Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Iar eu!
Am gasit un post de radio acum cateva minute,are colinde si cantece despre Craciun,romanesti si straine,e destul de vesel,poate va place:Radio SunXMas Romania
Ca sa intrati in atmosfera si "zapaceala" sarbatorilor
Ca sa nu ziceti ca nu va innebunesc...rar,dar sigur

Maria 25+
Mami de Sammy si de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna, fetele!

N-am mai intrat de mult si am citit pe diagonala ori de cate ori am avut timp. Sunt prinsa cu multe treburi de sfarsit de an si, desi ma misc ca un robotel, am reusit sa rezolv cate mi-am propus. Mai am, din pacate, si nu stiu, totusi, daca Anul nou ma va prinde cu toate terminate.

Vorbeati de colostru. Eu n-am avut nici la prima sarcina si nici pana acuma n-a aparut, deci la mine "pas".

Alaptatul n-a fost dureros primele zile, ci dupa cand am facut rani urate de tot si mastita. Cand o puneam pe fata la san simteam ca ma taie cineva in carne vie, de-mi curgeau lacrimile pe obraji de durere. Pana la urma am renuntat sa-i mai dau de la san pentru ca aveam lapte mult mai putin decat ii trebuia si o infometam.

De nins, ne-am bucurat si noi ca a nins, dar drumurile au ajuns o corvoada cat ai clipi.

Am fost la eco si urmeaza sa mai merg o data pana in sarbatori pentru ca perioada ecografiei-morfologice pica in mijlocul sarbatorilor si nu mi-o mai putea face la timp.

In ciuda sotului care numara sacosele in perioada asta, deabia astept cumparaturile pentru Craciun cu toate ca nu fac mare pregatire ca nu ma tin balamalele.

Nu mai stiu ce aveam sa zic, insa urez toturor mamicilor care au vesti bune: FELICITARI si UN BEBE SANATOS!

Cristina +20 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mi-am amintit inca ceva! De, daca am un neuron ramolit!

Nu cred ca exista subiecte off topic, cu conditia sa ne respectam reciproc parerile si sa fim elegante in exprimare. Dupa cum ati vazut se trece cu naturalete de la o tema de discutie la alta si fiecare are ceva de zis sau ce se discuta devine o informatie binevenita pentru cele care le citesc. Nu ne putem cenzura discutiile si nici nu mi se pare corect. Poate nu toate suntem interesate de orice se discuta, dar daca macar una este trebuie sa o respectam. In plus, am devenit o mare familie in care se discuta deschis orice, nu?

Cristina +20 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

oanaiacovita - eu sunt din Bucuresti, si tot aici traiesc. Insa in Bucovina merg in Campulung Moldovenesc la niste oameni foarte dragi mie. Si merg de ani de zile si vreau si acum sa merg.

e in burtica +28
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am intrat in casa sa pap ceva si sa mai stau cu voi la barfa

Vio- nu stiu ce sa-ti zic. Eu nu ma vad umflata desi aseara dupa ce am stat mai mult in picioare abea am mai inchis fermoarul la cizme.
Sa vad ce efect are ceaiul de codite de cirese.
Eu beau multa apa, cam 4 litrii pe zi. Ieri daca am fost plecata am baut mai putinaSamaria
Oana- ce faci bun de papa??

Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

sensibila am vazut ca ai schimbat doctorul.cum de te-ai hotarat sa schimbi? si eu sunt tot la DR Haiduc.


oana medicul de familie imi spune ca el nu scrie concediu pana nu vede trimiterea de la medicul ginecolog. mi-a dat trei zile de concediu medical ca sa treaca zapada, mi-a fost frica sa nu alunec.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Sensibila ai grija ca drumul lung si vremea nu e tocmai prielnica.

Denisa tocmai am devorat 2 oua fierte cu maioneza la borcan si salata de sfecla rosie.
Si am pus sa fac o ciorba de vacuta. La felul 2 nu am chef sa fac nimic. Vad eu pana vine sotul ce fac.

Am fugit la bucatarie ca ma asteapta si 2 chiuvete de vase.

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Am uitat, Miria sa te mai si odihnesti.

Sensibila intru mai tarziu la lista ca acum nu ma mai deloghez, sau poate e vreo alta fata mai libera.

Greenfrog ce tampenie, mie nu mi-a cerut nimic dra de familie. Diseara merg dupa prenatal.

Oana 29+ Eric Nicholas
AMR 10+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Si mie imi place Campulung Molvovenesc si Gura Humorului si Vatra Dornei.....si multe alte orasele. Nu mai zic de plecat din tara ca ma apuca plansul.
Vai ce dor mi-e de o delegatie in tara..... Nu am mai plecat de cand aveam 8 sapt la Felix si Oradea.
AAA ba nu am fost si la 15 sapt la mare
Daca imi spunea cineva ca o sa stau asa mult in bucuresti insarcinata il luam la bataie.

Gata fug afara la treaba. Parca azi e mai frig decat ieri.

Denisa, 24 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

burtici multumesc de sfaturi, am stat in pat si mi-a trecut, ufff, trebuie sa ne obisnuim cu durerile astea pana la nastere, asa cum zicea o burticuta, nu mai retin cine pt mine au fost primele mai puternice si m-am cam speriat

miria ce bine ca ai intrat, mai stim si noi de tine. hai asa cate un minutel poate mai ai liber sa intri doar sa ne zici ca esti bine, ca am fost cateva pe aici care am tot intrebat de tine si mai fa si cate o pauza sa te mai odihnesti

POZE

28+ - (Iustin???, Iannis???) Stefan
Viitori parinti, cei mai fericiti din lume, asteptandu-l pe micul nazdravan!!!



Mergi la inceput