Sezatoarea canadiana (164)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Imi recomandati va rog un loc de joaca fain in Montreal/imprejurimi?


pe asta l-ati incercat?
http://www.jungleaventure.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

roxana si nelia felicitari!!

mQQm da, a venit si a adus obectul - eu sunt aia uituca sa-ti zic- eu eram la spalat pe maini cu fetele si am auzit ceva vorba romaneasca

simi m-ai lasat cu gura cascata

arturica hai ca vine vacanta acum, dar tot imi zic sa te intreb, baietii tai sunt in aceeasi clasa? ca stiu ca astia aici tin mortis sa-i desparta, daca au clase paralele in scoala. la anul o luam si noi de coada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

mamaana iti raspund eu....ii separa mereu, cica e regula scolii. Eu am facut scandal intr-un an si mi i-a pus in aceeasi clasa dar anul urmator i-a separat din nou si nu a fost chip sa-i mai puna impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Cum adica regula scolilor este sa separe gemenii? Mi se pare o regula tare stupida .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Monicutza,
tare multumesc, nu am fost; acolo o sa mergem.

mamaana,
noi le-am zic clar de la inceput sa nu ii separe; chiar a fost directoarea f draguta si ne-a intrebat cum dorim.
Eu ma tin ca am citit destul pe tema asta la gemeni si pana nu or cere ei sa fie in clase diferite nici nu ma gandesc altfel.

In plus, am fost la intalnire acum pe 3 dec la scoala si invatatoarea a zis ceva de separat si i-am explicat iar ca nu e cazul si ca nu dorim asa ceva, intreband-o daca a avut probleme din cauza lor in clasa.
Si a zis ca sunt copii activi insa nici pe departe nu i-au creat probleme din cauza "fratiei" lor.
Ei fiind in clasa de accueil, mai mult ar fi putut sa vb intre ei in romana insa ea a zis ca are tot timpul grija ca cei de aceiasi nationalitate (sunt 3 romani, mai sunt 5 chinezi) sa stea in sub-grupe separate.
Si a zis ca o sa scrie la evaluarea de sf de an ca si ea recomanda sa ramana in aceiasi clasa.
Cica sunt dpdv academic in primii 5 din clasa de 18 copii.

Yann si Philip isi fac de regula in colectivitati si prieteni diferiti, se inteleg mai bine unul cu X copil, celalalt cu nu stiu care.

Si pe bune, sunt in clase copii care disturba orele si nu sunt frati, ba chiar de-aia isi fac aliante si prietenii.

O sa ii desparta destul viata si nu vreau sa fortez eu despartirea; repet, cand or cere ei, or cere.
Directoarea scolii este o persoana cu care poti discuta, la fel si invatatoarea asa ca nu imi fac probleme pe tema asta insa stau atenta la deciziile lor.



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

ATENTIE mamici cu bebelusi care papa cereale:

Heinz baby food recalled

Ma intreb, oare produsele alimentare nu se testeaza inainte de a fi comercializate? mai ales pentru copii si bebelusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Multumesc pentru toate felicitarile! Sper sa le merit!!!

Imi pare tare rau ca nu am reusit sa ajung la intalnirea din seara asta .Sunt convinsa ca v-ati distrat pe cinste!!!

Dana si-mi pare nespus de rau ca nu mai apuc sa te vad pe anul asta. Iti doresc un Craciun fericit si petrecere frumoasa in Romania! De abia astept sa te intorci si sa ne povestesti cum a fost, cum te-ai simtit dupa 10 ani si cum ti-ai gasit prietenii si apropiatii.

Un week-end frumos!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ione81 spune:

God bless Montreal.
1. Ca exista fetele de la sezatoare
2. Ca am trait s-o vad si pe asta: camioane transportand zapada!!!!


Casandra,
Mi-a parut bine, aveti grija de voi si spor cu toate!

Monicutza,
Ma bucur ca te-am vazut, stiu cine se ascunde acum in spatele povestilor. Cum stai cu gatitul? Ai mai avut curaj sa incepi?
Bafta si prietenei tale cu planurile ei.

Simi,
O placere sa vb tine, ce poze cu copii frumosi am mai vazut, nu e de mirare cand te uiti la mami!

Camelia, nu ange,
Ma bucur ca te-am vazut, sper sa vb mai mult alta data.

Dana,
Tu esti o draga oricum. Drum bun in Ro!

Simona si Diana,
Data viitoare ma pun langa voi, aveti asa o 'aura' ... de mamici cu bebe... nu stiu cum sa descriu mai exact...
Diana,
Ce-a mai crescut bebitza, sa-ti traiasca! Si Victor, ce drag o fost el, sa-i aduca masinuta lu' Iulia :)

Ktrinel,
Sibiul e al doilea oras de suflet pt mine, dupa Timi. Am cunoscut numai oameni faini de acolo. Ma bucur sa mai adaug la lista :) Iulia, ce cocheta cu fustita ei si ce si-a mai dat ea drumu' la sf.

Celelalte fete, sper sa va vad si pe voi. E vreme!

Sa aveti un weekend feeric, la caldurica!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Tocmai m-am intors de la intilnire unde a fost tare frumos!
Am cunoscut fete nemaipomenite: Casandra si Ione
Mi-a facut mare placere sa va cunosc!
Si am revazut cu placere prietene mai vechi!
Am petrecut o seara minunata impreuna!

Pitilache, mi-a parut rau ca n-ai ajuns! Data viitoare ne vedem sigur! Inca odata felicitari! Cum ai petrecut cu colegii?

We placut la toata lumea! Miine facem bradul!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Si eu bintui pe aici tot ca sa anunt ca m-am simtit f bine, de altfel ca la fiecare intilnire.

Mi-a parut bine ca te-am cunoscut casandra, si sa mai vii si la alte intilniri.
Roxana, merci mult si eu te si-ti urez sa termini anul cu rezultate ff bune si mult succes ptr anul viitor. Sa reusesti tot ce ti-ai propus.

Am un regret insa, am sperat s-o vad in realitate pe Catrinel si tot nu am avut placerea....


Ah, si vreau si eu un bebe asa cuminte si frumos ca Sophia , dar cu carut cu tot


Noapte buna.




Mergi la inceput