Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *45*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ciresica e mortala....ce falcute are, cred ca l-a luat pe Davidosu Si ce mai rade
Iar Ebruska e tare ....cu freza ei minunata si cu perisorul negru.....cum s-a zgariat mami ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Vai Selen ce a putut sa isi faca pe fata. Doamne fereste dar tot frumusica e. Ii trece pana se face mare.

Acum chiar fug. Ciao.

Monica, mami fericita de Rares Andrei (16.10.2009) ALBUM RARES ANDREI BEBE
POZE BOTEZ poze Craciun si Revelion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Delia tu stii cat imi esti de draga si nu mai trebuie sa ma repet.Imi pare rau ca iti e greu cu soimita si sunt convinsa ca peste zi treci prin tot felul de stari....de la fericire la lacrimi si altele.
Nu e langa tine nicio mama care sa faca papica, nicio soacra care sa o mai legene juma de ora iar sotul vine seara tarziu.
Te admir ca nu te plangi si ca mergi inainte cu elan....de parca ai avea alta varianta. Vom iesi si noi la liman cumva, sunt sigura de asta.(ma includ si eu in categorie chiar daca Davidosu e cuminte si la orice ora din zi daca ma bag cu el in pat, ii dau suzeta si il mangai pe cap doarme....15 minute- juma de ora.....dar doarme).
Atunci cand eram gravide nu vroiam decat sa le vedem ochisorii fara sa ne fi gandit ca vor veni si clipe grele, niciuna dintre noi nu stia daca al ei va fi plangacios sau nu, papacios sau nu.
Fiecare s-a ales cu cate un bebelus care ne umple sufletele de bucurie.
Daca e vre-o jucarica ce o linisteste pe soimita si tie iti ofera liniste....e absolut normal sa o cumperi. Eu altceva vroiam sa spun in acel mesaj si sunt sigura ca ai inteles punctul meu de vedere.
Te imbratisez cu mult drag

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

daa, pan s-o marita (cu Bruculica ) i-o trece...s-a zgariat cu unghiutele avea un coltisor pe care l-am ratat si acum cum e cu mainile numai prin gura, s-a zgariat pe obrajor eu n-am prins momentul, am vazut-o direct insangerata si nu va zic ce m-am speriat

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Crystina wooowww, suge cu dintisorul....hmmm,se pare ca ne asteapta alte si alte incercari
M-ai intrebat de tonete si am uitat sa-ti raspund ca da, sunt in centru, langa Mall, unde sunt de asemenea si masinute dinacelea care se ciocnesc ....si trecand pe acolo visam cu Adi cum se va da el cu davidelu in masinute
Te pup si abia astept sa ne intalnim...cumva cumva....

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am gasit pe offline un mesaj de la mama de Chiara care m-a rugat sa va spun ca ii e dor de voi dar nu are timp sa citeasca si ca va pupa pe toate

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Selen vai, scumpa de ea, ce nevinovat doarme cu zgarietura pe fata. Oricum e dulce foc. Si ce frumos se joaca ea cu sezeta.

Elle ce dulce este grasunica ta, toata numai un zambet. Ce frumos sta ea pe burtica si ce bine isi ridica ea capsorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna fetele,

Sunt o mamica de fulgusor. As dori sa va intreb ceva. Voi deja sunteti mari si aveti mult mai multa experienta decat noi. Eu nu am laptic. Orice am facut, pur si simplu laptele nu a vrut sa vina. Momentan suntem pe PreNan pana facem si noi 3,5kg. Am nascut-o cu 2,3kg. Pediatra mi-a spus sa-i dau dupa aceea Nan sau Topfer-Lacatana (daca imi permit). Normal, ca bebe e pe primul plan, asa ca trebuie sa imi permit. Am hotorat sa ii dam Topfer. Am vazut ca in Sensiblu, o cutie costa 56lei. Vroiam sa va intreb daca aveti idee unde as putea sa gasesc mai ieftin acest laptic, mai ales ca va manca exclusiv acest laptic.
Va multumesc mult si ma scuzati ca am dat buzna la voi.
Multa sanatate voua si bebeilor vostrii

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 4 sapatamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=o0xZmb1C4-I" target="_blank"> Cezarica face baitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Dankutza, am inteles ca la farmaciile dona poti cumpara cu 25% reducere dc ai card la ei. Hepilica, ii explici tu ce si cum?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Dankutza, am inteles ca la farmaciile dona poti cumpara cu 25% reducere dc ai card la ei. Hepilica, ii explici tu ce si cum?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput