si titlul de Prim Ministru merge catre...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Oricum mi se pare sfidare sa desemnezi ca prim ministru pe acel ce a fost demis de parlament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pai cum sa nu ii propuna cand sunt atat de buni? (citez din memorie:"nici eu nici primul ministru nu ne-am propus sa scoatem tara din criza"). Acum sa tina bine forfetarul la locul lui, sa mareasca TVA-ul si toate taxele, sa inchida dreq' si ultimele firme mici care mai sunt pe linia de plutire. in faliment! Cu toate! sa dea muuulti oameni afara de la buget, sa intre in somaj (pe care sa-l suporte tot aia putini care mai au un loc de munca), sa fim o tara de someri si aistati social cu bani de la FMI. Daaa! Asa vrem! Asa e cel mai bine! Multumi domnule presedinte!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

isi bate omu asta joc de noi toti, sfideaza orice bun simt ,dar continuati sa-l sustineti pana in panzele albe, ca lui ii va fi bine, dar voua? credeti ca lui ii pasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Eu fac parte din sistemul bugetar si fac parte dintre cei care declara ca Basescu nu e presedintele meu. Problema este ca jumatate dintre noi l-au votat. Jumatate si f putin.... Dar trebuie sa suferim toti din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexandrueduard

Oricum mi se pare sfidare sa desemnezi ca prim ministru pe acel ce a fost demis de parlament.



nimeni nu-l impiedica pe acest parlament sa nu treaca guvernul boc, daca demiterea lui a fost sincera si nu doar o manevra electorala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Noi suntem ok cu desemnarea dlui Boc.




Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Aaaahhh, tineti-ma bine, ca lesin! Boc? Tot Boc? Si...numai Boc? Cat de imprevizibil este Basescu, cat de neasteptate sunt hotararile dumisale! Cum a tremurat micutul azi-noapte: ma numeste, nu ma numeste...of, de ar veni odata dimineata sa scap de incertitudini!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb


Noi suntem ok cu desemnarea dlui Boc.




Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)



care "noi"?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

de ce sa-l opreasca parlamentu pe Boc, ca sa cada tot parlamentu de fraier, ca de , se opune democratiei si nu vrea ca sa aiba tara guvern...haida de, lasa sa-l treaca, sa vedem cum se mai plimba dumnealor si cum mai fac specatole pe banii nostrii, plus ca moda se schimba si doamnele au nevoie de alte genti, masini si multe altele...asa ca oameni buni cotizati ca au nevoie pentru ca sa "redreseze" tara...
O sa spuneti ca se tem ca nu vor mai fi realesi daca dizolva Basescu parlamentu, se prea poate dar de ce vina sa fie doar la altii, las sa vedem cum ne scoate din greu Boc si a lui....vom trai si vom vedea, sper sa traim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

www.pesurse.ro/2009/12/17/guvernul-boc-iv---att-ct-poate-un-traian-bsescu-sc.html" target="_blank">Guvernul Boc IV - atāt cāt poate un Traian B#259;sescu schimbat

Ne-am intors de unde am plecat. Ca si cind nu au fost alegeri prezidentiale. Singura diferenta cu alegerile a fost anul asta pierdut in campanie electorala, adica buzunare prin care sufla vintul mai tare decit daca nu ar fi fost alegeri prezidentiale.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput