LMA Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *128*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Buna seara fete dragi!
Eu v-am mai citit zilele astea dar nu prea am timp de scris
Am vazut bebeii in poze (pe sarite---pozele nu bebeii --ca m-am uitat la toate linkurile puse)si nu vreau sa nominalizez de teama sa nu uit pe cineva. Oricum toate pozele vazute sunt
Desi cu intarziere vreau sa urez LA MULTI ANI pt Monnvas
Si LA MULTI ANI si primului nostru ghiocel

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La multi ani pentru mami Andreeea


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Am recitit si eu la link-urile de acum aproape un an.
Tare este dureros!!!!


IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Edit ca am scris mes de 2 ori

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Monica, Nu pot sa mai scriu nimic. Sunt muta. Am recitit si retrait momentele de la inceputul anului.

Intru mai tarziu sa mai scriu despre altele. NU pot in acest mesaj sa amestec subiectele. Acesta este pentru MONICA. Din suflet...TE ADOR.

PUTERE, INTEPCIUNE SI IUBIRE SA CURGA PESTE TINE.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Monica sunt sigura ca aici vei gasi si cuvintele si sustinerea fetelor dragi care te-au sustinut si au fost alaturi de tine cu sufletul si cu gandul. Am realizat ca indiferent de religie, de culoare, sarac sau bogat, blonda, roscata, bruneta ... dragostea puiutilor nostri ne uneste, acest sentiment unic, acest cuvant extraordinar de MAMA, ne-a unit la inceput si ne va uni mereu. Imi aduc perfect aminte monica cand stateam cu sufletul la gura si ma rugam ca totul sa fie bine. Nu avem cum sa schimbam trecutul, trebuie sa acceptam prezentul si sa speram ca intr=o buna zi vom intelege tot ceea ce ni s-a intamplat.
Stiu ca usor nu iti este...dar trebuie sa gasesti puterea de a trece, suferinta ramane asa cum si amintirile raman si nu ni le poate lua nimeni.
Multumesc pt. sfaturi referito la cursurile fast track kids.
Nu am mai avut timp sa pun poze, acele poze cu costumasele, de care monica a crezut ca sunt de la holoween, le-am cumparat de pe net am gasit un site cu costumase si ne-au palcut tare mult.
Radu are acum aproape 9 luni, pe 6 ianuarie face, acum o saptamna avea 9,04 gr, 72 cm, nu ii mai dau san de la 5 luni. Atunci am facut enterocolita am fost in spital cu el si a trebuit sa il intarc, desi ii dadeam si formula si san. Mancam fructe, i am dat ananas, mango, mar, para, apoi supa cu carne de pui / peste/ ficat de pui / vita/ galbenus cu radacinoase, brocoli, spanac, conopida, apoi la 5 ii dau banana cu iaurt si branza facuta cu calciu si lapte. Noi dormim de la 22 la 7.30 , iar ziua doarme cate 4 ore 2 si 2. Mergem tinut de manute, zice mama, tata apa, a zis de 2 ori dar cred ca intamplator iau iesit din gura mamaie si gata. cam astea sunt realizarile lui. am observat ca ii place f mult sa dansez cu el si il linistete tare mult cand sta la taicasu' sus in carca.nu avem nici un dintisor a plans intr=-o seara tare rau dar dormea si plangea pana nu s-a trezit nu s-a potolit, apoi a mai facut intr=o seara 37, cu 8 dar nu a avut nimic. Eu am respectat indicatiile pediatrei si a fost ok. Acum sa vadem ma gandeam sa ii introduc sfecla fiarta. Voi ce parere aveti referitor la sfecla? ati incercat sa le dati?

http://family.webshots.com/album/571720469OjAmWI?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Multumesc pentru lamuririle despre bibe si suzete. Si ma bucur ca nu sunt singura care nu a folosit suzeta la copchil pana acum. I-am dat-o si azi...a studiat-o bina-ha, apoi a scos-o si a bagat degetul, ca e acelasi material cunoscut. Dar daca voi ma asigurati ca o sa se lase de deget brusc si instantaneu, tind sa va cred pe cuvant desi in suflet. Acum doarme si i-am bagat-o in gura in loc de deget si a funtionat. NU stiu cum a adormit cu degetul sau cu suzeta, dar doarme (suzeta era langa el gura lui, nu in gura. (poate a cazut)

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza...fetele
noi am fost ieri la doctor...si am decoperit ca bebeii au puroi in gat..simptome..nu erau..decat tuse..rebela...(traiasca polidinul)!!!nici dr nu-si explica..cum poate fi atat puroi..fara sa faca febra..sa fie agitati..saui alte simptome specifice..me-a dat niste spray de pus in gat...si niste betametazona pt nas...+astha 15..cine stie de el...stie si pt ce e..asa cum andrei e astmatic..sunt si eideocamdata speram sa resuim sa-i tinem sub control cu ceva usor...sa nu ajungem la singulair
Salutari tuturor, si An Nou Fericit, cu sananatate..ca sincer nush cand mai intru



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza...fetele
noi am fost ieri la doctor...si am decoperit ca bebeii au puroi in gat..simptome..nu erau..decat tuse..rebela...(traiasca polidinul)!!!nici dr nu-si explica..cum poate fi atat puroi..fara sa faca febra..sa fie agitati..saui alte simptome specifice..me-a dat niste spray de pus in gat...si niste betametazona pt nas...+astha 15..cine stie de el...stie si pt ce e..asa cum andrei e astmatic..sunt si eideocamdata speram sa resuim sa-i tinem sub control cu ceva usor...sa nu ajungem la singulair
Salutari tuturor, si An Nou Fericit, cu sananatate..ca sincer nush cand mai intru



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006



Multa, multa sanatate puiutilor si putere tie sa treceti cu bine peste toate problemele

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


pitonas Victor Andrei
nora mea superba Lena
Ana

PRIMUL CRACIUN

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 8 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput