*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Bebecris,ai gasit saniuta?Mi-a placut tare mult aia,imi pare asa rau ca nu mai gasesc in Carrefour la noi...Chiar si aseara am fost si am cautat,dar cu vremea asta s-au vandut la foc automat,din pacate...Si era si un pret bun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui oceanborn

curatenia generala si Thomas:

Suupeeerrr!!! Ce mai, ai ajutor de nadejde! Poate il trimiti si la mine?

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Ah, daca aveti bani si mai vreti sa mergeti cu ei la zapada pana la primavara costumele de skii merita toti banii.

Am cautat si eu pentru Teodora, dar n-am gasit asa mici, cam de la 3 ani in sus am vazut.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27

Va citesc, insa nu mai pot scrie. Dupa ce-am facut o gafa cu Diana21, acum am comis-o si cu Speedy, care si-a anulat contul dupa cele scrise de mine. Am vb cu ea in privat, e totul ok, ii sunt draga ... dar, eu, nu ma mai simt bine sa scriu aici. Sorry. Poate e doar de moment. Insa am nevoie de timp de rumegat si rezolvat problemele cu mine, si de evadat putin din virtual in real world.
Nu vi se pare ca stam prea mult pe calc, pe forum, pe net? Sau sa vb doar in numele meu...

Anca, imi pare rau ca a trecut Mos Nicolae ca-ti trimiteam cadou un bat sau mai bine o duzina de toate dimensiunile, esentele si culorile. Eu sper ca vei depasi frustrarile si ne vei mai posta cate ceva despre printesa ta. Imi sunteti foarte dragi si mi-ar parea rau sa nu mai am vesti despre voi. Si chiar ma intristeaza sa vad cum mamici dragi se retrag una cate una.
Pana la urma eu chiar nu am inteles care au fost problemele care te-au determinat sa ajungi la concluzia asta, discutia cu spiridusul nu mi s-a parut exagerata, poate putin controversata, dar, in fond, de aceea suntem aici sa ne exprimam parerile pro sau contra. Si nu cred ca ea chiar s-a suparat/speriat de asta. Probabil ca cei doi nazdravani ii limiteaza foarte mult timpul. trupa si o asteptam si pe ea pe la noi din cand in cand.
De cealtalta discutie chiar nu-mi aduc aminte.
In privinta timpului petrecut pe forum ... cel putin deocamdata este singura activitate care ma scoate din cotidian si ma destinde. Si nu cred ca se aduna mai mult de jumatate de ora pe zi. Si eu m-am intrebat uneori daca ar fi cazul ca timpul acesta sa-l petrec citind/studiind/scriind pentru activitatea profesionala dar am facut o socoteala si am observat ca oricum nu e suficient timp pentru a face ceva serios si, ca urmare, n-are sens sa ma complic. Deocamdata ma simt bine asa. Ce va fi mai tarziu, nu stiu si nu vreau sa ma gandesc.
M-am intins cam mult sper sa nu mai supar si eu pe cate cineva pe aici.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameliam

In casa tot la 26 de grade va place sa stati? Poate e prea mare diferenta de temperatura totusi si de aia nu-i place iarna afara. Noi stam la maxim 21 de grade, dar in general sunt cam 19.5-20 de grade la ea in camera.

[/quote]
Si la noi e tot la fel, dar mie sincer mi se pare rece. Teodora are tot timpul mainile si picioarele reci.

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha
Cat de bine te inteleg! Asa m-am simtit si eu cand am plecat de-acasa cu un bebelus si dna de la frizerie mi l-a transformat intr-un baietel.

Ce transformare!!! Bine, e frumos foc in ambele variante!!!

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameliam

iarna pe ulita

Asemenea carucior cred si eu ca merge pe zapada. Pupam papusa

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ANCAAAAA.... si mie mi-e dor de voi...stiu ca sunt egoista, eu nu scriu asa mult ca tine, dar stau pe forum sa citesc si ma simt asa bine... nu stiu daca sunt dependenta sau nu, dar e una din putinele placeri "media" pe care le am (la TV, filme etc nu ma mai uit, mai bine citesc ceva in timpul asta). Si-apoi nu cred ca stam chiar asa mult pe forum/net... vezi tu, poate revii

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La multiiii,muuulti ani,cozonacei scumpi!Multi ani sa traiti,sanatosi si voiosi,alaturi de parintii/fratii si bunicii vostrii!

a venit mosuuuuuu,ieeee,uraaaaa...'bubunieeeee'.ma intreba Crinuta mereu...'cand vine?,cand vine?' si ieri a sosit...,avea sacu' plin doar cu cadourile noastre,doamne ce-a mai iesit...,doamne ce incantare,ce desfatare... s-au luat la calarit/imbrancit/plimbat si cel mai puternic a castigat
mosule,multumim din suflet.ai fost f darnic cu copilasii mei cuminti

Ancaaaaaa,
ce-ti veni?esti o fata minunataaaa,cu suflet mare si cu mult bun simt!am senzatia ca-ti atribui o vina aiurea...nu meriti sa suferi asa!de ce sa ne privezi pe noi de minunatele tale mesaje?ce vina avem?aduna-te si revino cu forte proaspete
Laura,Flori,
si la noi la fel cu nervisorii/crizele si tot ce tine de masele/dinti.frateeee,noptile sant groazniceeee,efectiv suge si tipa...altceva nu se mai intampla noaptea.de cand este Claudiu acasa,facem cu randul,fie il plimba el,fie eu...este exact cum povestiti.noaptea,nu se linisteste cu san/gel/nurofen...,ziua ii arat o mie de chestii/plimbat/dansat...,orice numai in brate...,el nu se linisteste!se chinuie cu a 3-a masea.ma uit zilnic sa vad in ce stadiu este,ii fac ce cred eu ca ar putea sa-l linisteasca si d e g e a b a!rabdareee,rabdareee si iar rabdareee...
Otilia,
sa-ti traiasca Ana scumpa,sa creasca mare,sanatoasa!
despre vaccinul homeopat.am intrebat dr despre testarea anticorpilor si mi-a raspuns ca nu stie daca iesecu alte cuvinte,m-a convins rapid sa-i fac priorix-ul din schema de la stat!nu pot risca sa-l las neimunizat la cele 3 boli si nici nu vreau sa-i fac vaccinul si sa-l testez eu dupa...
a completat ca vaccinurile astea sant de curand introduse si ca informatiile sant incomplete...,kk maka...





diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorvint spune:

Am pus cateva poze de ieri.L-am imbracat in unele si cu halatul de baie pe care l-a primit.
http://good-times.webshots.com/album/575977696kuCWhJ

Mergi la inceput