*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui oceanborn
I-am dat paste cu scoici,acum, intr-o zi, dupa ce ne-am saturat bine amandoi(a mancat cu o pofta..) mi-am dat seama ca era pt prima oara ca manca scoici..si ca nu stiam nimic despre varsta aproximativa de la care se pot da.. Asa ca va intreb cu intarziere, le-ati dat fructe de mare ?


un an jumate nici macar eu nu am dat scoici asa devreme
acuma daca nu s-a umflat si inrosit inseamna ca nu e alergic, deci poti sa ii dai

oricum cu scoicile proaspete as fi precauta, in sensul ca printre scoicile bune poate fi si una stricata

dar creveti si alte animale congelate cred ca sunt safe

edit: drum bun!!!

criss, am sa pun poze promit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Alra, de data asta conditiile au fost in defavoarea noastra. De obicei il cantaresc dupa masa de pranz + tz, iar azi l-am cantarit inainte. Si uite asa am diferenta de vreo 200-300g. In plus, la ce mananca Andrei, nici nu ma mir. Are doar 3 mese solide (tz cand vrea) si stiu ca are nevoie de mai mult. In plus aportul caloric e destul de redus. mananca doar ceva legume, carne de pui si curcan si 3 fructe. Cereale doar de orez. Toate incercarile mele de gustare s-au lasat fie cu scaun moale, fie cu eczema...Si cum dimineata, la pranz si seara mananca aproximativ acelasi lucru, la gustare nu mai vrea tot aia. La ce mananca, nu ma mir ca nu ia mult in greutate. Si din cauza alergiilor sigur se instaleaza si malabsobtia. Asta este. Creste el un pic si-l trec pe slanina cu ceapa.

Andy, mami de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

bai, a mea e foarte scumpa pe vremea asta de criza mananca mult de tot si nu se pune nimic pe ea, nu e bine

edit: plus ca consuma pampersi balamuc, ca ... deh ...

edit iara: deci panel x alergen a zis ca la ceapa si slanina are verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Aaa, si facuse si kk si pipi inainte de cantar. Are verde la ceapa, usturoi, cafea , scoici , carnuri (de aici am tras eu concluzia ca slanina e ok ), pesti si vreo 2-3 legume si fructe.

Cam scumpa Nicole, drept e , dar de lungit s-a lungit? Ca daca a luat in lungime tot e ok. Te-am mai intrebat, mi-ai mai raspuns poate...dar neuronul meu a inghetat saracul....

Pot sa-i dau biscuiti cu ciocolata (speciali pt. alergici)? sau e prea mic inca?

Andy, mami de Andrei

Edit: 2 biscuiti 130 calorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Super... aseara am fost la petrecerea de Craciun de la firma sotului..



Sa vedeti ec am facut si cum l-am primit pe mos si ce curajoasa am fost

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani, Matei de andreyutza!

Sorvint, eu i-am facut paste dupa reteta Laurei numai ca pe post de paste am pui taitei, i-au placut tare mult.

"2 rosii decojite si fara seminte, un catel de usturoi, o ceapa mica - date pe razatoare si puse la foc mic cu o lingura de ulei de masline si busuioc. Separat am fiert carnea 15 minute, apoi am tocat-o si am amestecat-o in sos. Cand totul a fost gata am blenduit si am pus din nou in oala si am amestecat cu pastele fierte separat. Am mai fiert totul 2-3 minute si la sfarsit am pus o lingurita de parmezan."

Noi azi mergem sa facem Priorixul, sper sa nu avem reactii fix de Craciun

O zi frumoasa.



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Tare simpatica Ana cum cauta ea curioasa cadoul in punguta



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
Matei, multa sanatate, noroc in viata!

Mamiseli, si eu am avut acelasi stres anul trecut in sarcina. Dar m-am testat si se pare ca am anticorpi pentru varicela. De ce nu faci si tu o testare si eventual vaccinul daca nu ai anticorpi. Mi se pare o cale buna de urmat.
Monicus, mai mai ce rochita frumoasa si ce curioasa mica aveti voi acolo. Bine ca nu s-a speriat de mos.

Azi e si ziua Anei si filmuletul vostru mi-a adus aminte de prima ei intalnire cu mosul la firma mea. Nu putea mosul sa-i dea cadoul ca ea vroia sa se urce pe el, adica pe tricicleta. Si a mai primit si un volan cu tot felul de lumini si butoane. Toata lumea s-a amuzat de ea ca-i fetita si esta asa incantata de cadouri baietesti , Ana, ce sa zic. M-a apucat nostalgia si am pus niste poze din Decembrie 2005.
Si cand ma gandesc ca acum 5 ani la ora asta aveam durerile acelea mari dupa operatie iar copilul nu mi-l vazusem.


Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Netata,

Brrr...ce vreme....iesim la zapada un pic mai tarziu.
Otiliav, La multi ani Anei, sa fie sanatoasa, fericita alaturi de surioara si parinti!
Din motive finaniciare Mosul va pleca de la noi luni...sper sa ajunga la destinatie pana de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos draga mamica.... da este foarte dulce in rochita. CU calutzul sa stii ca cere sa o pun pe calutz si tare mult ii place si scoate si sunet de calutz... are un butonas si face asa de frumos calutzul. Il indrageste.. si este incantata de ce a primit. Poate o sa aiba acelasi succes ca si la noi, nu se stie poate o sa o incante pe printesa ta.

Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g

Monicus, ti-am vazut papusa dulce in rochita de sarbatoare. Cu poneiul se joaca? Am vrut sa ii iau si eu dar mi-e ca va fi doar piesa de decor, n-as vrea sa risc.



Sorvint Noi am facut Priorixul odata cu Infamrixul si a fost foarte ok. Noi tot asa ne-a spus dr ca este gratuit si ca sa sun inainte de vaccinare. Am sunat si mi-a spus ca nu il au si ca trebuie sa il cumpar. Eu am facut pe unde stau eu o tatonare pe la farmacii si am ajuns la concluzia ca faramacia Remedio are cel mai bun preturi la ambele vaccinuri. Pr Infamrix am dat 246 lei si pe Priorix 65 lei. Daca tu ai mai mult succes si gasesti un pret mai bun, atunci succes.

Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008)
pozele mele
Povestea nasterii

Pozele printesei la un anisor

Mergi la inceput