*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Ce dragute sunteti, e cam uratel asa, inca nu m-am obisnuit cu mecla lui parca e alt copil...cineva mi-a sutit bebelusul meu dulce si mi-a trimis un golanoi in loc




Cat de bine te inteleg! Asa m-am simtit si eu cand am plecat de-acasa cu un bebelus si dna de la frizerie mi l-a transformat intr-un baietel.

Edit: Dar urat nu-i in niciun caz! Poate golan... E frumos-foc!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Anca, La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte doar de impliniri.

monicabo, nu avem sanie inca, suntem in cautari, dar noi avem nevoie de ceva cu spatar.

bertha, eu am facut cozonac la masina de facut paine si am fost dezamagita.A iesit o paine dulce, dar poate tu gasesti o reteta buna, ca eu am facut dupa reteta din carte si nu m-a dat pe spate.

_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700 gr. 11 luni, 76 de cm si 11,00 kg, 1 AN, 76 de cm si 10,60 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorvint spune:

Intru putin pe fuga ca sunt obosita si abia astept sa ma bag langa porumbelul meu in pat,la caldurica sa il iubesc.
Fetelor,sunteti minunate. Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si urari.
Am implinit si un anisor.Mare petrecere nu am facut,dar a fost frumos. Destul de dificil Radu,din pacate.In prima parte a fost OK,dar pe urma a obosit si s-a marait rau,iar de culcat nu am putut.El nu doarme decat cu liniste deplina,iar nepotica mea nu ar fi putut sa stea linistita si cuminte. Asa ca invitatii au plecat ceva mai devreme acasa,ca sa pot culca puiutul. Am primit multe cadouri frumoase si am gustat si putina frisca din tort.
Cu tortul am avut incidente neplacute.Pe scurt m-am dus sa il iau de la cofetarie cu Radu in brate,altcineva nu avea cine sa il ia,cu carutul nu se poate circula pe strada,asa ca am venit si cu Radu in brate si cu tortul.Nu stiu cum am ajuns pana la urma.Insa din pacate o laterala a tortului s-a stricat putin. Mi-a parut tare rau,dar asta este. Si am luat o lumanare de la cofetarie si cand am vrut sa o aprind sa sufle Radu in ea ,nu am putut-o aprinde pentru ca era doar ceara,nu avea fitil. Alta suparare.Asa ca din pacate nu am avut lumanare. Dar important e ca suntem sanatosi. Astea sunt mici detalii de care,sper ca voi rade candva.
Maine o sa pun si cateva poze. Mai multe a facut sora mea si trebuie sa mi le trimita.
Cam atat. Va multumesc inca o data pentru urari si va urez si eu o noapte placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Ce dragute sunteti, e cam uratel asa, inca nu m-am obisnuit cu mecla lui parca e alt copil...cineva mi-a sutit bebelusul meu dulce si mi-a trimis un golanoi in loc




Cat de bine te inteleg! Asa m-am simtit si eu cand am plecat de-acasa cu un bebelus si dna de la frizerie mi l-a transformat intr-un baietel.

Edit: Dar urat nu-i in niciun caz! Poate golan... E frumos-foc!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana



Eheee, pai voi ati iesit tot pletosi de la frizerie fata de becul nostru ce ochi are, bine i-ai spus frumusete rara, exact asta imi inspira cand ma uit la el
Am revazut si pozele cu ochioasa tot pletoasa e fata de al meu dar si cand ne creste blanitaaaa(dupa cum incepea sa se onduleze cred ca seamana cu mine la par...speeeer...stii tu ca si tine oricum pariez ca Ioana o sa aiba parul des ca tine, se vede la radacina chiar daca a crescut greu)



de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

La multi ani, Diana de Z_IULIA! Sa fii sanatoasa si sa cresti frumos alaturi de fratiorul si parintii tai!





de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Malinas am vazut poze cu David, ce a mai crescut, mi se pare schimbat acum ca zambeste cu dintisori. E tare haios in costumul de ski. Aici mi se pare ca seamana cu Edi.

O inteleg pe Roxana, e destul de greu sa rezisti la sfaturi (de cele mai multe ori binevoitoare de altfel) chiar si atunci cand nu esti tanara darmite cand nu ai experienta de niciun fel. Sper ca Darius sa fie bine.

Bertha am vazut poze cu ochiosul de Darius, mor de dragul lui.


Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bertha


Flori, nu stiu ce sfat sa-ti dau, iti spun doar ca te inteleg sincer. Cum esti tu cu casa, suntem noi cu masina...iti dai seama daca prefer sa merg cu tramvaiul.



Asta zic mereu:nu putea sa fie invers?sa planga in deplasare si sa fie cuminte acasa? Mie-mi place sa stau acasa,ador iarna,dar privita pe geam,asa ca ma innebunesc plecarile astea absolut zilnice.
M-am pregatit acum sa ne ducem cu el la biserica.A venit preotul zilele trecute acasa si i-a citit niste rugaciuni si ne-a zis sa ne ducem si azi la biserica sa-i mai citeasca o data.Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Flori76 ma bucur sa te aud din nou! Si eu tot la plictiseala si la dinti ma gandesc. In vizita e altceva.. E bine ca ai totusi alternativa asta.



Mda,bine ca o accepta pe sor'mea(ca are persoane la care plange) si bine ca sta langa mine...Sper sa fie de la dintisori,adica sper ca macar sa fie o explicatie pt tot acest scancit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

La multi ani, Diana Maria! Sa cresti mare, sanatoasa, cuminte si voioasa!

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)
Poze 1 an
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26


Flori, bine ai revenit, pupam puiutul si pe mami sa reziste, imi pare rau ca e maraici



M-as fi bucurat sa fie dependent de mine,in sensul ca daca plec de langa el sa planga,dar daca revin sa fie potolit.Dar nu e asa...adica si daca-l tin in brate,tot suparat este...

In fine,trecem noi si de asta,probabil ca este doar o perioada mai nasoala...

Mergi la inceput