Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *133*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Vazut Adelake - craciunita cantatoare (chiar, cum a iesit la renumarare?) si Luana mergareata, ursulet in zapada

Pisik, pe mine nu ma deranjeaza ca arunca obiectele pe jos, ma deranjeaza cand arunca mancarea. Atat. In rest... el le arunca, el se duce dupa ele (am observat ca golanul stie sa mearga si in 4 labe, da' nu-l intereseaza. Dar daca ii arunc suzi mama mama ce repede vine dupa ea...), asa ca... vecina de jos sa traiasca.

Ina, nici eu in prima saptamana de Monti nu am dat jos nimic. Cred ca inca nu ma prinsesem bine ce cu ce si am mai mancat aiurea.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Monnvas, iti multu’ si tie pentru "luminarea" intr-ale alimentatiei bebelushesti; da, Plafar avem; de acolo iei diferitele tipuri de faina (bune si la Montignac!). E bun aparatul de facut pine. Merita investitia? E scump? Se face greu? Adica dureaza mult pina o “pui” de o pine? Cit de des tre’ sa faci? Maninca si sotul sau e nashpa? Scuze avalansa de intrebari.



Imi ia cam 5 min sa pun de o paine. Am gasit pe net si retete doar cu faina integrala (aparatul meu avea in cartea de retete numai painici cu fainuri combinate, alba+integrala) si iese OK. In schimb, dureaza mult (aproape 4h) pana o face. Ideal e sa pui ingredientele seara, programezi masina si cand da Ian desteptarea, taman atunci e gata si painea. Io nu mai mananc paine din comert, iar sotzul papa si el cot la cot cu mine. In mod normal fac de 2-3 ori pe saptamana. Acum, fiind socrul la noi, care nu se omoara dupa de-astea naturiste (dupa extirparea tumorii canceroase vroia sa ii trimit la spital cartofi prajiti!!!) am cumparat, dar revin io la bunele obiceiuri. Si gasesti faina si la plafar, si la supermarket - integrala de grau, de secara.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Ilinca, brinzica goala e cam nashpa, nu cred ca exista vreun bebe care sa o pape asa, natur. Si lui Ian ii place cu iaurt sau cu iaurt si banana sau combinata cu vreun borcanel. Ii mai dai borcanele?




Al meu o papa si simpla. Dar ii ia ceva timp sa mestece si trebe si apa.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Gina, ai PM.

Arisica, idem.



Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Dyana, uitai sa te intreb: in prima saptamina de Monti ai slabit? Eu azi am avut o saptamina si nu am slabit nici macar un amarit de jumatate de kil

ina eu am slabit din prima saptamana, dar el spune clar ca tine de fiecare persoana in parte; poate daca-mi spui cam ce ai mancat pot sa-mi dau seama daca ai gresit ceva; ai citit toata cartea??????? pentru ca sunt extrem de importante capitolele auxiliare, nu metoda propriu-zisa; prima data cand am tinut-o, acum vreo.... 6 ani cred, nu slabeam absolut deloc, si dupa 2 saptamani am realizat ca macam gresit... nu mai stiu ce, era ceva cu branza, lactatele in neregula, si cu intervalul recomandat intre tipurile de mese; eu sunt in platou de 2 saptamani, dar e adevarat ca am gresit-o putin, adica din cauza de mutzunel din ce in ce mai zvapaiat am mancat dezordonat, si clar nu am respectat orele necesare intre lipide si glucide; dar deja dupa 3 luni si ceva de cura m-am obisnuit cu fazele de platou si nu ma descurajez asa usor; ultima faza a tinut vreo 20 de zile, abia dupa aia am mai slabit 2 kg; mai scap eu de 5 kile cumva.... si dupa aia sa vad cum le mentin

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Eu ,Maya-Andreea,ghiocelul vostru de toamna, vreau ca prin intermediul lui mami, sa va trimit, cu cea mai mare placere,www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">INVITATIA LA BOTEZUL MEU. Va astept cu drag la masa DC

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Monnvas, suna bine, m-ar tenta si pe mine; urmeaza sa studiez piata...


Dyana, desi, recunosc ca am ceva materiale de lectura, nu am citit nimic recent; stiu eu asa, fara sa fiu neam cu Nostradamus , principiile de baza si pe alea le-am respectat. Dar tinind cont ca n-am mai consumat DELOC piine, zahar sau cartofi, tot ma asteptam sa dau jos macar putin, putin de tot, asa, ca stimulent



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

venim , venim cu mare drag... avem timp sa ajungem de la biserica la local?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simina, suuuper invitatia; multumim; ce mi-ar mai placea sa vin.

Astept poze si iti doresc de pe acum sa aveti un botez reusit.



Gina lu' Ian (23 martie 2009)
Ian, Impecabilu' lu' tata :-)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Vazut Adelake - craciunita cantatoare (chiar, cum a iesit la renumarare?) si Luana mergareata, ursulet in zapada


Ei, cum sa fie... cum au patzit-o si altii... la renumarare a iesit mai rau... Va anunt eu cand reusim sa trecem de 7kg... Cred ca nu mai e nici un bebe sub 8kg, iar noi nu reusim sa ajungem la 7...

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput