LMA Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *128*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Alma. Un gand bun pt Monica!

Novus, am primit ieri caciulitza, multumim mult.

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
acum nu mai e cazul, pentru ca se fac exudate, si gasesti imediat carcalacul nesuferit


Sper sa gresesc, dar eu am un feeling ca nu a facut nici un exsudat domn'doctor, ca daca facea si gasea carcalacul, nu dadea antibiotic "scriptic", ci "pe bune", "conform antibiogramei", cum scrie la carte...

petrean Multa sanatate la pitici! Si daca suntem siguri ca e puroi, sa nu stam prea mult fara antibiotic.

Sa va povestim si despre noi: Sosita in vacanta de Craciun in Cetatea de Scaun a Tarii Romanesti, Adelake e printzesa. Statutul de vedeta o prinde foarte bine (sau poate aerul rece), ca s-a pus de mancat )inclusiv de 2 ori pe noapte ), isi perfectioneaza mersul cu antemergatorul sau sustinuta de manutze, precum si... "limbajul"

Va pupam, va uram "la multi ani", ca nu stiu cand o sa mai avem timp sa intram pe net, ca toata ziua suntem "cu colindul".

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Fetele, haideti sa halim tiramisul facut ieri de mine, dar sa aveti pregatita o lingura caci am folosit mascarpone romanesc si a iesit o ciorba...

Va multumim pentru urari si cuvintele frumoase.

Eu parca am mancat cuie si pioneze, asa ma doare si ma ustura gatul. Muci parca nu prea am si nic febra, dar am frisoane de 5 minute mor de frig apoi inca 5 mor de cald ...si tot asa...

Socrela mea tocmai a terminat de facut o prajitura cu bezea pe deasupra, acum pregateste o placinta cu branza si...lapte cu orez. Ieri a facut un tort cu mere...rasfatz nu gluma.
Ca sa nu mai zic ca toata casa miroase a ciorbita de gaina de tzara, miam....abia astept sa halesc.

Victor e cumplit de ciufi-mufi. Azi noapte cica a stat treaz vreo ora jumatate si a plans fara sanse de impacare. Probabil de la dintzishori. Nu sta sa il dau cu orajel...si nurofen nu ma lasa socrii sa ii dau ca cica prea multe medicamente ii dau copilului.




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

sa plece boala grea de pe capul celor 2 iezi de petrean...Bogdana
Sanatate multa si un an cu mai putine necazuri si mai multe motive de bucurie!


Va doresc tuturor un an de nota zece...ca tot urmeaza 2010


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

PENTRU PITONASUL MARAICIOS
pai se poate??? asa sarbatoreste baiatul? cu nopti plangacioase? lucia sa stii ca ma dispera mutritele pe care le face pitonasul... pentru ca 90% din ele sunt identice cu ale mutzunelului meu; ia intra la pozele mele, nu ti se pare ca au aceleasi expresii???
mama ce de bunatati acolo la voi... lasa ca peste vreo 2-3 luni o sa pot si eu sa-mi fac cate ceva dulce cu fructoza.. sau ceva cioco neagra cu 75% coco... cu toate ca n-as putea sa spun ca tin neaparat; azi am "tras o dusca" de afinata (bag si eu o abatere, nu??) doar o gurita miiiiiica, ca e cu zahar cred.. adica sigur; am primit o sticla maaaaaaare si aseara am salivat pe langa ea, da' am zis mai bine beau diminetza decat seara; si azi am si atacat-o... cat sa o gust si eu putin

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

PENTRU PITONASUL MARAICIOS
pai se poate??? asa sarbatoreste baiatul? cu nopti plangacioase? lucia sa stii ca ma dispera mutritele pe care le face pitonasul... pentru ca 90% din ele sunt identice cu ale mutzunelului meu; ia intra la pozele mele, nu ti se pare ca au aceleasi expresii???
mama ce de bunatati acolo la voi... lasa ca peste vreo 2-3 luni o sa pot si eu sa-mi fac cate ceva dulce cu fructoza.. sau ceva cioco neagra cu 75% coco... cu toate ca n-as putea sa spun ca tin neaparat; azi am "tras o dusca" de afinata (bag si eu o abatere, nu??) doar o gurita miiiiiica, ca e cu zahar cred.. adica sigur; am primit o sticla maaaaaaare si aseara am salivat pe langa ea, da' am zis mai bine beau diminetza decat seara; si azi am si atacat-o... cat sa o gust si eu putin

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume


Hei, Mutzunelul tau e frate geaman la mutritze cu Pitonul Acelasi mod de a baga manutza in guritza si a vorbi cu "ochii", aceleasi zambete smecheresti...clar, ne au la degetul mic de la picior...

Io cred ca ma bag la un vin fiert...poate trece raceala! Mai vrea cineva???


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

ma bag eu la un vin fiert! daca tot m-a sarit sotul azi de la condus masina .
vroiam sa mai ies si eu sa mai conduc masina, sa mai exersez, ca tare paralela sunt. dar asa face el! ma anunta ca pleaca imediat si nu are timp sa ma astepte si pe mine. cred ca e cam stresat cand sunt eu la volan. si tinem ca tembelii 2 masini si ne uitam la ele.
bine macar ca l-a luat pe andrei cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

AM PRIMIT SURPRIZAAAAAAAAAAAA

Multumesc Anca. Esti cea mai tare la creatie, indemanare si surprize.
Cand a vazut mama surpriza...s-a inchinat. Asta da reactie. A spus ca e ceva nemaipomenit. Ea tot ma innebunea ca stau toata ziua pe calc de parca as da examen. Acum, a zis...Da, oameni! Intelegi ce vreti.

Am asigurat si distributia pe Galati.

Cu mii de scuze dar de luni trimit si spre Focsani.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Multumim pentru aprecieri ref la fotografii!Am mai intrat, dar doar sa va citesc, nu am apucat sa scriu nimic!Lucia, eu iti mai rasfoiesc blogul, dar de ce simt un aer trist cand il citesc? Un aer resemnat...nu stiu cum sa il descriu. Am si eu blog facut pentru Eva, scriu uneori acolo, dar nu l-a citit nimeni inca. Mi se pare atat de personal...Curea, eu ii dau sfecla Evei, ii place mult. Facuta pe abur sau fiarta, cu un cartof, putin laptic si galbenus de ou sau carnita.Bb de Nicky a facut rubeola, sunt convinsa ca asta este a 6 a maladie. Exact aceleasi simptome a avut si Eva cand a facut. Chiar citeam ce a patit ea in ajun si ma gandeam sa o avertizez ca e rubeola, dar a aflat intre timp.Anca, astept si eu surpriza. Vine, nu? Sincera sa fiu, am o banuiala cam ce ar fi, dar astept sa ma conving Eva a avut show aseara. A adormit la 8 dar dupa 30 min s-a trezit si ne-a marait incontinuu pana s-a hotarat sa se puna pe plans isteric. Numai la taica su in brate tacea, ceea ce m-a cam ranit in orgoliul meu de mamica, dar ... na, bine totusi ca am gasit remediul Fetelor, mie mi-e teama sa recitesc capitolele de anul trecut. Le-am trait atat de intens atunci incat nu mai indraznesc acum sa le rasfoiesc. Stau cu ele deschise sa imi fac curaj. Caci imi doresc. De anul asta, de fapt, eu deja ma cred in 2010 Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
La 20,46 s-a nascut Almasi la 21,26 s-a nascut LuanaSi pt ca in timp ce eram in travaliu, Aris se amuza cu calculul ascendentului , Luana e Varsator, cu ascendent in Balanta.http://www.eastrolog.ro/ascendent/ascendent-calculat.phpwww.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)My baby, my joy, my heart, my gift from GodLight a candle for Alma
Intrebare: ascendentul sau zodia sunt relevante in caz de cezariana??? Ca poate bebe nu vroia sa iasa atunci...Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul30 martie 2009
Si eu ma intreb acelasi lucru, daca se mai ia in calcul ascendentul. Eva oricum se nastea pe 23, cel mai tarziu pe 24, daca nu ne-ar fi bagat in cezariana la urgenta. Dar la ascendent conteaza cateva ore, asa ca ma intreb si eu...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si David ar fi trebuit sa manance la pranz sfecla cu carnita, dar nu i-a placut deloc. Anamariame o sa incerc si reteta ta, poate o sa-i placa mai mult.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput