*Cozonaceii iubiti aniverseaza 1 AN! LMA! (94)*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sal
Nu am timp, ca-s pe picior de plecare
doar am citit in treacat

Bebecris, saniuta noi am gasit acum 2 zile in Bricostore, la 100 ron
E de forma ca cele clasice, doar ca e din plastic, usoara, demontabila. E drept, nu are spatar sau centuri, insa noi ne-am scos cu ea, fetele stau una in spatele alteia (cea mica in fata, cea mare in spate) si se simt fff bine

Malinas, in sanie nu ii place lui David?

Bertha, nu am apucat sa-ti multumesc si tie pt urarile de ziua mea pupici si iti multumesc mult

Anca, ce gafe ai fauct mai? Ca eu nu m-am prins....Imi place mult sa te citesc si as vrea sa te mai citesc in continuare, sa pove de Zibe...
De fapt toate imi sunteti dragi si va citesc cu mare placere Doar cu scrisul stau cam prost... ma alearga fetele in toate directiile..

Am fugit
paaaa

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

LA MULTI ANI ANCA!!!!

Multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!
Si mie mi-ar parea tare rau sa nu-ti mai gasesc postarile aici. Hai maa, macar din cand in cand sa mai intri sa mai stim si noi ce mai faceti...


Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Mie mi s-a facut tare pofta de cozonac cald si ma bate gandul sa fac pe 24. Dar habar n-am sa fac si din cate am auzit e cam pretentioasa reteta, tr tinut aluatul la cald, tr framantat voiniceste... Poate sa ma ajute si pe mine cineva cu o reteta??

Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucie spune:

Buna, fetelor!

Am intrat sa urez tuturor cozonaceilor care au implinit deja sau urmeaza sa implineasca un anisor: "La multi, multi ani!"
Si vreau sa le multumesc tuturor celor care i-au adresat urari Mateiului meu la prima lui aniversare .

La multi ani si pentru Ana-nazdravana!


Chiar daca intru rar va citesc mai mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:


Dulce rau Dav!!!! Ce ochisori mari are

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26


Si se facu lumina


Adriana mamica de Eduard (09.12.2008)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

buna fetelor! si noi iesim la zapada si Rares e ffff incantat ... in prima faza nu stia ce se face cu ea, ce este ... dar pe parcurs s- a obisnuit si daca nu l- as lasa pe jos ar fi mare tam- tam ... sta si pe saniuta - o avem de acum 2 ani din selgros, au fost mai multe sortimente dar tot de plastic am ales, un plastic tare bun si f faina- il tine Raisa si se distreaza de numa' numa' ... e frumos in perioada asta mai ales ca eu nu am mai vazut zapada asa de multa de cand m- am mutat in ploiesti cred ...
va pup pe toate si urez si eu La multi ani tuturor sagetutilor si sagetelelor care aniverseaza 1 anisor in perioada asta ... intru rar si pe fuga, citesc cat apuc ... asta e ... iedutzii ma solicita si sunt bucuroasa ca pot sa ii fac fericiti

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
http://www.youtube.com/watch?v=eKG08z85DtY&NR=1
mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:

olivia David e superb ! vine si la noi asa un Mos Craciun? Raisa ma si intreba este si copil mos craciun ? i- ar place ei ...
felicitari pt initiativa

http://www.youtube.com/watch?v=Oe3FG4EOgyU
http://www.youtube.com/watch?v=eKG08z85DtY&NR=1
mama de Raisa Maria si Rares Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ce dragute sunteti, e cam uratel asa, inca nu m-am obisnuit cu mecla lui parca e alt copil...cineva mi-a sutit bebelusul meu dulce si mi-a trimis un golanoi in loc







de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land
Blogul meu
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Valentina, Alexia, Radu, Rares si Narcisa Sa fiti sanatosi si norocosi!

Anca, La muti ani! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita, iar bilantul sa fie mereu pozitiv, asa cum a fost astazi!
N-o sa te cert de ziua ta, in primul rand ca nu-i frumos, si-n al 2-lea rand, ca nu cred in ruptul capului ca ne lasi balta. Hai sa vorbesc acum in numele meu: da, mi-am pus si eu pb daca petrec prea mult timp la calc. Am avut tendinta sa zic da, apoi mi-am analizat activitatile zilnice. Am ajuns la concluzia ca e singura mea evadare, nu mai uit la tv (doar stirile le ascult in timp ce ma invart prin casa), vad cel mult 5 filme/an, nu ies cu prietenele decat f rar si atunci cu matza din dotare (ca-s ele ocupate mai mereu si eu nu pot pleca fara "garda de corp"), mai nou, nici din casa nu mai ies, ca stau in sectorul lui Vanghelie si pe strada mea poti face lejer schi fond. Asa ca ciuciu carucior, iar cu galusca rezist 10 min in brate. Garantez ca la primavara reducem considerabil timpul petrecut pe net, nu mai vorbesc de momentul cand vom reincepe serv. Deci dependenta e limitata. Ai inteles ceva?

Olivia, e mortal David! Cer daune pt ca s-a tuns ca Ioana si n-a platit licenta! Am impresia ca s-a cam scumpit curentul in Cipru, va descurcati cum puteti! Cu par, fara par, frumos mai e smecherul mamei!

Oceanborn, am ras cu lacrimi de Thomas! E bestial! N-ai vrea sa facem schimb 2-3 zile? Vezi si tu cum e cu fetita, la par diferente nu-s, cu tzitzi n-avem treaba, cu mancarea nu e cazul sa te stresezi, ca nu face paguba...ma scot si eu cu curatenia...

Flori, nu stiu ce sfat sa-ti dau, iti spun doar ca te inteleg sincer. Cum esti tu cu casa, suntem noi cu masina...iti dai seama daca prefer sa merg cu tramvaiul.

Darling, e vreau sa fac un cozonac la masina de paine, sa scap mai repede. Si eu sunt in cautarea retetei miraculoase.

Otilia, si la noi e dezastru cu gelozia. Atat pe Darius, cat si pe tati. In principiu, nu ne putem apropia unul de altul (noi cei 3, in orice combinatie), ca vine si ea mot si, daca n-o bagi in seama, plange rau. Zilele trecute il durea rau capul pe tati, am vrut sa-i fac putin masaj pe frunte...pai am avut cu cine?!...i-am facut masaj cu o mana si cu cealalta o tineam in brate.

Noi am fost la dr cu rezultatele analizelor. Vestile sunt impartite. Vestea buna e ca sta mai bine in privinta laptelui, au scazut mult valorile de la 0.86 la 0.41 (0.35 normal). Tinem in continuare regim, cu mari sperante sa introducem spre 2 ani branza, avand in vedere ca nu e alergica la cazeina. Vestea mai proasta e ca la albus valoarea este destul de mare (0.71 fata de 0.35 normal), in conditiile in care niciodata nu a mancat albus, deci numai ce a trecut in lapte din alimentatia mea a sensibilizat-o atat. Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ar manca accidental. Solutia e tot regimul pt amandoua, acum tre' sa ma familiarizez cu diversele denumiri sub care se regaseste albusul pe etichetele produselor din comert, ca nu e suficient daca nu intalnesc printre ingrediente cuvantul "ou", exista si alte derivate. Nici vorba de vaccinul ROR pana cel putin la 2 ani, daca nu mai mult.
Vestea f buna pt vitelusa e ca se recomanda insistent alaptatul pana la 2 ani.

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

anca, sper ca glumesti.Cum sa nu mai scrii?Cum vine asta ca e prea mult net? Eu am zile intregi cand nu scriu, dar citesc seara intotdeauna, doar daca suntem plecati sau avem musafiri nu intru seara dupa ce il culc pe David.Sunt zile cand intru si la pranz, cand il culc pe David, dar nu as putea sa renunt la net si la forum.E ca si cum m-as rupe de lume.Dupa ce ca sunt zile cand nu putem iesi din casa, fie ca e vremea rea, fie ca e copilul bolnav, ca sunt zile cand suntem singure cu copii acum sa renuntam si la forum, la net ? Eu asta nu pot sa fac si cred ca nici tu nu poti sa faci.Cel putin asa sper.

bebecris, daca gasesti sanie pe undeva prin zona, sa ne zici si noua, ca si eu vreau.

cameliam, avem 21 de grade in casa si este ok. Cand ziceam eu prin toamna ca la 23 de grade e frig aveam de fapt 19 grade, termometrul din camera lui David era stricat si indica cu 3 grade mai mult decat in realitate.

darling, de intrebare. Darius a facut de curand 4 luni, creste si e dulce foc.Roxana se descurca, doar ca mama ei o sfatuieste si nu o face mereu bine.Darius mananca de la 2 luni mere rase cu biscuit, fiindca asa a zis matusa mea ca a procedat cu copii ei, deci si nepotii vor creste la fel, iar de pe la 3 luni Darius a primit si iaurt.Am rugat-o pe Roxana macar iaurt sa nu-i mai dea.A zis ca o sa incerce sa nu-i mai dea, dar lui DArius ii place mult, si nah'...Acum a facut dermatita atopica de la Johnson baby, cel putin asa sustine medicul si a dat o groaza de banii pe tot felul de sampoane, lotiuni si creme.Il iubeste enorm si are grija de el, doar ca e foarte tanara, foarte usor de influentat si uneori mai face greseli.

Azi am fost si noi cu DAvid la petrecerea de Craciun de la firma lui Liviu. A fost un mos veritabil.Foarte frumos. Dar DAvid nu a fost impresionat decat de la distanta de el, cand a ajuns la el in brate a cam strambat din nas, asa ca l-am luat repede.

In seara asta la baie cand sa-l spal pe dinti avea gurita plina de sange. M-am speriat apoi am vazut ca sursa este premolarulul din stanga jos.Bine ca a spart, ca era cat un bob de mazare inflamata gingia.Acum mai avem 3 pe teava, sper sa iasa cat mai repede.In seara asta i-am dat o doza de nurofen, ca macar sa doarma bine in prima parte a nopti. Si el face ca si Cati, se trezeste noaptea si se maraie si se loveste cu palmutele peste fata sau se trage de urechi, de mi se rupe sufletul cand il vad.

Saptamana asta am facut si vaccinul, infanrixul, ca la un an am facut priorixul, si am vazut ca a facut nodul de data asta.Ii pun conmprese cu rivanol si masaj usor cu lioton gel, si parca a mai scazut.

M-am intins nu gluma, dar, deh, n-am mai scris de mult.

_

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

Povestea povestilor

6 luni si 10 zile,68 de cm si 8100 gr. 8 luni, 74 de cm si 9100gr. 9 luni, 75 de cm si 9300gr.10 luni, 76 de cm si 9700 gr. 11 luni, 76 de cm si 11,00 kg, 1 AN, 76 de cm si 10,60 kg.

Mergi la inceput