Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *45*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

asa este, cum zice Raluca, te duci pur si simplyu la Dona si daca le zici ca vrei laptic topfer, o sa-ti propuna ele sa-ti faca un card de reducere...ca si noi am vrut sa luam topfer la un mom dat si stiu ca ne-au zis farmacistele....

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Dankutza - fiica mea papa numai topfer si il tolereaza excelent.

daca te duci la dona vei primi de la ei un card de 5 sau 10% pentru orice produs cumperi din farmaciile lor. il ofera oricarui client.

eu insa am un card special cu 25% reducere NUMAI PT PRODUSELE TOPFER (altceva cu acest card nu pot lua) de la importatorul de topfer si este valabil NUMAI IN FARMACIILE DONA (aceste farmacii apartin importatorului). neonatoloaga de la maternitatea unde am nascut m-a pus in legatura cu o persoana de contact de la importator. iti voi da un PM cu toate detalii.

cel mai ieftin le iei direct de la importator...daca ai vreo "intrare".

h.

minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buenas, buenas!!

Ce intalnire e maine? Eu am avut senzatia ca am citit cam tot, dar vad ca nu. Am sesizat ieri,parca, ce ii spunea Anamaria Cristinei, ceva legat de intalnire, dar....

Elle, este incredibil cat de dulce poate fi puiul tau!! Este una dintre favoritele mele, clar!!!

A venit Mos Craciun...
Sophie Amelie(17.09.09), our sweet baby, we luv' u!

Povestea gogoshicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

fetelor, dragelor..au aparut burticile de sept-oct 2010!
ce emotie!!!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna seara si va pup!

Gata si botezul, gata si cu musafirii, sunt absolut chiauna de cap, copila a fost cuminte ca deobicei, totul a fost bine, acum ma lupt cu pozele.

Ma bag la recuperari ca sunt in urma cu 2 capitole, sper sa razbesc pana maine...

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26.09.2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

fetelor, dragelor..au aparut burticile de sept-oct 2010!
ce emotie!!!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Daaa!!..le-am scris si eu un mesaj de welcome!! Ce tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Salutare

Cer motivarea absentelor,dar am scutire de la facultate
Am de facut proiecte la greu,de invatat...ehh,scap eu si de sesiunea asta cat ai zice "examene:

Si sa va zic motivul pt care sunt cu bateriile incarcate la maximprietena mea cea mai buna a ramas ieri nopate la mine,va dati seama ca n-am inchis un ochi,am stat de povesti,am facut pizza,am baut cafea la greu,am mai si un pic....a fost suuuper.,am facut sute de poze....m-am simtit iar ca in liceu

Dana,te intrebasem si capitolul trecut,dar probabil nu ai vazutcum se numeste paturica Anei ? Vreau sa o caut pe net (site-uri din Ro ) si nush cum i se zice
Ma bucur ca prietena ta inca mai vrea s-o boteze pe Ana si mai mult decat atat,a deschis ea discutia

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Nu este prezenta nicio mamicutza care sa-mi povesteasca despre intalnirea de maine? Buu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

vin si eu la drum de seara...

ca am intrat astazi, si m-am gandit ca ar fi frumos sa va dau si ceva vesti despre noi.

cu cine sa incep?...o sa o iau de la mic la mare
laura- - este o dra in toata regula, care in week-endul trecut si-a cumparat epilator, intrucat eu ma epilez cu ceara, iar ea a zis ca nu suporta. Timpul trece foarte repede, si cum Iris este leit Laura cand era mica...imi amintesc de momentele acelea si nici nu stiu cand a trecut.
Matei- este un nazdravan, saptamana viitoare face 2 ani, deci am un flacau mare. A inceput sa vorbeasca, si repeta dupa noi, orice spunem, binenteles pocit, asa ca ne amuzam copios. stie ca are doua surioare si spune mereu ca le iubeste.
Iris- de curand a facut 4 luni si...primul DINTISOR. O alaptez in continuare, si nu am de gand sa ii dau nimic pana la 6 luni, daca lapticul meu ii va fi suficient.
noi de la 2 luni nu am mai fost la medic, pentru ca nu am avut nevoie, si vom merge miercuri la vaccin, si atunci ne si cantarim. este cumintica, dormim noaptea de la 20.30 pana pe la 5-6 de dimineata, cand papam si apoi din nou somn pana la 8-9. ziua papa de 3 ori, la 9-10, la 13-14 si 16.30-17.00, iar intre mese, trage cate un pui de somn, de vreo 45-60 de minute.

eu am inceput sa ma ingras, am luat deja 4 kg...asa ca de saptamana trecuta m-am bagat si eu la corectie alimentara (vad ca bate vand de dieta si pe forum), si vad ca reusesc. trebuie sa slabesc 13 kg....si daca reusesc, sotul mi-a promis ca se va lasa de fumat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

andra- se intampla maine de dimineata la Cristina_ana acasa, sta undeva pe Prelungirea Ghencea.

Mergi la inceput