sa ne numaram binecuvantarile

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Adina...sincer ma bucur ca poti sa ne contrazici...si eu chiar m-as bucura sa ma contrazic si eu singura peste un timp...m-as bucura enorm ca bruta care nu a stiut sa-mi fie sot sa stie sa fie tata pentru iubita mea...asteptam ...
Daria indiferent cum va fi mai tarziu fata ta ... tu sigur vei fi acolo sa-i vorbesti si sa o sustii...capul sus...acum e greu...dar va fi loc si de mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ah, da. Felicitari, Daria pt statutul de moderator.

Adina Iulia, sunteti doua norocoase, tu si fetita, ca ex-sotul si tatal ei se implica in relatia cu propriul copil. Este exceptia care confirma regula.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Daria, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multumesc, da` nu ma mai felicitati, ziceti-mi ca va fi bine totul si Giulia va fi o tanara echilibrata si-i va ajunge iubirea mea

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Adina Iulia, sunteti doua norocoase, tu si fetita, ca ex-sotul si tatal ei se implica in relatia cu propriul copil. Este exceptia care confirma regula.

allinta


Cand am divortat si fetita avea un an, nici nu mi-am imaginat ca dupa divort intre el si fetita se va crea o legatura atat de stransa. Primul an al ei de viata a fost foarte ciudat, el nu s-a implicat deloc...si daca-i vezi acum, pai fac concedii impreuna, petrece foarte mult timp cu ea, nimic nu e mai important in viata lui decat fetita... nu stiu cati tati nedivortati sunt atat de implicati cum este el.
de aceea ma gandesc ca poate multe fete aflate acum in divort (Lala, noideea, etc) pot sa aiba o surpriza la fel de placuta peste ceva timp, mai ales ca e vorba de fetite in ambele cazuri.

Mamagiuliei, eu cred ca mult mai mult suferi tu decat Giulika. Giulika nu numai ca o sa fie bine, o sa fie foarte bine. Eu nu cred ca o sa-si doreasca contactul cu el, copiii isi formeaza parerea lor proprie referitoare la celalalt parinte, oricat o sa incerci tu sa cosmetizezi situatia. mai degraba cred ca o sa-i dea si ea ignore. El va avea o problema peste vreo 20 de ani, cand o sa inceapa sa-l deranjeze acest ignore...

Si eu am luat in calcul cand am divortat posibilitatea ca lucrurile sa stea la fel si in cazul nostru, am varsat ceva lacrimi atunci, dar pana la urma m-am consolat cu gandul ca am trecut si eu prin asta si culmea, cel putin la mine lucrurile n-au stat chiar asa de groaznic, eu nu am resimtit prea urat divortul parintilor si lipsa tatalui. Poate ca si Giulika va avea acelasi sistem de evaluare (si aparare) si-si va gasi echilibrul exact in situatia de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Multumesc, da` nu ma mai felicitati, ziceti-mi ca va fi bine totul si Giulia va fi o tanara echilibrata si-i va ajunge iubirea mea




Daria, sint sigura ca Giulia va fi ok din toate punctele de vedere! Adina are dreptate, copiii se adapteaza usor situatiilor si il va exclude treptat din viata ei. Uite, ca tot sintem la binecuvintari...considera-l o binecuvintare. Bine ca este acolo chiar si absent si nepasator citeodata.

Sa nu crezi ca nu iti iau in serios ingrijorarea si dilema legata de el... dar iti spun o intimplare de-a mea de acum o saptamina , poate in felul asta vei vedea altfel.
Joi dimineata, cind m-am dus sa o trezesc pe Sarah, am vazut pe biroul ei niste albume de poze si citeva dintre poze scoase departe. Mi s-a strins inima cind am vazut ca toate erau cu taica-su, cind era ea mica. Apoi am vazut ca au disparut pozele. Am intrebat-o seara, dupa ce am mincat si eram asa, relaxate. I-am spus ca am vazut pozele si am intrebat-o ce a facut cu ele. Mi-a spus ca le-a dus la scoala sa le arate colegilor, sa o vada cind era mica. Dar mi-am dat seama ca vroia sa le arate ca a avut si ea un tata... Am intrebat-o ce au spus copii cind au vazut ce bebe frumos era ea cind era mica, apoi am intrebat-o ce au spus copiii de tatal ei. Mi-a spus ca mai toata lumea a spus ca era handsome, ca ea seamana cu el... si apoi am inceput sa vorbim despre el pentru ca am simtit ca vrea sa vorbesca. Mi-a spus ca nu si-l mai aduce aminte prea bine si i-am raspuns ca este normal, timpul ne face sa uitam iar ea era micuta cind el a murit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Daria, iubita mea. Iti inteleg dilema si obsesia de a face din Giulia un copil fericit si un adult echilibrat si o femeie puternica neafectata emotional. Si pentru mine asta este preocuparea nr. I. Am momente in care imi doresc sa-l trang de gat pe ex, sau sa imi doresc, in taina, (mi-e rusine) sa moara. Mi se pare ca s-ar simplifica lucrurile pentru pitice. Tu spui ca Giulia este retrasa si nu intreba de el. Ale mele, nu e zi sa nu imi povesteasca de el, sa nu tanjeasca dupa el. Sper din toata inima sa le fie dragoastea mea suficienta, le spun tot timpul cat de mult le iubesc si ce fericita sunt caa le am. Incerc oricum sa iau legatura cu un psiholog sa-mi spuna ce abordare e indicat sa am cu privire la situatia asta.

pe Giulia

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va multumesc. Sunt exagerata, acum ma recitesc, dar ma apuca si pe mine si vreau neaparat o confirmare ca asa va fi

Ciarlie, Giulia nu intreaba de taxo, nu stiu dc. Probabil pt ca stie ca in careva sambata vor iesi la McD, probabil pt ca el este atat de fara tact si nu reuseste sa lege doua vorbe cu ea si nu exista nicio legatura intre ei, deocamdata.
Cand se uita pe poze mereu ma intreaba daca am tinut-o mereu in brate, daca am pupat-o mult, daca am dansat cu ea cat era bb, daca am papat cu ea la masuta ei, de`astea. Nu intreaba despre ce a facut el.
Ieri mi-a spus o prietena sa insist sa petreaca ei mai mult timp impreuna. I-am spus sincer ca am obosit sa insist. Il urasc enorm de mult pt ca nu poate fi un tata bun, il urasc si detest si-l mai urasc o data.


Conchita, imi cer scuze ca ti-am acaparat subiectul

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Daria te felicit si io cu ocazia asta!
Uite eu in cadrul sedintelor de terapie de familie am invatat ca existenta, inexistenta, etc a lui tati nu trebuie sa fie un motiv de stres. Oricum baza esti tu, taxu n-are decat sa se incadreze in sapt 1 si 3 la vizite, in rest sa pupe statuia din centru. Va intelege ca se bazeaza doar pe tine in toate, iar el e clovnul de la care nu se poate astepta la nici un sprijin. Daca primeste totusi ceva, e un bonus de la viata.

Apropo, al meu a aparut sambata dupe copii cu capul vopsit in galben (nuanta ca si kk de bebe) no comment....

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K
Apropo, al meu a aparut sambata dupe copii cu capul vopsit in galben (nuanta ca si kk de bebe) no comment....




Tare caraghiosi mai sunt unii ex-i in incercarea de a-si declara "independenta".

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput