La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 247

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Bun gasit, zuzicute.

Inainte sa-mi vina baietii acasa, am intrat si eu rapid sa urez
LA MULTI ANI,FERICITI !!!, plini de sanatate, voiosie si alaturi de cei iubiti, tuturor piticutilor care-au implinit 2 anisori si mamicilor care au implinit un numar de ani, deasemeni.

Am citit si eu din capitolul trecut, pe sarite...si sunt la zi cu capitolul curent. Aveam cate un cuvant pentru fiecare, dar mi-e brain-ul rablagit pe moment,asa ca imi cer scuze.

In alta ordine de idei, mie imi vine sa fug de-acasa, sincer. Parca toate s-au pus motz pe spinarea mea.Simt ca se-apropie o depresie.

Si, ca sa fie paharul plin, ni s-a spus de la gradinita ca Andrew a inceput sa muste copiii. N-au facut report inca, dar daca continua, vor fi nevoiti. Iar la 3 rapoarte, il exmatriculeaza. Si raman cu dosu'n pom . Nu vreau sa fie dat afara de unde este acum, pentru ca e atatsat de 3 fete de-acolo si de una din invatatoare.

Am casa in constructii ( atasam 2 camere) si am dat peste o echipa/firma de incompetenti, desi e rated A+ in aria lor de expertiza( va povestesc mai multe, cand o sa am ceva timp).

Centrala a dat ortu popii aseara, si nu vine nimeni pana vineri seara sau sambata sa o repare, deci caldura ioc in casa,asta de Miercuri.Macar in seara asta a facut sotul focul in semineu.

La munca ma cert cu sefu' aproape zilnic pentru ca e o persoana care nu are capacitatea de-a purta o conversatie. Se grabeste sa traga idei, sau interpreteaza cum vrea ceea ce anume spui si apoi devine frustrat si agitat; plus ca in ultimul timp, pute de-ti vine sa vomiti. Exact ca tiganii,nu glumesc ( probabil cu prima ocazie de s-o ivi, o sa-i cumpar un sapun si-un burete;sper sa se prinda de aluzie).

In rest, sanatosi, voinici si neasculatori.
Andrew nu ma asculta sub nici o forma. Eu zic una, el face ce vrea, zice ce vrea, ma ignora cand vrea. Cum sa-l fac sa nu mai fie asa?
De mancat, acasa imi arunca farfuria cat colo si imi zice pe ton autoritar "don' wanna" . In schimb cere sticla tot timpul (spre rusinea mea, inca mai bea lapte din biberon). Insa termina 2 L de lapte cam in 2-3 zile.... depinde daca e weekend sau doar pe seara.

M-am plans destul, asa ca va las ,trebuie sa fug, sa pun pe foc cina...
V-am pupat apasat pe toti si toate, cu mic cu mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

buna de dimineata... rau! cel putin la mine s-a dat desteptarea la 5. poveste lunga cu spaime de alunecat pe scara in drum spre pishu si cam atat fu somnul meu...

am ramas in urma cu felicitarile!

intai si intai La multi ani! celor doi Matei viteji ai nostri, Alessia si Serban inginerul ochios! sa cresteti mari si fericiti si sa sa le trageti pe mamici de maneci sa vina mai des pe la noi cu poze cu relatari, cu ce-o mai fi!

p-orma pupici cu tona, speciali, cu aroma de pralina belgiana imbracata in caramel fondant pentru EVITA! La multi ani, printesa noastra preferata, sa cresti mare, rasfatata, sa ai parte doar de lucruri bune in viata! ai o mama absolut de milioane, si daca intr-o zi, intr-o clipa ai sa realizezi ce bine ai ales, ai sa o poti rasplati inmiit pentru dragostea ce ti-o poarta. pana atunci insa, fii copil bun si vesel, si cu drag de toti cei care te adora!

ionut, nu te-am uitat! la multi ani! sa cresti mare si voinic, zambarici si ferit de griji!

fetelor AMR2 la mine.
ieri mi-a facut un puseu de tensiune... daca nu e una e alta...

tot ieri am icneput insulina.

ca tot zicea honey ca toate sunt pe capul lor....iaca, sunt cateva si pe al meu... si tot pt honey, faza cu muscatul e normala, si cu razvratirea. raportul... intai s afaca ceva sa corecteze si pe urma rapoarte, nu numais criptologie. s-apoi.. seful e negru? daca nu, si nu risti sa fii acuzata de rasism, spune-i d ela obraz sa se mai si spele. pusici, maine... poa sa fie si mai nashpa:)))

pupici, mergem la eco... atatia medici saptamanile astea... mi s-a acrti:(


miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe (jé)rémy noah sapt.25
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

[La multi ani Serban, ingineras de Doc!! Sa cresti mare si sa ai bafta cu carul, sanatate maxima si dragoste cat cuprinde!!

Ven, zuza mamica, sa ne traiesti, sa te bucuri de zile superbe si sa fii sanatoasa! La multi ani!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Honey, ma bucur sa mai citesc vesti despre voi! Sper totusi ca mai ai in desaga si vesti mai bune!
Seful...lasa-i pe birou un cadou anonim, ca sa nu aiba motive sa-ti poarte pica. Pune si o fundita frumoasa ca sa indulcesti pastila!

Mirikule, tu te tii de patinaj in miez de noapte???! Si pe scari, auzi!! Ai grija, mami! Asteptam vesti de la ecograful de azi.
Hai ca mai ai putin de tras cu maman si gata pe sezonul asta!

Cati, la varsta asta genul de party pe care l-a avut Matei este ideal! A avut copii de varsta lui, a suflat in lumanare (cunoastem ce distractie e la faza asta! ) si nici nu s-a intins prea mult toata treaba! Exact ce le prinde lor bine! Asteptam pozele!

Raluca, tu nu ne mai spui nimic de burtica, de clopotica?

Roli, cred ca Laurici a facut ceva ..."misculatiuni" si a intrat in concediu de crestere copil pana la 3 ani. Se poate face asta pentru copiii cu probleme de sanatate (Doamne fereste!). Laurici I zisei bine sau se poate si altu' felu'?

Nu mai stiu cine intreba cum se procedeaza la sfarsitul celor doi ani de CIC. Habar nu am! Eu n-am facut nimic! Sper sa primesc totusi alocatia Anei. Chiar sunt curioasa daca trebuia sa mai fac ceva hartogaraie si alergatura! Sper ca nu!

Pupaceli maxime si o zi faina!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

La multi ani, Dl inginer Serban!


Ven, la multi ani! Multa sanatate sa te bucuri de familia ta frumoasa!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

La multi ani ! tuturor clopoteilor dragi care au implinit doi anisori. Va doresc tot binele din lume, sa fiti sanatosi, veseli si zambareti toata viata!

La multi ani zuzelor care si-au sarbatorit ziua de nastere sau de nume!

VEN - La multi ani!!! sa fii sanatoasa, fericita si iubita!!! Te pupam cu drag!

Despre noi - am avut o vacanta minunata, DAR in penultima zi am avut un incident nefericit...i-am lasat pe Ana si pe Horia sa urce singuri pe telescaun si au cazut amandoi la coborare, iar Ana si-a fracturat tibia...acum ne distram cu ghips de fix o saptamana si mai avem fix 3 saptamani...sper doar sa fie bine si sa se lipeasca bine la loc osciorul...
Lucrul bun rezultat din vacanta asta e ca au invatat amandoua sa schieze si schiaza excelent - Ana - reuseste sa coboare partie albastra fara bete , fara sa cada si fara ajutor (saraca ...n-a cazut la schi si a cazut din picioare coborand de pe telescaun) ...Stef mai mult s-a distrat, dar i-a placut foarte mult si cred ca anul viitor va gusta si mai mult senzatia. Pe ea am dus-o mai mult intre picioarele mele, dar am lasat-o singurica pe partia de bebelusi si daca voiam sa o tin zicea - nuuuu tingula, tingula

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

sper sa ma ierti, Eva, pentru ca iti urez cu intarziere LA MULTI ANI!

Eva

sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa!

La multi ani, Serban sa ajungi un inginer destoinic.

La multi ani, Venera sa fii sanatoasa, iubita si rasfatata de cei 3 barbati din viata ta.


Honey, zic si eu la fel ca Miri, sa incerce mai intai ei sa-l dezvete pe Andrew de muscat si apoi sa faca rapoarte. cat despre ignorat, credeam ca doar Daria face asa, dar se pare ca nu. o sa le treaca si asta.

Ereena,
nu-ti face probleme cu vorbitul, duPA 3 ani este semn de ingrijorare. probleme cea rea este ca matusa nu va comunica suficient cu el (din ce spui ca se poarta acum, cand esti tu acasa) si poate si asta va face sa o rupa putin mai greu. nepotelul meu, de cand a inceput sa mearga la cresa (pe la 2 ani jumate) si-a dat drumul la vorbit si m-a surprins de CRACIUN cand a spus poezia cu Mos Craciun



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 28+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Nati, imi pare tare rau de accidentul Anei! Sper sa suporte cat mai usor perioada asta cu ghips!
Pe de alta parte, sunteti niste curajosi ca mergeti asa cu fetele pe partie! Unde ati schiat? De multi ani imi tot propun si eu sa invat sa schiez si nu reusesc!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Honey, asta chiar ca n-am mai auzit sa exmatriculeze copilul de la gradinita ...ce idioti...dar ei ce fac sa educe copiii si sa-i invete lucruri frumoase? Poate ar trebui sa ai o discutie cu ei inainte.
Cat despre sef...bleah...ce om mai e si asta?
Nu-ti face probleme cu bibe...o sa bea el si din canuta...nu-l stresa, daca ii face placere sa bea din bibe. Odata cu trecerea la canuta se va diminua cantitatea de lapte pe care o bea acum. Deocamdata bucura-te ca bea laptele.
nazdravanu'.

Miri, hai ca mai e putin si iti vei regasi linistea.

Natalia ma bucur ca ati avut o vacanta frumoasa si fetele au skiat alaturi de voi, dar imi pare asa rau de saracuta Ana. piciorusu' sa treaca repede. Eu sunt tare pasionata de ski si te admir ca le-ai dus pe fete la ski.

Ereena, intaresc si eu ce au spus fetele, inca nu e cazul sa te ingrijorezi ca Matei nu vorbeste prea mult. Cand va merge in colectivitate isi va da imediat drumul la vorba.

Eu am avut o noapte alba impreuna cu Marc, care a inceput sa bantuie prin casa de pe la 2 noaptea. L-am adus cu mine in pat, l-am trimis pe sot pe canapea in birou, dar n-a dormit aproape deloc. Toata noaptea s-a fatait si m-a inghiontit cu picioarele, la 8 a fost in picioare. Nu l-am dus la gradi ca era rupt de oboseala si are cativa muci, iar la pranz nu a vrut sa doarma deloc, desi e frant. Acum suntem amandoi rupti de oboseala, el nu vrea sa doarma si tot vine peste mine in bucatarie, iar eu nu ma ma pot apuca de gatit, ca trebuie sa tin geamul deschis si nu vreau sa raceasca mai tare. , of ce zi...si trebuie sa gatesc ca nu am nimic, si sa fac si o parte din pregatirile pt petrecerea de maine.





Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

La multi ani VEN!!!!Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!!!


La multi ani si pt clopotelul drag SERBAN sa cresti mare, voinic si sanatos!!



ps, fetele scuzati ca ma rezum doar la a felicita sarbatoritii, dar sunt cam ocupata cu un portofoliu pe care trebuie sa-l fac pentru a absolvi un curs de perfectionare, si imi da destul de multe batai de cap .
Sunt la curent cu tot ce scrieti pe toata lumea de la mic la mare.
ps2, pe blog puteti vedea cea mai cea jucarie pt pici, de fapt Razvan e fffff incantat de ea.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput