si titlul de Prim Ministru merge catre...

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Trosc, Funeriu out, in favoarea unui sindicalist uns cu toate alifiile. Care probabil e mai in masura sa implementeze reforma in invatamint, cea atit de draga presedintelui? (asta cu Funeriu chiar m-a enervat!)


Si pe mine.

Citat:

Pai decit guvernul asta, pina si varianta Croitoru parca era mai de doamne-ajuta.


Nu mai bine il votau pe-ala? Si, sincer, guvernul Negoita arata mult mai bine, erau cam 50-50 greii si oamenii noi.


Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Io scrisei dincolo, la peneleu, ca Boc nu mi s-a parut un prim-minstru dezastruos. Ca se putea si mai bine - e evident. Dar a luat cateva masuri dure impuse de situatia economica, precum desfiintarea agentiilor. Mai sunt comitete si comitii de care ne-am putea lipsi, e drept, da' e un inceput.

Nu-mi plac nici mie moace gen Berceanu si Videanu (pe Lenutza am mai aparat-o). E clar, PDL are de platit sustinerea din campanie. Dar macar astia nu-s prosti. De-aia am incredere ca s-o misca ceva.

Ma si intreb daca nu i-a bagat pe dinozauri in acest guvern de sacrificiu tocmai pentru a-i compromite electoral. Masurile care trebuie luate sunt impuse dinafara, n-au de ales, tre' sa le ia. Si-s impopulare. Si o sa se sparga in capul lor. Dar poate asa ajung si baronii PDL-ului mai in fundul scenei.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

E clar, PDL are de platit sustinerea din campanie.

Teoretic, bucataria de partid (care ce a dat, care ce a facut in campanie, care cum isi recupereaza banii) e treaba interna a PD-L-ului, si rezolvarea ei nu ar trebui sa puna in pericol indeplinirea programului pentru care au fost obtinute voturile.
Adica cel de reformare -a Romaniei, a clasei politice, a etc.(in care eu una nu cred, dar sa zicem ca asta e problema mea :)), pentru care vreau sa sper ca l-a votat lumea pe Basescu, nu? :)
Pentru "indeplinirea acestor deziderate", era nevoie de promovarea celor mai competenti oameni.
Astia sa fie????
Aoleu!



Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ma si intreb daca nu i-a bagat pe dinozauri in acest guvern de sacrificiu tocmai pentru a-i compromite electoral.


Ar fi o idee. Din categoria hai sa cautam jumatatea plina a paharului :)).

O alta ar fi ca guvernul asta, fiind de sacrificiu, oricum nu va dura prea mult, si atunci nu vor sa lege de esecul sau numele cu adevarat valoroase pe care le au in partid. Le pastreaza pentru urmatorul guvern.
De exemplu, pe Funeriu asta (apropo, i-ati citit CV-ul? Te lasa fara aer. Nu mai zic de biografia iesita din tipare.)

Ar fi mult, mult prea cinic sa ne gindim ca s-au afisat cu el prin campanie si prin guverne despre care stiau si ei ca nu vor trece, au rupt gura tirgului, si-acum l-au dat la o parte, cind treaba a devenit serioasa.(*)

Sau poate s-or fi gindit ca-i pacat de el sa se iroseasca in politica asta dimboviteana?... Aicea s-ar putea sa aiba dreptate...
-------------

Edit: (*) cred ca asta-i adevarul. argument. :(.



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Berceanu n-a fost niciodata ministru sub nastase!


Da ai dreptate era in guvernul Radu Vasile si seful ANRE de atunci care a dat avizul favorabil a ajuns dupa aceea la firma lui Frank Timis.
se pare ca a fost f. gros comisionul lui Berceanu!
Liberalii nu sunt inafara problemei; musiu tariceanu a nasit practic compania Gold Corp.dandu-si acordul in 1997 cand era min.Comertului.

Speranta ca proiectului sa nu i se dea curs ramane in atitudinea PSD-ului si a maghiarilor daca vor avea min. Mediului si al Culturii!

Se

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Speranta ca proiectului sa nu i se dea curs ramane in atitudinea PSD-ului si a maghiarilor daca vor avea min. Mediului si al Culturii!

In PSD nicio speranta. Sunt cei mai corupti.
UDMR este singura speranta (stiu ca suna straniu in Romania). Dar nu din patriotism cat din interesul direct al Ungariei: cianurile de pe Mures se vor varsa in Tisa la Szeged, iar bomba de pe Somes va fi la o aruncatura de bat de Debrecen. Asta doar daca, Doamne fereste bineinteles ... dar parca tot noi le-am servit cianura acum 10 ani pestilor din Tisa.
Ungaria se opune vehement proiectului Rosia Montana. Si bine face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Speranta ca proiectului sa nu i se dea curs ramane in atitudinea PSD-ului si a maghiarilor daca vor avea min. Mediului si al Culturii!

In PSD nicio speranta. Sunt cei mai corupti.
UDMR este singura speranta (stiu ca suna straniu in Romania). Dar nu din patriotism cat din interesul direct al Ungariei: cianurile de pe Mures se vor varsa in Tisa la Szeged, iar bomba de pe Somes va fi la o aruncatura de bat de Debrecen. Asta doar daca, Doamne fereste bineinteles ... dar parca tot noi le-am servit cianura acum 10 ani pestilor din Tisa.
Ungaria se opune vehement proiectului Rosia Montana. Si bine face.



Pai atunci e chiar ciudat sa treci in programul de guvernare proiectul Rosia cu doi ministri UDMR la ministere direct implicate (mediu si cultura). Sau tocmai de aceea nu-s inca sigure nominalizarile lor?


Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

ce prostie cu guvern de sacrificiu

de sacrificiu sintem noi, nu guvernul
aia abia asteapta sa se instaleze

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Speranta ca proiectului sa nu i se dea curs ramane in atitudinea PSD-ului si a maghiarilor daca vor avea min. Mediului si al Culturii!

In PSD nicio speranta. Sunt cei mai corupti.
UDMR este singura speranta (stiu ca suna straniu in Romania). Dar nu din patriotism cat din interesul direct al Ungariei: cianurile de pe Mures se vor varsa in Tisa la Szeged, iar bomba de pe Somes va fi la o aruncatura de bat de Debrecen. Asta doar daca, Doamne fereste bineinteles ... dar parca tot noi le-am servit cianura acum 10 ani pestilor din Tisa.
Ungaria se opune vehement proiectului Rosia Montana. Si bine face.

Gand la gand...sa dea Domnul la bucurie!
Capcaunule, asa gandesc si eu si parol ca ma duc la Consulatul Ungariei ca este pe ulita mea si le dau asigurari ca voi sustine UDMR eu si familia(de moare sotul ardelean!)!
Daca mi-e ciuda pe maghiari este ca sunt mai uniti si mai patrioti ca noi!
Daca nu sunt informata sau nu cunosc, sa-mi dati exemple de acte de VANZARE DE TARA CA LA NOI daca s-au facut in Ungaria!
Adica:s-au vandut la ei comori nationale(sigur o sa ziceti ca ei nu au fost asa binecuvantati), precum:petrol,gaze,aur,argint,etc.aducand acest popor bogat la sapa de lemn si la mana unora care le imprumuta bani de "vai de noi!"de catre indivizi corupti aflati la un moment la guvernare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Dupa www.evz.ro/articole/detalii-articol/392327/Un%2Broman%2Bdestept%2Buluieste%2BEuropa/" target="_blank">Funeriu, iaca nici Bogdan Aurescu nu a mai prins loc in guvernul PD-L, partid care promoveaza competenta, meritocratia si va reforma clasa politica.

Noroc cu ministrii unguri, ca mai ridica media decentei.

Apropo: dap, PD-ul parca, parca incepe sa capete nuante de dreapta. De www.gandul.info/politica/cezar-preda-ministerul-culturii-nu-trebuie-dat-udmr-ului-de-catre-pdl-sper-sa-nu-se-faca-greseala-5189229" target="_blank">extrema-dreapta :)).

Izbavitorul anticomunist al natiei face si el www.ziare.com/basescu/basescu/basescu-a-apelat-la-iliescu-ca-sa-l-aiba-pe-marian-sarbu-in-guvern-979715" target="_blank">ce poate.


In ce lume traim .

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

nu va mai intrebati cu Rosia Montana daca va fi sau nu , raspunsul e va fi, clar, e rost de bani multi pentru ei, alesii, ce conteaza viata din zona, vegetatia, fauna, oamenii, dai dracului, daca iese banu, se va face si inca repede.
Imi pare rau ca va dezamagesc si dau linkul din antena da nu cred ca e minciuna...

http://www.antena3.ro/stiri/romania/proiectul-rosia-montana-inclus-in-programul-de-guvernare-propus-de-adriean-videanu_87851.html

Mergi la inceput