Sezatoarea canadiana (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Cris1511, aici in Qc (cred ca si in Ontario e la fel) curata intai autostrazile si dup-aia strazile mai mici.

Ktrinel, fata descurcareata.

Admirat poze cu printese de 3 ani !!
Superbe !!

Si pe ale Danei de Halloween.
Sunteti meseriasi ca de obicei.

O zi buna,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

cris si in toronto prioritatea sunt autostrazile, apoi strazile mai mari, apoi cele mai mici: de exemplu noi avem noroc ca stam pe '...drive', daca stateam pe '...cres', nu dezapezeau din prima zi; si vin si cu masinuta din aia mica care dezapezeste pe trotuare
noi inca nu am scos masina de zapada din shed, inca nu e cazul, s-a depus doar vreo 3cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

what a wonderful day !!!...atat am avut de zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Am intrat si eu sa ma plang ca noi pe aici n-avem de nici unele, nu tu ciorba, nu tu zapada... Bine, am avut vreo cinci fulgi, vreo doi pe iarba, vreo 3 pe parbriz si cam atat. In schimb bate vantul, cu asta pot si eu sa ma laud!
Asa, si ma mai laud cu niste manusi bune, bune pentru condus, sunt atat de faine si calduroase, destept de tot Mos Nicolae asta! Asa ca poate sa vina si la noi iarna, daca imi gasesc si caciula nu ma mai tem de nimic.
Chiar, nici eu nu gasesc manusi, caciuli, deja am cam cumparat altele pentru copii. Unde or fi disparut, nu stiu...

mamaana, cand am citit de Tudor am inceput sa tremur, ce bine ca n-a fost nimic. Dar oare se stie ceva de copilul care totusi a lipsit de la scoala?

Ione, imi pare rau ca v-au lovit hotii, sper sa reusiti sa gasiti altceva. Desi mai e o vorba, cum ca fulgerul nu loveste de doua ori in acelasi loc, poate de acum sunteti in siguranta.

nelia, cum a mers cu a doua prezentare? Te-a lasat durerea de cap? Ce iei tu pentru durere si cat?

pitilache, parca si tu ai prezentarea azi, nu? Mult succes, sigur o sa-i dai gata!

arturicii, felicitari pentru fetita, iti doresc sarcina usoara si totul sa mearga bine!

maru, cum mai 4 ore in autobuz? Din cauza vremii sau a fost vreun accident?
Cum ai ajuns acasa aseara?




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Au curatat meserias autorutele. Le mai dau asa o zi-doua sa stringa si mormanele de pe cote-uri si apoi nici nu zici ca a nins Ma rog, ramine aia de pe spatiile verzi tocmai buna ptr copii sa se joace. Azi mi-am curatat-o si eu pe cea de pe scari si era usoara rau, am dat-o de placere.

Asa ca Ktrinel poti veni linistita miine, eu am ajuns azi in downtown in 20 minute.

Si eu astept raspunsul tau Mihaela la zumba? Merci ptr urari
Eu anul trecut am facut un curs de sexy fit la care m-am simtit extraordinar. Cred ca eram din cele mai tinerele pe acolo. Se acopereau geamurile sa nu se vada la exterior ce miscari faceam Aveam in program si dansuri la "bara" si "alunecat" pe oglinda,profa ne incuraja sa ne aducem si minusi din alea lungi de le scoteam pe ritmul muzicii cu dintii Asa fun nu am mai avut de mult,pacat ca nu l-au mai repetat. Eram tocmai pregatita sa join PussyCat Girls

Merci de idei cu tel, imi zicea cumnata ca are deja vreo 2 pe acasa de nu le foloseste, doar sa le cumpar cartele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

am facut rezervarea pt 12 persoane,pt maine la 18,00 pe numele Camelia.
Cat despre o masa la fereastra ramane de vazut.Au spus ca incearca,fac tot posibilul dar nu-mi garanteaza Atunci le-am spus ca-i avertizez ca vom bloca centrul cu scaune pt bebelusi

va pup va doresc un weekend fain.pana sapt. viitoare nu cred ca voi avea timp de dc din motive de socra
daca apar si alte doritoare pt intalnire va rog sa sunati la resto pt rezervare.vinerea la ora aia este nebunie generala!
abia astept sa ne vedem.

week-end fain tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu am facut zumba, si e un amalgam de dansuri latine, cardio mai mult. Mai mult, cu Laurajr, ne apucam in Ianuarie serios de zumbalit!

4 ore ieri, azi doar 3 ore! Nici un accident, pur si simplu se sofeaza in viteza 1...ieri la intoarcere am facut o ora si jumate, record!!! Sa lesine baietii cand am intrat pe usa inainte de 6!

kk de zapada! am zis!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Ione, iti pot eu propune 3 apt cu un bedroom. Unul e intr-o super zona, linistita, e pe straduta de la granita CDN cu Westmount si e 675$ (nu ai inclusa caldura si apa calda in banii astia); sau tot in blocul acela ceva la demisol cu 595$ (tot asa, fara caldura si apa inclusa) sau pe Decarie (un pic dupa mag Bucarest), ai metrou Villa Maria la cateva min. Acolo e 675$ cu totul inclus.
Toate apt sunt f faine, complet complet renovate.
In primul bloc e si sistem de suprav video, intrare securizata, iar in cel de pe Decarie e intrarea securizata si chiriasii ok.

Daca te intereseaza facem cumva sa iti dau nr meu de tel.

Eu zic sa le dai scrisoarea cu termenul de 10 zile ca va mutati. A, in scrisoare, daca vrei musai ceva sa le ceri: sistem de supraveghere video in cladire si in exteriorul cladirii.
In plus Nu te duce nimeni in fata justitiei, te cheama (eventual) la Regie de Logement, regie care apara chiriasii nu proprietarii. Si cheama-ne pe noi ca le explicam sa inteleaga

M-ai intrebat cine se insoara? Se insoara fratele cel mai mare al gemenilor. Cununia este pe 19 dec.

Nelia
Felicitari pentru prezentare!

Despre convorbirile cu Ro, noi am facut o intelegere cu Call Select (ei is de prin Vancouver dar nu conteaza), merge sa suni si de pe mobil si platesti tot asa: cu Buc fix - 1.9centi si cand suni in ro pe mobil 3.8centi.
In plus, pt 2$/luna poti avea un nr in ro, de RDS, unde sa te sune cei de acolo pe el. Si ei platesc doar convorbirea Romtelecom-RDS si tu restul pe tarifele de mai sus. In plus, primele 3 luni tu nu platesti nimic ca au ceva promotie.

Podeanu, dar ce fel de Motorola ai? In ro merg tel ce sunt pe frecventele:
450, 900, 1800 si 1900

Mamaana, teribil cu telefonul de la scoala. Am ramas fara cuvinte...

Despre zapada pe strazi, ieri dim la noi pe strada (si e o fundatura pe-un deal insa vin autobuzele si bus-urile de scoala)era mai curatat decat pe arterele principale. Insa azi dim erau toate ok.

Cum fac si eu sa vad pozele voastre?

Ziceati ceva de ciorba! Am eu una de-abia facuta, fierbinte, super buna. Veniti?

[edit ca am mai citit si eu din urma]



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

mda, nu luasem in considerare vantul...asa ca retrag cuvantul minunata ...just an ordinary winter day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Patit si eu in primavara intamplarea cu "nu e la scoala". Si nu-sh cum sa explic da' cand merge copilu' singur la 12 ani o ora pana la Bloor/Spadina (TO stie), chiar ca te kk pe tine. In cazul meu s-a comportat admirabil scoala cand au realizat ca nu-i cazul ca am uitat eu sa sun de absenta, ca de fapt am trimis-o si m-au simtit ca ma panichez, cascata mea era de vina, desigur. Foarte lungi 5 minute din viata, pana au sunat inapoi. Mamaana, bine ca a fost o confuzie! (multumesc pt 'obiect', l-a lasat al meu luni la tine ).

Olga, pe-aci si noi, mai mult va privim peste gard... Ce mai face boieroaica? Tony?

magdone, hugs si ai facut foarte bine ca incerci aranjamentul cu tata de Razvan, schimbarile astea unori sunt tot ce trebuie.

arturica, felicitari, o Sabina sanatoasa la termen sa aveti.

Simi, you lucky lady, al mare al meu e intr-o vacanta perpetua de cand e la universitate, io asa ceva n-am crezut ca se poate... sa vad cat rezista: pana la sesiunea asta sau aia din vara? Acu' iar compune de zor, cu exam de math la orizont!

cris1511, ti-am trimis un job requirement pe email, oare nu l-ai primit? ... ca n-ai zis nik... De curatat, vor curata cum au zis fetele. Dar asta e mizilic de zapada.

Eu stau un fundul crescentului, la mine nu curata decat trotuarul, se opresc intotdeauna la vreo 10 metrii de mine.

Tocmai m-a sunat 'visa verification', sa-mi verifice cardul cica. Mi-au inchis in nas fara un cuvant a doua oara cand i-am luat la rost ca io nu pricep exact ce le trebuie lor si de la care visa suna, ca ziceau ca sa le dau toata informatia s-o verifice. Yeah, right, vezi sa nu! Aviz!

Cel mic e nekkt de 2 zile, ii ies dintii si are febra dupa vaccinul de ieri, saracul!

Am facut si bradul aseara, acu' asteptam "lucruri" sub el!

Montreal, distractie frumoasa!

edit, schimbat cate o litera pa ici, pe colo...


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput