*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Monicus, dulcica foc Ana la Mos!
Noi luni la ora 17 mergem la petrecerea pt. copii, unde vine Mosul, la sot la servici.Sa vedem cum reactioneaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos...sa nstii ca a fost tar eincantata de mos, fata de alti copii si sunt mandra de ea. Alti copii au foarte timizi.. in locul lor au fost cazuri in care s-au dus parintii sa le ia cadourile. M-am mirat foarte tare, pentru ca erau maricei fata de ana si m-a asteptam sa fie invers reactia. Si vezi.. tu cand te astepti sa fie altfel pentru ca cunosti.. ca la copii reactia mosului este una fericita .. si cand vezi realitatea este alta.. vezi depinde de copii si de cum se obisnuiesc cu colectivul.

La multi ani printesei tale si petrecere frumoasa diseara. Mai ec scumpete ai tu acolo si ce incantat este de cadou. Super. Sa va traiasca prinetsica si sa va aduca numai bucurii si sa fie in primul rand sanatoasa.


Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Neata!
Matei, multa sanatate, noroc in viata!

Mamiseli, si eu am avut acelasi stres anul trecut in sarcina. Dar m-am testat si se pare ca am anticorpi pentru varicela. De ce nu faci si tu o testare si eventual vaccinul daca nu ai anticorpi. Mi se pare o cale buna de urmat.
Monicus, mai mai ce rochita frumoasa si ce curioasa mica aveti voi acolo. Bine ca nu s-a speriat de mos.

Azi e si ziua Anei si filmuletul vostru mi-a adus aminte de prima ei intalnire cu mosul la firma mea. Nu putea mosul sa-i dea cadoul ca ea vroia sa se urce pe el, adica pe tricicleta. Si a mai primit si un volan cu tot felul de lumini si butoane. Toata lumea s-a amuzat de ea ca-i fetita si esta asa incantata de cadouri baietesti , Ana, ce sa zic. M-a apucat nostalgia si am pus niste poze din Decembrie 2005.
Si cand ma gandesc ca acum 5 ani la ora asta aveam durerile acelea mari dupa operatie iar copilul nu mi-l vazusem.


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Pupici.. da.. ii place de mos. Si ii place sa fie langa el... s-a tot perindat pe langa el.. ca nu mai voia sa plece. Ai vazut si in filmuletz.
Pai.. asteptam sa vedem si reactia printesicai tale.. si petrecere frumoasa aveti. Hai ca o s ail indrageasca pe mos.. o sa fie incantata de el.


Citat:
citat din mesajul lui Ramo2007

Monicus, dulcica foc Ana la Mos!
Noi luni la ora 17 mergem la petrecerea pt. copii, unde vine Mosul, la sot la servici.Sa vedem cum reactioneaza...

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

Visul meu implinit, Sara Maria!

Poze cu printesa mea





Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, Ana Maria! Otilia sa-ti traiasca printesele, sa fie fericite si sa aiba parte de multe impliniri! M-am uitat la pozele Anei si imi tot ziceam "Otilia a pus pozele Elisei in loc sa le puna pe ale Anei" Daca n-ar fi diferenta de varsta ai zice ca sunt gemene.
La multi ani, Matei! Sa cresti mare si cuminte!

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Super... aseara am fost la petrecerea de Craciun de la firma sotului..

Ce fetita curioasa si curajoasa!!!
Mai, ce de rochite frumoase aveti! E de catifea? Eu am vrut sa-i iau rochita de catifea rosie pentru ziua ei, craciun, revelion dar n-am gasit decat un sarafan raiat. Pana la urma e dragut si asta dar nu e ce voiam.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Otilia sa-ti traiasca Ana, sa fie sanatoasa! Chiar ca zici ca e Elisa . Seamana ca doua picaturi de apa.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

bai, a mea e foarte scumpa pe vremea asta de criza mananca mult de tot si nu se pune nimic pe ea, nu e bine

A mea e si mai scumpa prapadeste mult si mananca putin si, logic, nu pune nimic pe ea. Acum iar e in greva de 2 zile, nu mananca mai mult de 3 lingurite din orice as incerca sa-i dau.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Fetelor, voi ce gatiti de Craciun? Sarmale si cozonac fac si eu, dar altceva?

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

eu am facut varicela la 28 de ani si a fost cam enervant

Fratele meu a facut-o la aproape 50 cand a luat-o de la Bogdan. iti dai seama cat ne-a injurat.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani, Ana nazdravana de Oti! Sa fii sanatoasa! Tare bine seamana amandoua grasunelele dulcele

Apropo de mancat, am descoperit ca al meu mananca mult mai bine daca ii dau cu lingura sau mai ales furculita de om mare, chiar si dupa ce se satura tot mai ia cateva guri daca ii dau cu furculita noastra



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput