Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am inceput sa decorez prin casa, iar sambata as face bradutul, ca Dami deja sare de pe un picior pe altul la gandul ca va avea pom impodobit. Dar cum am adus cutiile cu globulete in casa din boxa, cum am inceput sa ma usture nasul de la praf si mai patesc asta la parfumuri, balsamul de rufe si orice detergent casnic.

Si eu am inceput sa ma umflu, la maini si fata, dar depinde ce mananc seara. Daca este mai consistent atunci sigur sunt gogosica dimineata. Iar potecuta pana la baie este deja trasata la mine, eu oricum ramasesem cu o sensibilitate de la sarcina cu Dami.

Cristina +20 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu m.am trezit acum 3 ore si de atunci am mancat 2 banane biscuiti si o portie mare cu macaroane cu branza, deja ma bate gandul sa ma duc sa.mi fac un hamburger, tot mare :))

roxana 25 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Multumesc din suflet celor care si-au amintit si au vorbit de mine!! Este un sentiment aparte cel care te face sa intelegi ca nu esti singur chiar daca absentezi o vreme. Va sunt recunoscatoare din tot sufletul!

Cristina +20 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Eu cu Luca tocmai am terminat de pictat. El, dragul, a vrut sa deseneze avioane dar nu cred ca asta se intelege din liniile intortocheate pe care le-a aplicat. Pe o coala si-a imprimat amprentele palmelor. A fost distractiv!
Maria am citit ca Sami e fericit ca a inceput vacanta (ramane intre noi: si eu ma bucur de numa' ). Sper sa aibe ocazii nenumarate de a se distra printre nametii de zapada. Mmmm, vreau si eu o cursa cu ATV-ul!!
Oana m-am resimtit dupa escapada pe-afara. Am avut Lucu' drag cu mine. M-am intors carand doua sacose si avand grija sa nu cada printesul (care la randul lui isi cara noua achizitie - un tractoras cu remorca). Cand am ajuns in scara blocului am zis "Aleluia"! Am mai trebaluit putin prin casa si simt o presiune pe col teribila, dureri de burtica si mijloc. Trec daca ma odihnesc, sunt convinsa!
Sensibila ca sa afli lungimea copilului faci urmatorul calcul: Lungimea femurului inmultita cu 7.
Am observat ca nasti la Filantropia. Si eu asemenea, numai ca am alt doctor care-mi urmareste sarcina.

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

oana, mercic de intrebare. azi am sunat sa intreb de analiza, si mi-a zis de la telef ca nu e infectie!!! ura!!! ma simt mai bine, cred ca de la urinal, si m-am linistit acum. tu cum mai esti? cum e cu antibioticul? nu ti-a facut probleme la stomac, nu? sa iei mult iaurt. hai, ca scapam noi si de asta. si multa bafta la analize, sa nu te interneze. eu cred ca nu o sa fie cazul. tin pumnii.

denisa, daca tu bei 4 litri si tot retii apa, eu ce sa mai zic? nu cred ca ajung la 2, si aia nu sunt apa, sunt si ceai, si suc si din fructe. deci... o sa incerc si eu cu codite de cirese, dar tre sa ajung la plafar sau farmacie sa iau.

vio asteptand pe bebe 21+ Tudor Cristian

poze
http://picasaweb.google.com/vasileviorica/Hainute#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

sensibila si eu merg intre Craciun si Anul Nou la Campulung. poate ne vedem la o cana cu vin fiert(pe care o vor bea sotii). mergem des ca de acolo sunt naseii Mariutei si sunt indragostita de peisajele bucovinene, in special iarna
rebiana, oanaiacovita pup si eu burticile
eu raportez o burta cam mare caci am luat pranzul si am terminat si etajul cu curatenia. acum ma intind pt o ora in patut si vreau sa aranjez putin si la parter. astept sa imi aduca sotul rezultatul de la urocultura si coprocultura si am emotii sa iasa totul bine.
pupici la toata lumea si nu uitati sa aveti grija de voi cat stati prin casa. m-am hidratat tot corpul cu o crema caci era f uscata, mi-am uns burtica si sanii cu ulei de masline(ceea ce fac zilnic de la 3 luni), mi-am dat cu putina pudra in obrajori, un ruj rosu aprins, mi-am prins 2 codite si am dat cu aspiratorul si cu mopul intr-o veselie ca o adevarata diva
ma bucur ca inca mai am putere sa fac trebusoara prin casa fara sa ma doara ceva, ma apuca putin groaza cand ma vor lasa puterile, dar noi sa fim sanatoase ca de asta avem soti pe langa noi

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sfantul Tihon Zadon
29+ - Maria-Emilia
AMR 10+
http://community.webshots.com/album/575239850kJqaRO
*mamica unui fluturas*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Intru si eu rapid si la obiect sa va anunt starea vremii. Ninge peste Londra!! Nu-mi vine sa cred!! Ieri a avut fiica-mea serbare la scoala si eu nu puteam sa ma gandesc dacat la zapada voastra si la sarmalele ce le-am vazut in poze Asta-mi doream io in loc sa fiu atenta la colindutele lor
Si ca sa vezi, o dorinta mi s-a indeplinit. Poate mai am sansa si la sarmale
Va pup, abia astept sa o iau pe Ioana de la scoala, Doamne cred ca ce bucurie va fi pe copilasii astia.. Dimineata era bruma pe iarba si chiuau toti de bucurie in drum spre scoala, de mi-era si mila de ei, saracii, ca-si doresc si ei bucuria zapezii. Si acum.. ninge :) Sper sa se aseze macar putin, sa se bucure si ei, cu riscul de a bloca strazi, inchide scoli si aeroporturi, ca asa fac astia, se panicheaza rau, ca nu-s obisnuiti cu snow :)
Va pup. I`m happy



Lara, 25 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

greenfrog – merg de o luna la dr Haiduc si imi place f mult. De la Moisa am plecat demult din cauza spitalului Giulesti mai mult. Am mers la o doctorita la Cantacuzino si am fost de 4 ori si tot nu ma stia, iar Haiduc am fost la el de 2 ori si ma stie si la tel daca ii zic cine sunt. Eu sunt draguta cu toti dar sa stiu de ce.
Haiduc mi-a placut foarte mult si in plus tiu o tipa care a nascut de 2 ori cu el si e super ok si o alta prietena de-a mea de la odiseea de nov-dec care a nascut acum pe 9 dec.
oanaiacovita – nu e nici o graba, cand intrati pt altceva, nu special pt mine.
Da, drumul e lung dar o sa merg cu pause si pana miercuri cand vrem noi sa plecam sper sa se reolve cu drumurile. Si daca e sa obosesc rau sau ceva de genu o sa dormim pe undeva o noapte si continuam inca jumatate a doua zi. Plus ca am mai facut drumul la 3 luni si a fost ok. Nu mai spun ca stiu drumul ca in palma ca anii trecuti il face o data pe luna.
honeybaby – da este superba zona. Eu merg intr-un satuc de langa Campulung Moldovenesc dar de fiecare data la intoarcere ma opresc la Voronet pt acatiste si cumparaturi de la manastrire, adica diverse cruciulite si tot felul de lucruri superbe facute de maicutele de acolo in marea lor majoritate.
oanka80 – cu placere ne vedem, o sa tinem legatura pe forum pana atunci . Plz nu mai vorbi de vin fiert ca mor de pofta. Un vin din ala dulceeeeeeeee dulceeeeeeee. Aaaa si doar sotul tau o sa bea ca eu nu am asa ceva

e in burtica +28
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna si de la mine!

Scriu si eu rapid pentrucasuntfiarta de oboseala.

Am reusit sa fac biometria rapida. Bebelusul e in grafic, chiar mai mare cu o saptamina. Totul ok,lichid sugicient, colul bine, placenta la fel,fluxurile idem.
In ianurue voi face o morfologie amanuntita.
Faptul ca e extrem de activ mi-a spus medicul ca e un semn de vitalitate.

Daria a fost super de comitet cit am avut de asteptat cu toate programarile decalate si vreo doua urgente peste, doar ca m-a obosit teribil sa o urmaresc mereu si mai ales m-a obosit grija ca mereu deranjeaza. Am avut noroc de o mamica care a stat cu ea cit am intrat eu si apoi din nou noroc ca a venit comanda la taxi facuta de o tipa de la receptie. La dus a mers tati chiar daca a intirziat la o sedinta importanta.

Am fugit la odihna. Sper sa am timp sa recuperez si sa citesc numai vesti bune despre burtici si bebelusi!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
26+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Eu tocmai m-am enervat!
Dupa ce ca si-asa am inceput ziua prost (am picat examenul, si inca la limita superioara), vad ca si medicul meu e aerian si nu stie ce hartii sa mai imi ceara.

Saptamana trecuta cand am fost la spital sa ma vada, mi-a oprit biletul de trimitere de la medicul de familie, si mi-a dat doar o copie, spunandu-mi ca atunci cand vin sa cer medicalul (adica maine), sa aduc doar copia.

Acum il sun si-mi spune ca are nevoie de alt bilet, ca nu prea are ce face cu copia, si ca in spital nu sta nimeni sa caute in arhiva originalul. Pai, si e treaba mea asta??
Cine are chef de stat pe drumuri, mai ales pe vremea asta, sa ceara bilet de cate ori se trezeste el?? Si in plus, nu inteleg de ce mi l-a oprit la consultatie. Pana acum, si am fost doar de n ori la control la spital cu celelalte sarcini, nu mi-a cerut nimeni bilet de trimitere doar pentru consultatie. Mi-au cerut doar la internare. Si doar n-o sa-mi ceara de fiecare data cand ajung pe acolo.

In fine, i-am spus ca n-am de unde sa-l iau pe medicul de familie acum, si a ramas sa-l sun maine dimineata. Poate imi spune maine ca nu se rezolva, si ma face sa ma duc la servici.

Scuze ca am intrat asa nervoasa, dar chiar vroiam sa va intreb: voua vi s-a cerut bilet de la medicul de familie, doar pentru consultatie?

Mergi la inceput