de dorul tau, tata!
Alberto ne-a zis ca vrea sa povesteasca lui Mos Nicolae despre tine si sa il roage daca poate sa te aduca inapoi ca ii e si lui nespus de dor de opa lui drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Astazi se implinesc doi ani de cand nu mai esti, de cand soarta nemiloasa mi te-a luat. Doi ani de cand viata mea, a nostra s-a schimbat si nimic nu va mai fi ca inainte. Sambata a fost poamana, a fost si fratele tau si multa lume sI cu totii am plans de dorul tau.
Mi-e tare dor de tine si sper sa-mi apari in vis cat de curand.
TE IUBESC MULT, DRAGUL MEU TATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Stiu ca anul trecut m-ai rugat sa vin acasa sa ma mai tii in brate ca iti era dor de mine si ca departe mai sunt.Atunci ti-am zis ca nu se poate si imi pare asa rau ,dar am venit si tu aproape numai puteai sa ma tii in brate.Dar te-am tinut eu si am schimbat rolurile te tineam in brate si iti cantam sa iti treaca durere .Anul asta nimeni nu ma mai suna sa imi spuna ca ii e dor de mine. Acuma te-as suna eu sa iti zic ca esti tare departe si mai aveam atatea sa invat de la tine.

A fost primul paste fara tine,ziua Marei, a mea si multe reusite ale Marei si va urma si primul mos fara tine si eu incerc sa numai plang .

Bicule tare imi e dor de tine .

Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput