Sezatoarea canadiana (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Prezentarea a fost buna, am scapat, sint multumita de mine. Am toate sansele sa termin toata sesiunea cu A. Dar durerea de cap nu m-a lasat, am zacut toata ziua asta, acum m-am trezit si tot asa este, nu stiu ce sa fac... sint in acea perioada din luna, din nou, deci e legata intr-un fel de hormoni, dar durerea e prea mare... ma tot gindesc daca nu e cazul da ma duc totusi la spital. Nu pot scrie mai multe, ca deja mi se invirte toata casa cu mine...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

GATA, AM TERMINAT!!!!!!!!

Adica mai am de predat lucrarea pana marti, dar aia-i gata cam 99% si se trimite pe mail, asa ca pot sa spun ca am scapat!!! Inca nu-mi vine sa cred!

Eu nu stiu inca daca o sa ajung maine seara pentru ca maine este ultima zi de prezentari si o sa mergem cu totii la sfarsit la un pub in Ste. Anne. Totul depinde de cand se vor termina prezentarile daca nu se lungeste treaba prea mult o sa incerc sa ajung. Azi au lipsit doi colegi pe motiv de boala si nu stiu daca o sa vina pana la urma maine sau nu.

O seara frumoasa in fata semineului!


"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

bravo fetelor studente!

eu vroiam sa ma laud de dimineata ca la noi e luna strada, curatata (nu si trotuarele, alea urmeaza cred); pai chiar era, doar ca dragii de ei au dat toata zapada curatata lateral si mi-au blocat drive-ul serios, iar pe cind am venit acasa zidul respectiv era inghetat bocna ; mi-au degerat miinile in manusi pina am indepartat bolovanii de gheata
Cristina, era un banc cu evreul nemultumit de viata si de conditiile de trai pe care Dzeu l-a pus sa-si bage in casa pe rind toate animalele din curte, apoi sa le scoata treptat; cind s-a eliberat i se parea casa lui cel mai fain palat din lume; zic si io, hai vreun an in Qc si cind te intorci ti se va parea Ontario s_u_p_e_r; astea-s cugetari cu gindul la ziua de azi de la scirbici:((

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Felicitari studentelor eminente Nelia si Pitilache Si mult succes mai departe

Ktrinel, tare frumoase si mama si fiica Ce inseamna copilaria inocenta si fara griji, Julia a inflorit, a inceput sa aiba aerul de mica domnisoara Iti doresc tot binele din lume si sa iasa soarele din nou si pe strada ta (chiar si plina de zapada )

DanaP, ieri scoala lui Antonia a fost deschisa si a fost relativ OK . Dar azi a trecut flacara olimpica chiar pe linga liceul lor si au iesit cu mic cu mare sa o vada, deci busoane mari si timp lung la intors . Cum este tati care o aduce, a ajuns acasa un pachet de nervi

Ioana (arturici), felicitari pentru bebelusa care va veni, sa inteleg ca va fii rasfatata familiei (singura intre atitia baieti)?


Uitati un articol f.interesant despre noua lege 60 (legata de La Loi sur la protection du consommateur). Merita sa cititi cu atentie.

http://lapresseaffaires.cyberpresse.ca/economie/quebec/200912/03/01-927412-loi-60-un-cadeau-de-noel-pour-les-consommateurs.php



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Bravo Nelia!
Bravo Pitilache!

Nelia, pentru durerea de cap mie mi-a adus din State o colega de servici Aleve, foarte eficient, numai ca-ti face stomacul prastie! Dar decat durere de cap, mai bine de stomac

Sa va povestesc si eu pripetiile mele din nameti: Ieri ma duc sa-mi iau copilul de la scoala, parchez masina si ma pregateam sa citesc ziarul pina se suna de iesire. La un moment dat un nene cu o masinuta sport, joasa, incearca sa intre in parcare, masinuta se suie pe un damb de zapada si acolo ramane. Da nenea inainte, inapoi, masina era cu burta pe zapada, rotile in aer. Ma dau jos, sa-l intreb daca pot sa-l ajut, mai vine o mamica si incepem sa-l impingem, dupa 10 minute de opinteala am reusit sa-l dam pe nenea jos de pe damb. Omul ne multumeste, ma intorc la masina si ma uit in jurul meu. Parcarea plina de masini in care parintii, mai ales tatici, statusera frumos in masinile caldute si se uitasera la noi, doua femei,cum ne chinuiam sa-l scoatem pe omul ala din zapada! No comment!
Va pup si abia astept sa va vad miine!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Nelia si Roxana felicitari!

Nelia ai incercat si Advil din ala puternic de 400 (care se ia numai pe reteta)?

Simi, no comment.

Pe miine

PS. Arturicii ma lamuresti si pe mine? Citi copii ai tu pina la urma, ca m-ai bagat in ceata cu fratele mai mare care se insoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nelia, Pitilache, felicitari pentru rezultatele faine la...invatatura!

Podeanu, pai eu cu sotul avem 2 baieti + fetita care e pe drum, sotul mai are inca 2 baieti

O zi frumoasa sa aveti

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

prima zi de trafic normal inspre Toronto, Kitchenerul nu se pune, ca eram in full bloom of the snowstorm!

Am intrat sa felicit fetele studioase! La mai mare!
DanaP, vacanta placuta in Romania, incep sa am eu emotii pentru voi...
Noi am vrea sa il aducem in vizita pe fratele meu la vara, Victor isi vrea parintii, nu poci ca sa zic nimic...

arturici, ce imi plac familiile mari (asta unde eu nu am reusit sa am)

ma retrag in cave...nu inainte de a ii zice lui cris hw401 si majoritatea hw in To erau luna, curate si se circula f bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Imi recomandati va rog un loc de joaca fain in Montreal/imprejurimi?

Ne trebuie unul la care nu am fost inca, sa fie surpriza pentru nepotul pe care il serbam marti.

Am fost la Zig Zag (Vaudreuil) si la cel din Laval de langa muzeul pentru copii si la Cosmodrom.

Sau poate vreun muzeu, ceva frumos pentru cei mici.

Multumesc,


Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Roxana felicitari (esti o inspiratie pentru mine, sunt convinsa ca nu ti-a fost usor cu toate in timpul scolii). Inca o data BRAVO!!!
Pacat ca nu poti veni in seara asta sa te felicit in persoana

Nelia felicitari pentru prezentare si pentru rezultatele bune. Esti tare puternica daca ai reusit cu durerea aia mare de cap (eu nu ma pot concentra pe nimic cand ma doare capul asa tare, rar ce e drept). Cand iti faci timp si de tine sa investighezi ce e cu durerile astea asa mari de cap? bataita meriti

simi nici nu ma mira de ce povestesti tu acolo am mai vazut si eu din astea, deh... unii barbati sunt tare comozi (si probabil si invidiosi pe ala cu masina sport )

maru de ce te retragi in cave? esti ok?

ktrinel am vazut poze de la ziua Juliei... sunteti frumoase amandoua tu parca radiezi

Mergi la inceput