LMA Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *128*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza...fetele
noi am fost ieri la doctor...si am decoperit ca bebeii au puroi in gat..simptome..nu erau..decat tuse..rebela...(traiasca polidinul)!!!nici dr nu-si explica..cum poate fi atat puroi..fara sa faca febra..sa fie agitati..saui alte simptome specifice..me-a dat niste spray de pus in gat...si niste betametazona pt nas...+astha 15..cine stie de el...stie si pt ce e..asa cum andrei e astmatic..sunt si eideocamdata speram sa resuim sa-i tinem sub control cu ceva usor...sa nu ajungem la singulair
Salutari tuturor, si An Nou Fericit, cu sananatate..ca sincer nush cand mai intru



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




Asa si noi...o usoara tuse uscata...si luam antibiotic pt puroi in git...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ufff insanatosire grabnica puiutzilor bolnaviori
Monica



Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

pisigri..noua nu ne-a dat antibiotic decat scriptic pe reteta in caz de urgenta majora...ca ai mei sunt pe polidin de 3 sapt(fac o "cura)...si de aici si aceste simptome lipsa..febra..si alte magarii. Sper sa treaca cu bioparox..si sa fie ok.
Sanatate multa Ilincai



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ma, nu ma speriati. Si raresu tuseste asa, cateodata, dar mult mai des decat in lunile trecute. Si tusesti cam de cand a dat zapada. Dar nu l-am cautat in gat. Ori de febra, nu a fost cazul (si daca e mai cald pun pe seama dintzilor)

Bogadana, sanatate si toate relele sa ramana in anul asta, iar ANul Nou sa fie unul cu voiosie

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg
diana, bravo tie pt ambiia de care dai dovada , dar am vazut totusi ceva in farfurie...un carnacior, un mic, e ceva carnita


da da, ai vazut bine, e un carnacior de casa; pai nu e interzis in monti; am mancat si toba grasa, si lebar... tot ce nu avea fainos/cartof in compozitie (adica nu sarmale, caltabos, salata de boef.. mamaliga... dulciuri..); e primul craciun la care nu am mancat coznac cu vin- combinatia mea preferata din toata lumea

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

pisigri..noua nu ne-a dat antibiotic decat scriptic pe reteta in caz de urgenta majora...ca ai mei sunt pe polidin de 3 sapt(fac o "cura)...si de aici si aceste simptome lipsa..febra..si alte magarii. Sper sa treaca cu bioparox..si sa fie ok.
Sanatate multa Ilincai



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006



bogdana sigur e puroi??? stii de ce te intrb? eu cand eram mica m-au ciuruit cu penicilina si ampicilina si gentamicina vreo 3 saptamani la rand (si eram mica rau, ma alergau prin casa juma' de ora sa ma prinda pentru injectii.. ca de pe la vreo 5 anisori stateam singura si nu ziceam nici pas, decat transpiram ca naiba); si dupa 3 saptamani de tortura m-au dus la alt doctor.... care i-a pocnit direct in cap pe amnadoi.. ca aveam o forma de herpes; care a trecut in 3 zile cu niste picaturi nenorocite; si tot asa eram si eu, cu gatul alb si pustule care pareau puroi, fara febra, doar cu o tuse din cauza racaitului in gat; bine, nu cred ca se aplica la voi, pentru ca sunteti sub polidin, si e posibil sa ascunda fff bine simptomele, dar macar asa , ca idee, poate va confruntati vreodata cu asta;
acum nu mai e cazul, pentru ca se fac exudate, si gasesti imediat carcalacul nesuferit
va pup mult pe toti, sa va faceti bine

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

uau saby cat de scumpica e maiuta; ce frumoase se fac fetitele voastreeeeee; eu am visat acum 2 nopti ca eram gravida din nou, si aveam tot baiat; mie imi suradea ideea, dar cristi era asa dezamagiiiiittt.. si tot zicea ce si-ar fi dorit fetita, mai ales dupa ce a fost la munte cu fetitele si le-a vazut ce dragalase sunt
si aseara au venit nasii surioarei cu bebe de 5 luni la noi; si se apuca cristi sa le spuna ca si-ar dori tare mult fetita; a, ca uitasem sa va spun... mutzu nu s-a aratat impresionat de bebe, adica l-a studiat, dar nu a avut nici o urma de interes mai mare de atat; o singura data s-a intins spre el.. ca sa-si recupereze soricelul din dintisorii aluia mic (ca da, e cu 3 luni mai mic si are 2 dintisori); el e mai pasionat de copii mai mari, cu finuta noastra de 2 anisori e muult mai sociabil; chiar ma intreb... oare nu o sa reactioneze bine cu alti copilasi??? ca noi nu prea am avut ocazia sa ne intalnim cu bebei de varsta noastra, asa prin parc ce am mai conversat cateva minute... dar doar atat; trebuie sa ne intalnim din nou, de data asta sa venim si noi.... da' parca vad ca suntem la fel ca ilincuta lui pisigri... adica ne jelim la cel mai mic scartait al altuia (ca aseara s-a sesizat baiatul meu cand a marait ala micu la imbracare)

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Ana, Victor Andrei, Lena!!!

Petrean multa sanatate la iezisori

Gigelica ai o mami tare frumoasa si acum, iar tu nu stiu ce te tot plangi, caci mie imi placi

Mihaela si eu te-am tot admirat in poze. Are tati 2 fete frumoase foc. Cred ca se mandreste tare mult

Saby armonie, liniste, relaxare si fericire; asta exprima pozele voastre. Tu, vb Mihaelei, arati ca o pustoaica (ai mancat ceva de Craciun, sau ai tinut si tu cura ca si Dyana?arati atre bine), iraMaia este o dulce.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Dyana si eu in ultima vreme sunt cu ochii numai dupa fetite, caci baiat am deja

Eu am o stare cam nasoala, stare generata de socrella. M-a plictisit de nu mai pot si abia astept sa plecam in vacanta sa nu o mai vad. Ma doare capul cand o aud si nu mai stiu pe unde sa ma refugiez ca scap de ea. Acum cateva zile am dormit la o verisoara, apoi am fost in vizita la o prietena, ieri am fost iarasi pe la verisoara, astazi nu prea mai am unde sa merg. ma plang si eu, ca nu am ce face, dar credeti-ma ca nu mai pot Asa mult n-am stat niciodata cu ea si plecam abia 4. Cand ma gandesc ca trebuie sa fac revelionul tot cu ea in preajma, imi vine sa stau acasa si sa ma culc de la 10

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Saby armonie, liniste, relaxare si fericire; asta exprima pozele voastre. Tu, vb Mihaelei, arati ca o pustoaica (ai mancat ceva de Craciun, sau ai tinut si tu cura ca si Dyana?arati atre bine), iraMaia este o dulce.
Olga, mamica lui David iepurasul


daaa, uitasem sa zic... saby arati fantastic de binete-am admirat cat de frumoasa esti asa naturala; sunteti o familie asa frumoasaaa, si intr-adevar pareti foarte relaxati si fericiti... chestii care in pozele mele in 3... parca nu se vad

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput