La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 247

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

La multi ani fericiti, Serban! Sa fii sanatos si sa le aduci numai bucurii parintilor!
La multi ani Ven! Sa te bucuri toata viata de flacaii tai si sa fii sanatoasa!

Si cu intarziere, dar din suflet:

La multi ani, Eva! Sa-i faci fericiti mereu pe parintii tai, sa ai o viata frumoasa alaturi de ai si de surioara ta!

La multi ani, Ionut! Sper din suflet ca problema ta deja sa se fi rezolvat, iar daca nu, sa se rezolve cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

LA MULTI ANI SERBAN!
LA MULTI ANI VEN!


Nati in mom cand am citit despre piciorul Anei am zis in ahhh de parca as fi vazut scena cand s-a intamplat.sper sa treceti cu bine si cat mai rapid peste perioada cu ghipsul.Astept poze din vacanta minunata.

Alina hehe nici eu nu stiu sa schiez dar mi-am pus ambitia ca la anul sa invat impreuna cu Sofia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

pupam piciorusul Anei, sa treaca cat mai repede si sa se sudeze bine. ce bine ati petrecut in vacanta, Nati. poate incarci si cateva poze sa le vedem pe micile schioare in actiune.


fetele, am si eu o intrebare la voi. atunci cand mergeti cu copii in masina, in oras, ii puneti in scaunul auto sau ii legati doar cu centura de siguranta. ma gandesc ca ar trebui sa-i cumparam Dariei un scaun auto, dar nu stiu de care. ea acum sta cuminte legata doar cu centura, dar m-a sfatuit o cunostinta sa o pun in scaunel mai ales ca eu sunt incepatoare.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 28+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nemary, neaparat luati-i scaun Dariei. Centura nu ii ofera nici o siguranta. La o frana mai puternica poate iesi din centura. Centurile sunt proiectate pentru adulti. Eu nici pe Marc nu l-am scos inca din scaun. Acum incepe sa nu mai incapa in el si am sa-i iau inaltator.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna dragele mele

va multumesc din suflet pentru urari! va multumesc pentru telefoane si sms-uri, sunteti scumpe si dragute ca de obicei! va iubesc tare tare mult!

petrecerea a fost super, eva s-a distrat de minune, a primit o gramada de cadouri, a asteptat tortul cu nerabdare .. au fost 5 copii, au rasturnat casa cu fundul in sus .. dar ce conteaza .. evuta mea a avut o zi tare reusita!! anna a fost cumintica, a petrecut si ea .. insa la 8 seara (ora de baie) a inceput sa urle ca niciodata .. cred ca a fost si deochiata .. eu zisesem ca ii fac baie dupa ce pleaca copiii .. nu a fost chip, si=a cerut baie, i-am facut si abia s-a linistit la san .. apoi, am lasat-o in patut, am adus tortul evei si s-a spart gasca pe la 9 si ceva seara ..

am sa pun si pozute .. se incarca acum .. gata si pozutele .. aici

laurici imi pare rau ca ai probleme cu masinuta .. sper sa nu te lase acum. pupici!

cristina saru-mana pentru ceiut!! il savurez in fiecare zi!

laurici cum ti-ai prelungit concediul?

ereena ce mare s-a facut matei! cat de dulcic e piticul urias si ce se iubeste el cu prietena lui eva! sper sa se acomodeze bona cu matei si s-o indrageasca piticul .. cu vorbitul, eu zic sa nu-ti faci griji inca ..

miri stii ce mult te iubesc eu pe tine, nu? hai ca mai e un picut .. ai grija cu scarile!

nati imi pare rau de anuta ta .. of, ce se chinuie mititica .. cat timp il tine in ghips? pupa elle fetele frumoase!

ramo super jucarica .. de la ce firma e?

nemary eva merge in scaun, cu centurile .. eu am de la inglesina, moovy se numeste, sunt multumita de el. cand o voi muta pe anna in scaun, evei ii voi lua ori inaltator, ori un scaun 18+ ..

va pupacesc

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


cu intarziere, imi cer mii de scuze, nu stiu ce a fost in capul meu ..


IONUT


SERBANEL

La multi ani scumpic, don inginer sau viitor poet! Sa fii sanatos si norocos!


VEN

La multi ani, draga mea! Multa sanatate si fericire alaturi de baietii tai!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:


La Multi Ani pentru ieri Eva Maria si Ionut!!!
La Multi Ani Ven si Serbanica


Intru si eu pe fuga sa va mai spun ce a facut Daria astazi la dr. ca am vazut ca ati intrebat de ce am mers la oftalmo.
Am ajuns la dr deoarece se plange ca o ustura ochisorii uneori, dar mai ales cand plange. Se pare ca are un inceput de conjunctivita si ne-a dat niste picaturi (nu stiu cum se cheama ca inca nu am ajuns acasa sa le vad). Acum nu inteleg de ce face asa des conjunctivita si de ce nu are nici un alt simptom...dc va amintiti, a mai facut prin august si tot asa zicea ca o dor ochii, altfel nu am vazut nimic la ea...
Referitor la dioptrii, se pare ca are 1 si ceva la ambii ochii, dar a spus ca pana pe la 4 ani nu se poate face nimic (nu se pun ochelari) in afara de exercitii cu ochisorii, iar dc observam ca are tendinta sa se apropie de ceva ca sa vada mai bine, sa nu o lasam. Si a zis ca ne mai vedem peste un an sa vedem dc s-a imbunatatit ceva.

Altfel, a laudat-o taica-su...cica a stat asa cuminte la doctora, si tot ce ii spunea sa faca, ea exclama "da!?" si executa. Draga mea, a crescut si deja incepe sa se comporte altfel

Va pup si sper sa reusesc sa mai intru in we si sa mai si citesc ceva.



Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am schimbat si tickerul evei .. hihi .. ce dragut mi se pare .. nu-mi vine sa cred ca merge catre 3 ani ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Am si eu o intrebare la voi: cata apa beau clopoteii vostri? Pupicu bea foarte multa apa, 1,5 litri chiar spre doi uneori si nu stiu daca e in regula. In afara de apa el nu bea alte lichide, nici lapte, nici suc. Vreau sa ii fac analize parca bea prea multa apa. sau sunt eu nebuna? Chestia e ca eu cred ca bea de dragul biberonului, fiindca daca nu ii dau sa bea din biberon, mai bine nu bea. Ma gandesc ca daca avea vreo boala si ii cerea organismul apa din pricina bolii ar fi baut de orinde si indiferent cu ce, nu? Ai vostri cata apa beau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

La multi ani Serban Andrei! Sa cresti mare, sanatos si norocos!
La multi ani Ven!



Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput