Copilasi de Iulie - August 2004 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Buna!
La multi ..multi si fericiti ani Nicole!
Azi am dus cupilu' dupa 2 zile de pauza..nu a plins deloc..m-a pupat si mi-a spus ne vedem mai tirziu! Asta dupa zile fara tv si pc..deci a functionat..asa sper.. Maine stam acasa, este prea complicat..duc cupilu' la gradi cu taxiul, apoi luat autobuz spre spital (care merge din 'juma in 'juma de ora )..si asa a fost si Sorin cu transportul public..dupa 10 ani!

Daria de ce va grabiti spre pediatru? Ce-ai mai hotarit referitor la pretendent??
Ioana fara gaz si fara caldura..suna scarry!
Robi asa avem si noi 25 cu 10 izolatie..Abia astept sa vad planul! Super replicile lui Mateias!
Monicule am vazut pozele..super distractie! Io ieri la derdelus mi-am pierdut o bratara care-mi placea mult!..io asa patesc si nu ma invat minte!
Marcelle..imi pare rau ca nu este cu burtica.. Refa testul ,plus cel de digestie..io cred ca ar fi trebuit sa fie ceva semne ..pina la virsta asta...
Alice imi place mult rochia de la pagina 12!!
Simo ti-am zis io..ca poate trece cum a venit?

noi de 4 zile vedem filme..care sint super pt intreaga familie..gen Cloudy with chance of meatballs..Wizards of Waverley place..Craciun cu scintei..vi le recomand!..plus ca noi am vazut Afterwards..si Fintina...mama ce filme apasatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, ! Imi pare rau pentru bratara, poi tu te duci la derdelush asa ?? Imi aduce aminte de Florin, care a pierdut tot intr-o iarna bratara lui, ca i-am pus io piedica din joaca, a cazut si cind a ajuns acasa, nema giuvaeru la incheietura !! Si era bratara sora cu a mea, aveam amindoi la fel, amintire din Egipt !
Ma bucur ca Luca a fost bine azi la gradi, poate ca nu vor mai fi probleme ! Eu asa sper ! Mai, dar voi va uitati la filme dastea ... voi si cu mine, eu doar genul acesta caut, Florin se mira cum pot viziona doar ciudatenii ?! Am vazut recent Orphan - interesant twistul de la final, nu ma asteptam, plus The time traveler's wife - minunat, am citit cartea intii insa si intr-adevar, filmul pierde mult din ceea ce transmite autoarea .. dar tot merita ! Aaa, si am mai vazut Saw 6, ca sint fan (asta e cu muuult singe) si Pandorum (criticile sint cam impresionante pe degeaba dupa parerea mea).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice..am dat jos inelele..la bratara nu m-am gindit:)))..desi asa am pierdut multe...prima bratara de argint, la 14 ani cu numele scris pe ea(era la moda!)..am piedut-o la patinoar Floareasca
Da filme din astea vedem noi..am retinut sugestile..daca mai vezi ceva misto sa ne mai spui..Cit priveste Avatar..la tara la C-ta "nu se exista" 3 D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..mey ne-a socat cupilu' ..trebuie sa-l indreptam spre muzica!
pune Sorin muzica pe you tube..si la un moment dat..de la primele acorduri..cupilu' spune...stiu melodia asta ..este ..The book of love!..io nu stiam cum se numeste..este o melodie superba a lui Peter Gabriel...cifrele pina la 10 nu le stie..way to go!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Asa, asa, super tare !! Si Andreiush e fan muzichii, ma pune mereu sa dau la canalul de muzica, acum nu stie inca denumirea piesei, dar io nu m-as supara ! Cifrele are timp sa le invete ... nu ? Si daca stie si de Peter Gabriel, e minunat !!
Mey, tre sa imi recercetez lista mea de filme psiho-pupu si iti mai zic neshte titluri !
Apropos de filme si televiziune, de ieri la mine dolce merge ca dreq, azi se blocase de tot, nu se mai vedea nici un post, m-am gindit ca mi s-a stricat receiver-ul, da de unde ?? M-au lamurit nenii de la tehnic de la romtelecom : "aveti cumva zapada/gheata pe antena satelit ??" si dap, aveam si am, ca la minus enshpe grade cit sint acu afara, ce sa am ? Flori de tei ?? Acu vad in purici, dar macar vad cevaaaaa ! Victorieee !!
Ma duc sa fac un nivel la wii, daca filme nu poci vedea ca lumea !
O seara faina va doresc !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcelle spune:

BUna seara,

La multi ani Nicole! Sa siti dea Dumnezeu Sanatate, fericire si tot ce iti doresti!

Cum se simte nepotelul tau?

La multi ani si pt mama ta Roxi!

Olivia, ma bucur ca Luca a progresat un pic, va tin pumnii. Imi pare rau de bratarica ta!Mai ales daca ai tinut la ea!

Multumesc fetele pt sustinere s incurajari!

Toate analizele de sange i-au iest PERFECT Biencutei!
I-am facut testul sudorii la recomandarea dr pediatru de la spital deoarece face raceli mai urate ca alti copii, adica traheobronsite,
bronhopneumonii, dar nu mai des si mai urat ca alti copilasi, dupa cum vad eu.
Alte simptome nu are - am citit si eu - nu are probleme cu greutatea are 25kg, arata bine, mamanca bine, cu digestia poate ar avea probleme,pe latura invrsa simptomelor, constipatia, eu sper totusi sa nu aiba NIMIC. Repetam testul saptamana viiotoare. ( E drept ca transpira mai mult caa lti copii).

distractie placuta la zapada si proiecte cu suuces!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani Nicole. Fie ca viata sa-ti daruiasca numai clipe minunate alaturi de familia ta frumoasa.

La multi ani Roxi pentru mama ta. Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa.

Hai sa va spun o patanie amuzanta. Eu ieri pe autobuz...de obicei dau telefoane, in tara, sau la prieteni aici...etc, asa ca vorbesc in romana. Ieri tocmai o sunasem pe Iuliana si o intrebam ce face...la care ma intreaba si ea ce fac...si eu raspund..."ce sa fac, bine"...in momentul asta (atunci nu am facut corelatia, abia acasa mi-am dat seama), o babeta scofalcita dar la 4 ace (hai 3 acolo, ca astea nu stiu sa se intoleasca)...asezata in fata mea, incepe disperata sa-mi faca semn cu mana, asa ca la copiii mici cand sunt obraznici, si sa bodogane ceva. Nu o bag in seama, desi vedeam ca incerca sa-mi prinda privirea ca sa mai faca un semn amenintator din deget. Ma rog, continui convorbirea...la care sunt intrebara ce fac ai mei...eu sarpund, "ce sa faca, fac si ei tot bine"...sa dea in benghe cucoana nu alta, incepe sa invarta iar degetul amenintator si sa vorbeasca cu tipa de langa, care ridica din umeri. Tocmai eram pe punctul de a o intreba "ce ai cucoana", cand am realizat ce o deranja...cand ia spus tare sa aud si eu tipei de langa ca vorbesc obscen la telefon...pai daca FAC e obscen la ei...


Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!

Citat:
citat din mesajul lui roberta04
Eu am vrut un anume model de casa si a trebuit micsorata la sange (am optat pentru 135 mp utili, mi se par super-suficienti pentru noi trei si doar atat ne permitem)

Robi si mie mi se pare super ok 135mp.... asa ca va fi totul foarte bine. spor!
Oliv, tare rau imi pare de bratara .
azi ne-a inghetat si noua nasul tare rau. sunt -10 grade. si asa vor fi pana pe marti-miercuri. cah!!
o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.

Polux

Marcelle, bine ca analizele sunt ok

Kim, of, ce patanie urata cu bratara :(

Noi raportam di tuoate: bronsita,laringita,faringita si 4 siropele plus oleak de febra ... bine ca e weekend, aici sunt -10 grade asa ca stam la barlog

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata!
Eu sunt acasa cu Eva azi... se pare ca iar am facut-o de mamaliga, cu febra, durere de burta... uffff iar are infectie urinara si petrecem frumos ziua la Urgenta.
Olivia am citit ca a fost mai bine cu gradi si ma bucur tare mult, succes in continuare Super tare faza cu muzica, eu cred ca trebuie incurajate aptitudinile copiilor, poate gasiti o activitate in domeniul asta care sa-l pasioneze. Si noi de cand am pus poprire la tv si computer s-au linistit mult apele in casa, e curata nebunie cu astea, ii streseaza la culme si de asta nu ne mai intelegem cu ei.
La multi ani cu intarziere pt Nicole si mama lui Rox, multa sanatate si fericire
Am citit pe undeva ca scriati despre cei care citesc pt amuzament pe forum... pai sa va spun eu oroarea-ororilor... domnul meu cand se plictiseste de citit ziarele lui minunate, aterizeaza direct aici... cica e doar o coincidenta!!! De asta am si intrerupt mai de mult sa mai scriu aici pt ca ma streseaza, mi se pare la fel de oribil ca si cum mi-ar citi mailul... la urma urmelor am si eu voie sa discut cu voi ca-ntre fete, nu mi se pare deloc ok sa citeasca dumnealui, sunt tone de forumuri cu jdemii de topicuri fiecare, n-are ce cata tocmai aici!!! si mai ales ca nu e interesat in mod special de cresterea si educatia copiilor... sper sa priceapa si sa ma lase sa socializez si eu cu voi prietenele mele virtuale, ca si asa nu ma laud cu o viata sociala din cale-afara de bogata...
Va pup, o zi buna, tineti-mi pumnii sa reusim sa ajungem la dr si primim antibiotic, ca altfel o iau razna

Mergi la inceput