Copilasi de Iulie - August 2004 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata dragele mele!

suntem in tara frigului si a ninsorii, la meteo nu am auzit nimic despre ninsoare ...e surpriza !

Olivia, nu te-ai dus sa cauti bratara? Pe mine m-a pus Andreea intr-o seara sa ii caut un breloc , cand a coborat din masina l-a pierdut si a inceput sa urle dupa el, asa ca am iesit eu cu lanterna si detectiv ma numeam

Robi, super haios Matei! Parerea mea este ca o casa mica este mai intima si mai frumoasa, mai usor de intretinut, asa ca e suficienta suprafata la care v-ati gandit.

Liliana, m-ai facut sa rad la prima ora!!! Super tare faza cu fac fac fac bine

Marcela, nepotelul meu e bine, in martie trebuie sa mergem la control in Germania, sper ca rezultatul sa fie ok, sa va dam vesti bune.

Alice, asa suparata a fost Andreea, a pierdut ultimul breloc de la Andrei! Ieri avea la ea un Spiderman si cand l-a vazut Andrei a crezut ca i l-a adus lui, dar s-a incruntat moatza la el si i-a spus ca ii aduce altceva. Pe mine ma distreaza schimbul acesta de jucarii!

Ioana, ati avut caldura noaptea trecuta? Nu stiu cate grade pe minus au fost la voi, dar in Bucuresti au fost -17 grade noaptea trecuta si in casa, avand calorifere deschise la maxim, era mai racoare.

Va pup, sunt prin zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

Liliana, tare faza! Si abia acum realizez ca, vorbind din birou de la Londra cu colegii sau familia, am spus de nenumarate ori: "fac bine, fac aia sau cealalta" Si ma dadeam cocoana educata pe acolo

Olivia, felicitari pentru copilul cuminte!
Imi pare rau pentru bratara Acum doi ani am primit un set bratara+lant de Craciun de la Petro si in ianuarie am plecat la munte. La Predeal am coborat pe marginea drumului 3 minute pentru urgenta lui Matei si mi-am pierdut bratara. Ne-am intors 50 de km si am gasit-o in zapada la lumina farurilor.

Revenind la copii si mofturi, eu am inceput sa aplic o metoda super-nanny, am facut un calendar pentru perioada 19 ianuarie-19 februarie in care voi pune buline negre de fiecare data cand face pipi pe el sau cand il apuca nervisorii si face fitze de alea maxime. Matei isi doreste un joc de sah si acasa, pentru gradi i-am cumparat din septembrie (face sah optional) si are target sa nu primeasca nici o bulina neagra timp de 30 de zile ca sa ii cumpar sah. Aseara ne-a vizitat socrela si i-a soptit:"Lasa ca iti cumpara bunica"...m-am uitat asa de urat la ea incat a continuat singura:"daca mami nu iti pune nici o bulina neagra".

Multumesc mult in legatura cu sugestiile cu casa, e provocarea noastra si eu chiar m-am implicat foarte mult in proiect.
Adun oferte de materiale, fac cercetari de piata, notez toate cheltuielile, citesc documentatii. Petro rade ca mai am un pic si imi fac eu firma de constructii...
Faza e ca m-am suparat pe constructor ( stiu, mi-ati spus voi...) pentru ca a cerut sa schimbam intrarea pe motiv ca nu se poate realiza si de fapt doar necesita ceva mai multa munca. Arhitectul ne-a recomandat 3 echipe cu care a lucrat, avem si noi alte doua cunostinte asa ca am facut copii la schite si demaram adunarea de oferte.

DARIA si CORINA, sanatate la puiuti!

V-am pupat, o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Corina, multa, multa sanatate la voi


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cori, biata Eva! sper sa treaca totusi infectia asta mai repede.
Robi, succes la tabloul cu stelute si buline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna ziua,

Corina, multa sanatate Evei si sa ii treaca repede!
Roberta, succese cu proiectele si cu calendarul cu buline!
Nicole, si ai gasit brelocul!?
Daria, sanatate Giuliei! Oricum era prea frig pentru dus la patinoar...:))))
Marcelle, ma bucur ca Bia este bine, erau numai analize pentru verificare...
Olivia, imi pare rau pentru bratara!
Ioana, supertare sotul . Maria nu e stangace, dar ii e mai usor sa scrie de la dreapta la stanga...
Liliana

E asa soare afara...aproape uitasem ca o sa fie ger mare si incepusem sa-mi fac planuri de weekend. Acasa langa calorifer il petrecem...:)))
Maine ma duc la coafor, ma tund scurt. Pana acum nu m-am prea agitat cu dusul la coafeze superprofesioniste pe principiul "oricum nu conteaza la parul meu" ...dar am ajuns si eu la o varsta...
Sunt curioasa daca o sa se cunoasca ceva din pretul ala de 10 ori mai mare...hehehe (eu cred ca nu )
Un weekend minunat sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Uite ca ma prinde weekendul si eu tot cu problemele de la birou...

Am avut totusi un mic respiro asa ca am pus poze noi (unele de aseara) aici...

Cristalina
- bafta la coafor...eu zic ca o sa faca diferenta o mina buna de stilist, mai ales la un par asa pretentios ca al tau!
Robi - bafta multa cu demararea constructiei si sa ne tii la curent!
Corina - sanatate!! Nasol cu sotul, te inteleg perfect, si eu as reactiona la fel daca ar face asta...
Daria - sanatate multa si voua!
Blue - soacra a plecat in sfirsit acasa acum doua zile (a stat la noi doua nopti) - peste weekend sunt singura cu copiii, ea nu vine la noi peste weekend, iar de saptamina viitoare incep cele 2 saptamini ale mamei mele...

Dragelor, va urez un weekend minunat!!


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Multumesc fetelor, din pacate dr Evei e maine la urgenta, asa ca asteptam cu Ibuprofene si paracetamoale...
Gabi multumesc ca ma sprijini, chiar ma gandeam ca nimeni nu comenteaza si daca citeste domnul o sa zica "vezi, lor li se pare ok, numai tu esti dusa cu pluta..."
weekend frumos, din pacate noi nu o avem activitati prea interesante in conditiile date, si biata Eva facuse aseara o lista luuunga cu ce ar vrea sa facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Sanatate multa Evei, tinem pumnii sa fie bine maine!
Mie nu mi se pare okay, mai ales ca John e in celalalt capat al scalei, m-am gandit insa sa nu te necajesc daca iti zic...


Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...si la noi este gerrr si ninsoare,da' noroc ca de ieri nu mai avem probleme cu gazul...da' nu zic hop incaoricum io-s pregatita "psihic" cu doua calorifere electrice
Cori,multa,multa sanatate Evei....nici mie nu mi se pare ok absolut deloc!!(pe mine ma citeste un prieten de al sotului,dupa care il suna ca sa-i zica ceva de genul stiu ce ai facut aseara...sau cateva remarci rautacioase)
Daria insanatosire grabnica lui Giulik!
Leeloo foarte frumoase pozicile,mi-au placut in special cele cu ariciul si Pongo,delicioase
Liliana super faza din autobuz!...ce-nseamna domle si limbile astea straine(noi faceam haz de frantuji,cand cereau pui la cantina...pana la urma le-am explicat si lor)
Vivia inseamna ca Uka are ureche muzicala...poate se face compozitor..
Robi succes la actiunea supernany.....sefu' meu i-a dat mandrei un sah tare dragut cu piese mari sub forma de omuleti, cai, turn...mandra-i in extaz.
Sa va zic ce program am in week-end?.....sambata dimineatza merg la munci ca iar am examen, dupa care munca si iar munca...trebuie sa-mi termin prezentarea...oare cat mai este pana la vara?
hai pupicei
edit ca am pus si io niste poze de la derdelus,facute de tati
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/ianuarie%202010/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

EVA


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput