La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 247

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

La multi ani, Calin Alexandru!


La multi ani, Sofia Elena!


La multi ani, Vanessa Maria!


La multi ani, Alexia Ioana!



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 29+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

LA MULTI ANI SOFIA!
LA MULTI ANI CALIN!
LA MULTI ANI ALEXIA!
LA MULTI ANI VANESSA!
LA MULTI ANI ALEXANDRU!


Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti pate numai de lucruri bune in viata puiuti!


Noi suntem cu temperatura de azi noapte, marti seara am iesit afara pe ninsoare si domnisoara caprita s-a gandit ca este bine daca gusta putina zapada proaspata, am vazut-o dar pana am ajuns la ea deja bagase un pumn in gura, astept sa ma sune dr sa vedem in afara de antitermic ce sa-i dau, poate ne cheama sa o vada, asta explica si pofta de mancare de ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

La multi ani Ileana, Stefania, Calin Alexandru, Sofia, Vanessa, Alexia! Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!

Si un gand special pentru Sofia, operatia sa fie un succes, sa treci usor, sa te refaci repede si sa fii sanatoasa. Dumnezeu sa vegheze asupra voastra!

Pe Andrei l-a intors raceala, pentru ca sotul a preluat raceala si o plimbam de la unul la altul. Mucii curg ca la robinet. Deocamdata nu are febra si imi arata cu degetul in cerul gurii "buba"...cred ca il ustura. A mancat dimineata biberonul cu lapte. Nu a mai vrut nimic altceva si la 12 mi-a zis ca vrea nani.
Eu sunt amarata ca nu intrevad nimic la orizont cu job-ul, iar finantele familiei sunt la pamant. Am ajuns sa apelam la parinti pt. mancare . Iar sotul merge dimineata cu Marc cu mijl. de transport in comun din lipsa de benzina. Si daca ar face un plin, la cat drum are de facut prin trafic infernal, s-ar duce in 2 zile. Asa ca masina e un munte de zapada in fata blocului.
Niciodata nu a fost asa rau si ma straduiesc sa imi alung gandul ca intotdeauna e loc de mai rau. Inca mai sper ca gandurile pozitive pot aduce ceva bun.
Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

La multi ani Sofia , pui drag si frumos de Stancuta!
Tot binele din lume ti-l dorim, numai sanatate si fericire !


La multi ani fericiti ALEXIA, VANESSA, CALIN precum si pentru toti sarbatoritii si sarbatoritele acestei saptamani, mari si mici! Sa fiti fericiti!

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)



My hobby




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

La multi ani

Calin Alexandru
Sofia Elena
Vanessa Maria
Alexia Ioana





Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Salut dragi zuzici!

Va multumesc pentru urarile facute puiutului nostru si le intoarcem inzecit.

La multi ani le urez si eu sarbatoritilor Calin Alexandru, Sofia Elena si Vanessa Maria! Sa cresteti sanatosi si iubiti, puiuti, iar Sofiucai ii doresc din suflet ca in curand sa povesteasca cu mamica ei, sa cante si sa danseze ca orice copil de varsta ei!

Noi astazi avem niste musafiri, verisori si prieteni, iar sambata vom sarbatori impreuna cu bunicii. Din pacate n-o sa avem copii invitati, noi nu prea avem prieteni cu copii, iar cei pe care-i avem au motive intemeiate sa nu vina la petrecere (unul e bolnav si unul are o surioara de doua zile).








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Stancuta , special pentru clopotica iubita ...sa dea Domnul ca anul acesta sa va aduca implinirea celei mai mari dorinte - Sofia sa inceapa sa auda si sa vorbeasca si , in cel mai scurt timp sa vedem filmulete cu ea spunand primele cuvinte! Sa treceti usor peste operatie , iar recuperarea sa fie rapida !

Roli , incearca sa ramai optimista si sa ai incredere ca perioada asta dificila va trece. Nu ajuta la nimic daca te deprimi , ba poate sa fie un serios handicap in demersul tau de a obtine o slujba buna.Fii increzatoare in tine , du-te la interviuri , arata-le ca esti capabila si hotarata sa muncesti si sigur se va ivi ceva. Nu te simti prost sa ceri ajutorul persoanelor apropiate ( parintilor )...cu siguranta ca au existat si in viata lor perioade grele si stiu cat de mult conteaza sa ai pe cineva care sa-ti intinda o mana , si-apoi , sunt sigura ca si voi i-ati ajutat atunci cand va mergea bine.Capul sus si sanatosi sa fim , ca , in rest , le ducem noi pe toate !

Mada , te-ai uitat in gatut sa nu aiba puroi ? Daca zici ca a mancat zapada , face febra si nu mananca , ma gandesc sa nu aiba o infectie in gat si sa trebuiasca antibiotic .Pup printesa sa se faca repede bine

Laurici D , ingrozitor ce ti se intampla cu unchiul tau .Eu sunt foarte sensibila la subiectul asta ...tata si bunica au murit de cancer Boala asta nenorocita aduce atata suferinta in jur ...sufera si bolnavul , dar si cei apropiati care vad cum se stinge chinuit. Ma rog la Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste perioada asta grea , iar unchiului tau sa-i curme chinurile

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Roli, imi pare tare rau ca situatia finaciara nu e tocmai roza. dar...speranta moare ultima. si eu ma gandesc la finantele nostre dupa ce nasc, veniturile vor scadea simtitor(am inteles ca alocatia pt.copii peste 2 ani este in jur la 45 ron, banii pe CIC vor fi mai putini decat acum) iar cheltuielile vor creste. sa ne rugam sa nu fie mai rau decat acum.


Madalina
, mancatul zapezii este o placere pt.copii, stiu ca si mie imi placea sa pap zapada, doar ca eram mai mare. sper sa treaca repede febra si sa nu apara complicatii.


Elena, imprimeuri atat de frumoase nu am vazut, sunt ceva mai simple, doar cu un personaj pe un fond de culoare. daca mai ajungeti prin Dragon, aruncati un ochi si pe acolo.

am reusit sa mai incarc si eu cateva poze cu Daria, de la Craciun si Revelion. le puteti vedea aici:

http://family.webshots.com/photo/2949077030101440186RBRMxB




Mari de Daria Maria(29.01.2008) 29+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

LA MULTI ANI CLOPOTEILOR FRUMOSI!

SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI SA AVETI MULT NOROC IN VIATA!

SOPHIUTA, ITI UREZ SANATATE MULTA, SA DEA DD SA SCAPI REPEDE SI CU BINE DE TOATE GREUTATILE DE ACUM...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 16+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

dragii nostir clopotei, cu mare si cu mare, ca de-acu toti treceti pragul copiilor mari, va uram si noi La multi ani! sa cresteti mari, cuminti numai cat e nevoie, curiosi si temerari! sa aveti parte de ce e mai bun pe lumea asta si de oameni iubitori!

draga SOFIUTA, cu drag, cu mare drag, o tona de ganduri bune, de sperante si de pumnishori stranshi (6 doar de la pitici si inca 4 de la noi, mai contabilizam si motanii, deci inca 8) ca anul nr 2 din viata sa inceapa cu dreptul, sa se sfarseasca cu zambete si karaoke! ii trimitem pupicii mii mamicii tale grozave, si-i dorim ca intr-o zi s-o rasplatesti cu tot ce-ti doreste ea mai mult pe lume! la multi ani, deci, clopotel iubit, si sa-ti auzim clinchetul cat de curand!

shea, roli, dreaq e negru, da rpe cuvant ca poa sa fie si mai negru! cum zicea gatta - si sunt intru totul de acord cu ea - nu-ti fie jena sa ceri ajutorul celor apropiati si nici nu dispera. tuturor ne e undeva candva greu pe lume si tu faci parte dintre norocosii care au la cine sa apeleze! traiasca bunicii si socrii de treaba! capul sus, si da-i 'nainte cu tupeu! cu mucii, se rezolva. eu una zic ca e alt virus. odata imunitatea capatata la unu, nu recidivati, doar il "upgradati" cu vreun confrate de la gradi. idem la noi, unu face aerosoli si tusheshte, celalat are muci de nu poa sa bea lapte:))) curaj!

ellenutso, n-am vazut imprimeurile, dar arunc si eu un ochi p-aci de mis e arata sa trec pe la piata. la arabi au chestii de decoratiuni interioare absolut bestiale - fara gluma - pt ca ei sunt orientati pe self-making. pe cand blegianu da comand,a il usca de bani, dar el nu mijca un deget.

lauraD, te admir pt ce faci. eu una... cu mana pe inima... daca ar trebui sa am grija de socri... vorba aia, rude apropiate... ori m-as spanzura, ori i-as sinucide... nu vezi? nici de mama nu-s in stare sa am grija:( deja ai o steluta pe cer doar a ta ca semn de recunostinta pentru generozitatea fara margini!

fetelor, cand mi-o mai veni cheful sa nu fac nik o zi, sa-mi amintiti ca amd e tras dublu a doua zi... ca azi, de la 8 de cand au plecat buimacii mei, si pana la 12juma, am tras intr-una! de unde dumnezeu se aduna atatea haine la spalat si calcat, vase in chiuveta, faramitse pe covor in 2 zile... ma minunez... si ma enervez in acelasi timp:( si credeti-ma ca nus tau, doar ca gafai mai mult, dar nu-mi place s-o lalai la infinit. ma si intreb, cand o veni femeia, la ce naibii mi-o veni, ca tot tre sa strang du)pa ei in fiecare zi:(

pe de alta parte azi mi-am dat greata si i-am luat lui jeremy una alta. asa cu contrachef... mai rar. mi s-a rupt sufletul cand am vazut cu ce preturi trebuie sa jonglez... dar pt prima varsta tot trebuie sa cumpar tot pe motiv de hainute data pe la altii. am zis c anu mai ies in oras, fac cumparaturi pe net si le platesc peste 3 luni naibii, ca.... imi tai venele:(

bon, va las. merg sa aduc paduchele sef acasa:))) recte bruno, parazit cu scarpinici la suflet:)



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe (jé)rémy noah sapt.25
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput