*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (98)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, Ramo! Sa ai parte de sanatate, bucurii si fericire alaturi de cei dragi!
La multi ani, Monicus! Multa sanatate, fericire si tot ce-ti doresti!
La multi ani, Nature! Sanatate si multe bucurii!

Mariana, eu prima data nu am reusit sa vad pozele, am vrut sa-ti zic, dar am uitat . Acum, am resuit sa-ti vad puiutul curajos la mosul in brate.
Anca, e o dulce Sara, i-as papa fundutul bombat. Si-mi place cum da ea din cap, nu, nu, merg cand vreau eu, nu cand vreti voi, sac!
Bertha, mmmm, mi-ai dat o idee de papa bun , uitasem de astfel de bunatati. Felicitari pentru recuperare. S-o tineti tot asa, ca am observat ca noi va imitam la interval de vreo 2 saptamani.
Ocean, Teodora a avut febra in a 9 si a 11 zi, dar mie mi-au zis ca nu e de la vaccin asa tarziu, desi si eu am citit pe prospect ca da reactii tarzii.
Mirtha, deci cu tine vorbea. Si sotul care credea ca face bezele vreunui gagiu. O si vedea maritata sa se chinuie sotul cu ea cu mancarea.
Eu ii iau Teodorei pastrav viu din metro. Il fierb cu sare si cimbru si-l mananca bucati. E fan. Chiar azi a papat toata carnita de pe costele principale. Inca nu am avut curajul sa-i dau mortaciune ca mi-e teama sa nu fie vechi. Ah, somon a luat sotul tot de la metro weekendul trecut.
Mai, eu cred ca patutul il folositi voi, de aceea doarme Eva pe jos. Asta-i explicatia.
Printesa, sanatate familiei mucioase. Eu azi i-am facut supa crema de morcov, dovlecel si cartof si pastrav.






Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze Craciun
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:


Daaa, daaa noi ne faceam bezele....

Am incercat sa-i spun sotului sa o aduca pe Eva dar se jucau de bau-bau si s-au miscat destul de incet.

Merci pentru ponturi si retete !

Si la Real au peste viu , in bazine. Cat cumpar Eva bate cu palmutele in peretii bazinului !!!

File nu iau congelat , ci de la gheata. Adica decorticat de ei , acolo si pus pe un pat de gheata fara solzi , fara piele , fara oase.
Practic au mai multe sortimente de peste viu decat congelat. Au / au avut si scoici , si fructe de mare etc. , o perioada chiar si raci vii. Mai gasesti peste proaspat , pescuit din ape si nu de crescatorie la Piata Mare. Chiar la intrare pe partea stinga , un magazin mic ca zici ca e "la secret " de inghesuit.

Animale vii crescute la tara gasesti in Piata Chiriac , preturi ok , in fiecare sambata.


Sa aveti pofta si sa o tineti tot asa si la mai bine!


Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g


Mirtha, deci cu tine vorbea. Si sotul care credea ca face bezele vreunui gagiu. O si vedea maritata sa se chinuie sotul cu ea cu mancarea.
Eu ii iau Teodorei pastrav viu din metro. Il fierb cu sare si cimbru si-l mananca bucati. E fan. Chiar azi a papat toata carnita de pe costele principale. Inca nu am avut curajul sa-i dau mortaciune ca mi-e teama sa nu fie vechi. Ah, somon a luat sotul tot de la metro weekendul trecut.
Mai, eu cred ca patutul il folositi voi, de aceea doarme Eva pe jos. Asta-i explicatia.







Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze Craciun
Povestea nasterii


Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:


Trei mamici la-naintare
Scot sampania din dotare!
La Multi Ani, si la Mai Mare! a se citi, cozonaci tot asa de reusiti
La Multi Ani, mamici dragi,
Monicus
Ramo2007
Nature!


Speedy, si eu fug cat pot de pui cu cap si picioare, si pesti necuratati si alunecosi! Traiasca pulpele, pieptul si file-urile!
Food is in the air.... stiti cantecul? Inlocuiti food cu love si iese. Bertha, ceva e, astea doua cred ca se vb pe la spate, ca si z a papat ieri dimi super bine, si azi la fel. Pestele la noi inca nu merje, dar merje ficatul, care pana acu l-am innebunit in toate stilurile posibile, si-acu efectiv l-am fiert cu alte legume, am scos sa-i dau legumele, da ea a vrut ficatu`.

Mirtha, buna idee cu ciorba mai cu bucati, azi pescuia z prin ciorba da` n-a prins nimic ca apucasem sa i le mai faramitez cu furculita... maine ciorba cu bucati, sa pescuie. De supe creme, hm, eventual pun in ele crutoane, sa le manance alea, painea e la mare cautare la noi...
Ce baga Eva pe covor... io banui c-ai uns covoru cu ceva somnifer... numai ca sa folositi voi un pic patutul.

Multu fetelor , da, z e cea mai dulce si bulanoasa, cra cra.

A, mi-am adus aminte de Cheerios, am citit pe punga si scrie ca au cam 60% cereale integrale si miere, restul de 40, din calculele mele, ca nu mai scria, zahar si detoate. Si lui z ii plac de numa. Alte alternative de cereale sanatoase si rontaicioase? Ca-n lapte, no way...

Laura, tu spuneai ceva de musli pus la inmuiat...

Pup muciosii, bulanosii, fetele, cochetele!

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Sa ne traiesti, Anto!

Oti, tot vrui si uitai, cum faci cu alaptatul? Imi aduc aminte ca Dandusel alapta pana prin luna 3-4...

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

capricoarnelor care serbeaza astazi, sanatate si bucurii in viata!

Mariana28, in sfarsit mi-am facut si eu timp sa va vad in poze. Matei are o privire asa blajina, zici ca este cel mai cuminte copil. Iar tu un look de invidiat, un ten fresh si piele de pustoaica. Zi-mi repede secretul pana nu lesin de invidie . Uite aici cum radiezi, nu mai spun de par ondulat, care se aranjeaza perfect.
Anca, ce sa fac, alaptez ca am lapte si cerere nu mai spun. Cum ma vede cum isi cere dreptul. A inceput sa traga de bluza si spune "tzatza" foarte corect si se uita gales lamine. Daca ma fac ca ploua se schimonoseste ca sicum ar plange. E o smechera, am ajuns s-o traiesc si pe asta. Oricum Milka scrie pe mine daca si in conditiile acestea mai produc.
Olivia, multa sanatate si sper ca n-ai slabit iar .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Bertha

La multi ani fetelor care-si serbeaza ziua!

La multi ani Antonio!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Olivia multa sanatate ! Sa va reveniti cat mai repede si cat mai usor. Nu inteleg de ce nu ma lasa pc-ul meu sa vizualizez pozele de la semnatura ta. Imi apare doar bannerul cu oita si in rest nu vrea sa se incarce.

Oceanborn da...in tmp s-ar putea ca si Thomas sa isi modifice obiceiurile legate de somn. Asa ca astept prim poza cu "Thomas a la covor" ! Nu te gasesc la mamicilevesele . S-a facut un nou cont ?

Iar albumul lui Anes este gol ??? S-a intimplat ceva ori si-a pus la semnatura alt link ???
Am vazut o serie de cozonacei dintosi , zimbaciosi si mergareti.

Anca am vizionat impreuna cu Eva videoclipul si reactia a fost ....cea asteptatat : bbbeeee-bbbeee , bbbeee-bbbee ! Da , baga , baga la covor. De la cel din sufragerie o iau cu model pe fata !

Mariana da ...ai un par superb. Si se pare ca Matei iti mosteneste carliontii. Am uitat sa iti am prin casa Nutline si Nagy. Sper sa scriu corect denumirile. Ma grabesc la baita.

Seara buna .Sper sa mai intru.

Daca nu : va tin pumnii sa treceti cu bine peste noapte , fara febra sau alte manifestari!

PS.MI-am adus aminte . La cozonacei. Acolo vazusem o Sonie dintoasa , un Antonio plecat la plimbare cu o dominisorica , o nasa in prim plan de Laura Miron , un Raphael cochet si , si...incerc sa imi improspatez memoria. Mi s-au subrezit definitv neuronii. Ca nu reusem sa imi aduc aminte mai unde i-am vazut si de ce disparura ???? Baia fie-mii ma inviora pe mine....

Mai merg sa mai vad....

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Olivia am vazut poze in webshots cu Davidutzu tau dar nu mi se par de ...actualitate. Mai incerc sa accesez link-ul de la semnatura !!!! Poate reusesc sa vad totusi si altceva decat oitze albe.

Oceanborn v-am vazut si pe voi in webshots....plingaciosi pe plaja , tunsulici si.....pictati in spanac !!! Mdaaa...poza de tablou...Picassso in actiune...

Niste Dimitrie veri much crescuti...flacau nu gluma , O Teodora foarte rosie si jucausa...si incerc sa va mai vad. Recuperez , recuperez....


Sa aveti o noapte cat ai linistita.

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Stiam ca mai am ceva de zis dar acum ca ati scris de Mariana cea de 19 ani si de Matei mi-am amintit ca vasusem si eu poze cu ei in urma cu ceva zile.. de mult vroiam sa-ti zic , Matei zici ca e un print, foarte finut...sta la pozat, mare dulcic!

Mirtha mi-am amintit si de ceva ce ai scris acum vreo 2 zile, legat de somn. din punctul asta de vedere si thomas a trecut exact prin aceleasi etape , somn nr 2 scos, singurul somn pe zi cam devreme adica de pe la 10 jum 11.. seara culcat devreme. deja de cateva zile se culca dupa 12, azi de ex la 1 si..
deci, nu e exclus ca peste vreo 2 luni sa-l vad intins pe jos sforaind cu model pe fata. Poze cu Thomas sunt pe contul: cozonacei, are aceeasi parola ca si mamicilevesele.

Otilia graviduta noastra preferata, cum te mai simti? v-ati acomodat cu ideea ca peste 7 luni vine un nou membrutz cu ochi albastri in familie?

Printeso multa sanatate X 3!

Pestele nu-l ating nici eu , numai dupa ce a fost curatat de solzi si de mate. s-a specializat sotul intre timp cu curatatul. nevoia te invata..

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Mirtha, care tunsulici? noi inca n-avem par...ce se vede in poza e tot ce avem din nastere!

mami de Thomas

Mergi la inceput