*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (98)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Zibe e totala! Cred i-ati pus baterii! Pupa mama bulanasele ei!

Otilia, ma topeste poza de la avatar, mama, ce dulceata!

Aleinad, Mirtha, ma adresez voua pt ca ma intelegeti: sunt f fericita ca am gasit in Kaufland aripioare corsicane de la Vechea Macelarie! Trebuia sa spun si eu cuiva. Daca as gasi si rulouri de pui...

Alra, nicio vorbulita de la voi? Disparurati de tot...

Am cantarit matza si are 9250g. S-a pus pe recuperat. Trei sferturi din timp merge in 4 labute si un sfert in 2 cotoiase. Cand se grabeste, obligatoriu de-a busilea. Nu inteleg de ce, dar e super caraghioasa combinatia.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

neata!

Reactie de la Priorix(intr-un alt mesaj scrisesem ca am facut prevenarul...le-am confundat..)... 1000de treziri azi noapte si 2 bubite..sper sa nu faca si febra..
Anca ce dulceata Sara!!!!
Bertha tot asa sa pape Ioana, cred ca ale noastre cheliute s-au inteles la mancat perioada asta. si al meu continua sa baloteze cu placere dimineata la pranz si seara...sper sa ii tina obiceiul asta!!!

Crismargr , Mirtha

o duminica linistita!

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Bertha tot la Kaufland am gasit ieri niste ciuperci chapignoane mari si extrem de gustoase. Nu am mai avut rabdare sa fac si compozitie pt. umplutura ci le-am ras aproape fierbinti dupa ce le-am scos din cuptor.Le-am facut la tava (de metal , la cuptor).De regula fac si o umplutura din vinete coapte - tot la tava cu rosii coapte tot la tava. Mixez compozitia cu putin ulei si o amestec cu ceapa taiata - taiata de robot . Dar s-au mincat rapidissimo pina sa ma mai mobilizez pentru umplutura. Poate reusesc astazi sa fac si compozitia !!!

La Real de ceva timp , de prin peajma sarbatorilor poate chiar mai devreme, nu se mai gaseste somon. In schimb se gaseste din plin pangasius file. Extrem de gustos , foarte repede de preparat 2-3 minute la cuptor in vas yena, se tine compact dupa preparare deci poate fi taiat bucati patratzoase si luat cu mana copil. Doi pesti file 10-11 lei. Evei ii ajung 4 zile. Prefer sa-l dau in zile consecutive pentru a nu-l congela. (se pastreza la -4/-5 grade.)

Daniela cred ca Teodora tocmai mi-a facut pa-pa de la fereastra !

PS. Pt. cine maninca peste tot la Real crap curatat si decapitat. Iese o nebunie fara margini la gratar (gratar circular care se poate utiliza pe aragaz. E cam gras dar cine iubeste pestele il drege cu un pic de zeama de limette.... stie ce balmajesc pe aici.)

Cat va scriam ps-ul. Eva a adormit pe covor pe linga mine .II fac poza.

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Oceanborn de cate zile ati facut Priorixul? Noi l-am facut miercuri si inca nimic. Asteptam. Sper sa nu fie ceva rau. Oricum am intelesc ca incepand din ziua 5-7 poate face temperatura..

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Vai, ce copii frumosi am vazut, ce ochisori, ce fatzuci dulci

Monicus
Ramo2007
Nature


La multi ani, fetelor! Sa fiti sanatose si fericite!

Aveam nu stiu cate de spus dar nu-mi mai amintesc mare lucru.
Am vazut ca vb de Priorix, dr noastra zicea ca temperatura poate aparea intre zilele 7-12 de la vaccin si tine max 2 zile.
Parca mai citisem la un moment dat de putica baieteilor in scutec, am inteles ca nu e bine sa fie pusa in jos ca se poate aduna lichid in bilute Eu nu o asez nicicum, pun scutecul pur si simplu cum se nimereste oricum nu am prea avut accidente de tip fantana arteziana si nici alte probleme, il verifica dr de fiecare data.

Mirtha, bine ai revenit

Noi suntem cam bolnavi de aia nu prea am mai intrat pe net, am racit si eu si david

Sanatate multa tuturor si o imbratisare stransa pt mamica noastra draga



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Uite-o aici tragand soamne pe covor !!!!http://family.webshots.com/album/576365802fDIbyx

Va trebui sa gasesc o explicatie foarte serioasa la intrebarea : "Mami eu de ce nu dormeam ca oamenii normali in pat??? "

O dupa amiaza linistita sa aveti !

Alina mama de Eva Ioana
(17.10.2008)
http://family.webshots.com/photo/2298209940105578547KgCCiq
http://community.webshots.com/user/VacantainCroatiacuEva

Copilul isi alege momentul cel mai bun pentru a veni pe lume si parintii potriviti pentru a-si implini destinul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

acum sunt in formula completa muc cel mic, muc cel mare, si mama muc

asa o tinem inca dinainte de craciun

gagici, voi ce mai gatiti? sa vin la voi la masa, nu de alta....


eli, te pup, eu iar pe fuga
sper ca esti ok si ai receptionat mesajul meu in regula... adica sa nu te superi... ca asa am facut atunci cu anca, am scris in viteza si nu am terminat ideea, si a iesit o varza

aaaa
la multi ani ANTONIO

e sf antonie azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Monicus
Ramo
Nature
La multi ani, fetelor!!!!Multa sanatate!!

Hera, joi am facut vaccinul, de 4 zile. mie la cabinetul de vaccinari mi s-a zis ca e posibil sa apara febra, bubite sau umflaturi dupa urechi intre 4-5 si 10 zile de la vaccin. sa fiu mai atenta la febra, ....cica celelalte reactii in general dispar cam dupa 2 zile.. eu sper sa nu faca febra..

Olivia, sanatate multa amandurora!!!!

Mirtha, ce tare e Eva pe covor!!! vedea-l-as pe al meu asa

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hera25

Noi l-am facut miercuri si inca nimic. Asteptam. Sper sa nu fie ceva rau. Oricum am intelesc ca incepand din ziua 5-7 poate face temperatura..

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008


cris a avut reactii la priorix la 2 sapt
alex nu a avut deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

eu numar zilele
mai am 2 ani si il dau si pe cris la gradinita si scap de corvoada cu gatitul. ma seaca sa fac mancare cu carne.
nu o suport.
mi-e sila si sa pun mana pe ea

stiu ca sunt defazata... de peste, ce sa zic.. de ala mi-e frica( si mai rau)
macar pe carne de alt animal mort pot sa pun mana, la peste mi se face pielea gaina

Mergi la inceput