La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 247

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stancutza eu tin pumnii stransi ptr operatie! abia astept vestile bune! nu au cum sa fie altfel.

mada sanatate multa sofiucai!

roli imi pare tare rau de situatia voastra .. fir-ar sa fie ea de criza ... sper sa ne revenim cu totii curand.

eu taman ce am realizat ca am 700 ron pe card, alocatii si stimulent .. sunt reduceri super la hainute de copii .. insa ce folos .. intretinerea a venit 500 ron ...

nemary am vb pe mess cu fata care face lenjeriile si nu-s scumpe .. 65 ron cearceaf 120/180cm, husa pilota 110/150 cm si perna 40/40cm .. cred ca voi lua ptr eva cu micky mouse ...

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Calin Alexandru
Sofia Elena
Vanessa Maria
Alexiz Ioana



Miri,p-aci sunt,dar de obicei apuc doar sa citesc ca pic la datorie

Azi a nascut Alexia,un baietel,se pare ca maine sunt deja acasa.

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea si 35+Andrei Casian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Calin, Vanessa, Alexia la multi ani, clopotei dragi! Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi, veseli si norocosi!

Sofiuca scumpa, sa-ti aduca Dumnezeu in al treilea an de viata, ceea ce ai nevoie pentru a clopoti vesela si a-ti face si mai fericiti parintii! Ii trimit acum mamicii tale un mic cadou pe care sper din suflet sa-l asculti cat mai curand! Este o melodie care imi pare mie ca vi se potriveste! Va imbratisez cu mare drag si abia astept sa aflu vestile bune! Doamne ajuta si la multi ani!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Roli, cum au spus si fetele, slava Cerului ca aveti parinti care va pot ajuta! Si noi am avut o perioada,...extrem de grea, cand era Luca bebe. Nu mai stiu daca am mai spus...nu aveam bani nici de paine, faceam mamaliga la greu! Si nu mi-a fost ok...am facut depresie...a fost urat! Si crezi ca m-a ajutat cu ceva ca m-am consumat asa? Nu! Mai rau mi-a fost!
Capul sus, punctul pe i si farmecul in evidenta! Este un moment dificil pentru ati gasi loc de munca, dar nu imposibil! Apeleaza la prieteni, cunostinte pentru ati depune CV-ul si a te recomanda. Imi tin si eu urechile palnie, daca aud ceva dau de veste! Nu dispera si nu te lasa prada depresiei! Uita-te la bietii oameni din Haiti! Copii fara parinti, parinti fara copii...ce tragedii...cate tragedii!
Sunteti bine, draga Roli! Veti fi si mai bine, mult mai bine! Cu incredere si curaj!

Lauriciule drag te-am sunat azi, insa nu am insistat. Daca citesti aici, te rog suna-ma cand poti tu. Nu vreau sa deranjez!
Esti un suflet extraordinar si ai toata admiratia mea! Ma rog pentru unchiul tau sa nu se chinuie si sa aiba un sfarsit linistit...daca se poate asa ceva cu boala asta ingrozitoare!

Mirikule burticule, se simte din tonul mesajului tau ca esti mult mai optimista azi si ma bucur mult pentru tine! As vrea sa vad si eu burticosul breeeee... De ce esti asa zgarcit cu pozele?? Sanatate multa la muciosi!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna dragelor,
eu si sasha ne batem pe laptop sa tastam un mesaj pt voi,hihi

la multi ani cu sanatate, fericire si noroc pentru sarbatoritii de zilele acestea, pupicei speciali pentru sofia stankutei si ganduri bune trimitem!

sarcini usoare in continuare miri, mari si celorlalte gravidute!

roli, mada si altor mamici cu pui raciti, sanatate multa pt copilasi!

se apropie si ziua lui milan iar eu sper sa reusim sa ii dedicam o iesire la zoo sau la circ, noi parintii si el, ca si cadou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

La multi ani pentru :Alexandru,Calin ,Venessa Maria,Alexia Ioana
Un La multi ani! special pentru Sofia. Anul ce vine sa aduca multa bucurie, cantece, povesti si nazbatii. O sa ai de trecut un prag mic dar ai alaturi de tine o mamica extraordinara si toata comunitatea de clopotei. .

Laurici pentru tine si inima ta mare.
Roli cred ca toate cunoastem sentimentul de neputinta si de frustrare cand pare ca nimic nu mai merge bine si nu vezi nici o iesire. Dar stii ca nu e asa, stii ca or sa vina si zile mai bune care or sa stearga amintirile astea urate. Te inteleg, nu e usor sa iti dea parintii bani de mancare, dar nu o sa fie pentru totdeauna, cand o sa-ti revii sunt sigura ca o sa le raspaltesti eforturile de acum.
Miri, chiar asa, poze cu burtica nu ne pui?
Nemary tare dragalasa e Daria si vad ca si ea e experta la sortat. Pare o mica nazdravana din poze, sunt curioasa cum o sa se poarte cu surioara ei mai mica.

Pentru fetele care mi-au zis de alergii sau astm, de asta mi-e firca si mie, dar ce sa faca daca aici nu poti sa ceri de capul tau analize De asta m-am si tot dus la ei si chiar i-am si intrebat si mi-au zis ca nu e cazul, de parca daca e alergica la ceva se vede pe fata ei(ori nu oi stii eu si asa o fi). In fine, i-am ascultat sfatul lui Miri si i-am lasat umidificatorul in camera inainte de culcare si nu a mai tusit deloc noaptea, dar ziua tot le tuseste. O sa mai vedem, incerc si cu patlagina cu propolis poate ne vindecam pana la urma sau ii termin limita la asigurare cu vizite la doctor pentru aceeasi tuse:( .


Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

eu am comandat lenjeria cu personaje disney si pt patul mare si pt patucul lui Dudu exact de la persoana cu poza. sunt ok calitativ!



Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



fetele .. ati vazut pe undeva in magazine materiale ptr lenjerie pat cu desene animate??

ceva in genul www.flickr.com/photos/35051233@N04/4159872804/in/set-72157613340966884/" target="_blank">acesta



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Roli nu am retinut care-s domeniile tale de interes...poate exista portita pe undeva asa ca...spune tot Pe noi nu ne-a lovit direct criza...sotul lucreaza in IT iar matematica e grea si cu criza si fara Am avut si noi momente de saracie lucie cand ne-am mutat in Bucuresti, cand am luat fiecare dintre cele doua masini...am apelat atunci la parintii mei, la cumnata mea draga si am plutit.


v-am spus ca Ozi a luat locul 3 la olimpiada de romana faza pe municipiu (pe sector a avut cel mai mare punctaj fiind in acelasi timp cel mai mare si din capitala) si s-a calificat la mate la faza pe sector? imi laud si eu odorul in secret ca ei nu-i spun sa nu-i suie gargaunii la mansarda... e necajita mititica insa ca la teza la romana a luat 9 si profa nu i-a dat un punct pt rezultatele de la olimpiada (a gresit la clasa derivativa diminutivala a cuvantului padure ... a scris doar derivate cu sufix si prefix dar nu diminutive...a ametit-o titulatura asta pompoasa - nu-i putea spune diminutiv pur si simplu?!)


Dudu cred ca are viermisori...e cam palid, are cearcane, il doare in timpul zilei burtica - vine sa-l frec pe burticuta - se tot scobeste in nas...ce fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

printesei Sofia de ladyD!!! La multi ani iubire mica!!!

La multi ani uram cu drag si Alexiei, Vanessei si frumuselului Calin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Grati lauda fata direct , ai de ce, sunt niste super rezultate!'
Eu stiam ca trag cu ochiul la subiectul cu clasa a cincea sa stiu ce ma asteapta la anu'.
Ai o fata minunata!

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)



My hobby




Mergi la inceput