*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Bertha, , acum spui si tu..
Olivia dragul de el, vrei neaparat sa faca si el parte din clubul cheliilor, ha? ii frumos oricum David!
Anca,

Dragelor, eu va urez Craciun Fericit si numai bine! sa va aduca Mosul tot ce va doriti!!


Am fugit ca am de facut bagaje!



mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Am vazut poze cu carliontatii danduselului, cu 2 fete faine de la Cluj si strong, cu Radu cel ochios, cu David care e tot mai frumos pe zi ce trece si chiar ca seamana cu smecherasul de Edu si bineinteles cu italianul cel ochios si harnic pe deasupra sa ne fure gagicile

Legat de vreme si mie imi place zapadaaaa, pe ploaie am boala si inteleg cum cineva ar putea uri frigul cum urasc eu ploaia; adevarul e ca in Ro e clima ideala, cand e vara e vara, cand e iarna e iarna...ooo, si ce senzatieeee minunata e primavara cand totul revine la viata, asa cand e tot timpul cald...imi place mult dar parca nu mai are acelasi farmec Azi aici sunt 25 grade, am fost la plimbare in maieu

Aa, Anca legat de timpul petrecut pe forum pt mine e timpul "pierdut" cel mai cu folos, am invatat enorm de la voi si datorita voua am reusit sa descopar exact ce simt ca mama, cum vreau sa-mi cresc copilul, practic sa fiu o mama increzatoare, drept urmare nici macar nu mai incearca vreunul din apropiati sa-mi dea sfaturi Nu mai spun ca totul a parut mai usor numai la ideea ca mereu am pe cine intreba si ma pot baza pe voi, multe probleme ivite imi erau deja familiare asa ca nu m-au mai speriat, cred ca as pierde mult mai mult timp sa caut singura ca sa pot gasi tot ce aflu de la voi nu mai zic ca as fi luata pe nepregatite...asa am simtit eu ca m-a ajutat si ma ajuta enorm forumul si pentru asta va voi fi mereu recunoscatoare
Singura mea speranta e ca nu o sa rezisti fara forum asa cum stiu ca nici eu n-as rezista sper sa nu ma insel...chiar ar fi o mare, mare pierdere!

Monica, Lucie, bine ati revenit.

Va pup!
Spor la impodobit bradul pt cine-l impodobeste azi



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Nu vi l-am mai aratat demult pe ochiosul meu mic

http://family.webshots.com/photo/2219315590102134723odPOdA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

waw olivia 26 grade? ce mi- ar place mie ... e frumoasa si iarna dar cand trebuie sa pui atatea haine pe copii ... eu mai nou am inceput sa- i imbrac destul de normal - maieu+ body/bluzita - si geaca groooooasa, pantalono grooooosi si vad ca e ok asa ... initial ii imbracam ca pe ceapa , multe si nu foarte groase dar asta merge toamna - iarna cand e nevoie sa mai dai jos sau sa pui, dupa caz ... acum pune shuba pe noi ... cum o fi in maieu ?

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
http://www.youtube.com/watch?v=eKG08z85DtY&NR=1
mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

fetelor eu nu am curaj sa- l tund pe praslea ...asa frumos se increteste parul la spate de mor dupa el iar in fata are putin, nu ii ajunge bine pe frunte deci nu il deranjeaza inca ... dar mi- ar place si sa- l vad barbatel asa ... cum v- ati pregatit pt faza asta? nu v- a fost greu ?

Craciun Fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Diana, sa cresti sanatoasa si iubita!
Flori, ce ochios frumos ai ascuns tu de noi. E un scump.
Sorvint, ooh ce baiat serios, frumos mai sta la pozat.
Ancule, iesi din butoi ca acolo-i locul meu.
Lucie, daca tot ne citesti, aveti loc la gradi din august?
Oliv, ce-ati patit mai de ati tuns baiatul? Tot frumos e bineinteles. E bine in concediu?
Futuremother, eu cand am tuns-o pe Ana prima data i-am mai lasat 2 carlionti pe langa urechi, de prasila

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) Povestea nasterii celor doua gogosele sagetele
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Flori e tare tare dulcic ochiosul vostru
Oti, ce butoi? E super in concediu, e mare diferenta cand suntem 2...

Cu tunsul n-am stat prea mult pe ganduri, si mie imi place cu perisor mai lungut si aveam de gand sa i-l las sa creasca dar era inegal si deja incepeau sa se vada radacini noi pe unde n-avea prea mult par, de aia l-am si tuns asa scurt ca sa fie uniform, in plus deja ii statea comic mai ales cand se trezea din somn avea antene in toate partile asa ca am zis ca il tundem, timpul trece, parul creste...



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Tocmai am urmarit pe nat geo un documentar despre nasterea multipla. Asa dor mi s-a facut de un bb mic, mic, mic. Dar tb sa mai asteptam. Poate rez treaba cu statul cu chirie si ne luam si noi casuta noastra. Cu criza asta, insa.... Oricum, f frumos realizat documentarul.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

DONATI 2 EURO PRINTR-UN SMS LA 879 PT ALINA DONESCU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

La multi ani cozonaceilor care au implinit 1 anisor de viata in acest weekend !

La multi ani Anca ! Sa fi sanatoasa si sa ai parte de multe bucurii impreuna cu familia ta ! Inteleg ca ai nevoie de biciul lui Eli?? Pai s-o chemam pe Eli

OO am vazut o gramada de poze si filmulete frumoase : Thomas cel harnic ne-a dat pe spate Tinem pumnii sa ajungeti cu bine la Madrid si sa va simtiti bine acolo Craciun fericit in Spania !Un David cu new look cred si eu la 25 grade eeeee . Doi carliontati de Dandusa din care unul blooooond blond si frumos pe deasupra .Aaa si cel mai serios cozonacel de Sorvint in halat .Nebunica_zapacica sper ca ati ajuns cu bine in Romania .Craciun fericit si voua !
Amalia pupam trupa vesela si distractie placuta in vacanta ! Flori folosirea suzetei nu-l mai linisteste putin pe Rares un ochios simpatic foc(acum am vazut si pozitele .

Sigur mai vroiam sa zic ceva dar nu mai tin minte .

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

olivia acum pricep eu cum de ati chelit copilu' in plina iarna . 25 de grade, auzi acolo... pfiiii
E super simpatic asa chelut! Eu ma gandesc s-o tund pe Alexandra la primavara, dar nu zero, doar scurt bine.
Daniela eu o imbrac bine (body + bluzita, strampi+pantalonasi trening), daca vad ca e rece la manute ii dau si vestuta. Si eu stau cu bluza cu maneca lunga la 19 grade, uneori imi iau si un hanorac, insa prefer sa fim mai imbracati si in aer mai rece decat la caldura in tricou.
malinas poate la anul va fi mai incantat de zapada. Clar nu diferenta de temperatura e atunci, daca zici ca nu stati in caldura nici voi. Ma cam socasem in toamna cand ziceai ca voua va place la 26 de grade, de aceea am retinut
oceanborn drum bun s-aveti!

Apropos de carucior si imbracatul afara, eu de-abia o mai indes in carucior. De fapt, in scaun incape, dar hamurile de-abia reusesc sa le mai prind peste geaca groasa. Imi place iarna, dar si mai tare imi place primavara cand dam jos din cojoace. Plus ca imi ia o jumatate de ora sa o imbrac, ca nu sta locului o clipa .

Mergi la inceput