Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *24*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Nela, e superb bradul!!!
Selene, sa stii ca Andrei nu a ajuns niciodata pana acum, recent, la performanta de a nu se mai trezi deloc noaptea. Eu zic ca daca vreti totusi sa iesiti undeva, ii poti lasa soacrei lapte praf, sau laptic muls de la tine. Esti fericita ca ai cu cine o lasa.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Multumim de urari fetelor.
Cristina Ana tu esti o fata foarte draguta si foarte deschisa. E bine ca ne impartasesti problemele tale. Eu una recunosc ca am si eu perioade mai negre dar uite ca forumeala asta pentru mine este echivalenta cu o terapie dragelor. Ce prietene, ce cafele, ce plecari traiasca netul care uneori ma enerveaza ca merge atat de greu.
Apropo am vazut ca s-a tot scris de plecari la munte. Dati-ne si noua un sfat, vrem sa plecam nitel in ianuarie la munte cand va avea bebe 4 luni. Aveti careva o destinatie de recomandat acolo pentru cateva zile cat sa ne aerisim si noi?
Nela dragut bradut.
http://family.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit!

Ce bine ca n-amm ai stat aseara ca m-as fi plans de mama focului..

Nela, bradul e super! In we mergem si noi sa-l luam!


Sunt un pic obosita, s-a tot trezit Natalia azi noapte, la 2-3 ore. Acum am lasat-o un pic pt ca de dimineata tipa intr-una sisunt praf. Incerc sa ma tin de program, aproape reusesc! Sa vedem ce iese.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Asa, am hranit copilu, ne-am ras, ne-am gangurit si l-am pus in patut la gashte. Cred ca a adormit ca nu se aude nimik.
Am spalat si eu vasele de aseara de la clatite, mi-m facut un ceai de tei, am incalzit papica si sunt ready de barfa cu voi

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

anamaria, eu ti-as recomanda Cheia dar depinde ce vrei sa faci. Noi avem o vila unde stam mereu, sunt niste oameni f draguti, cu preturi de bun simt, fac ei de papa mancare ardeleneasca yammi, au curte frumoasa, paraias, padurea in spatele casei... si ma opresc pt ca ma a[uca batzu si acum ma apuca doru de plecat

Nela, f frumos bradul si perluta noastra cum doarme sub el si viseaza la bobo

raluca, suntem aici, te sustinem

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mai fetelor copilul meu s-a decis ca e mai bine sa fie isteric in timpul zilei... daca se poate la masa. si ce rost are sa doarma cand poate sa se agite, sa se uite in 15 parti si sa se enerveze pentru a deveni isteric din nou.

evident ca mi-am iesit din fire! imi vibreaza timpanele, nu alta. colac peste pupaza mai are si gaze! de la ce? nu am nici cea mai vaga idee.

acuma doarme la mine pe burta! dar se mai trezeste, mai baga un tipat si iar adoarme.

Ioana de Carol Ioan

Pataniile noastre

Concurs PAMPERS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anamaria, mie la munte mi-a placut la nebunie la Bran, la Club Vila Bran. E cam scumputa cazarea si mancarea de la restaurant (care e optionala), dar in pretul cazarii sunt incluse tot felul de activitati pentru copii si parinti. Copiii au petreceri in week-end cu clovni, animatori, tort, sampanie, totul din partea casei, inclus in pret, dansuri, jocuri, picturi pe fata, o nebunie!!!!
Parintii au foc de tabara, concerte seara, tot felul de activitati de societate (biliard, catarari, calarie, tras cu arcul, etc). Cand ajungi acolo ti se da o foaie cu activitatile pe toata perioada, cu orele aferente. E super ideea, acolo nu ai cum sa te plictisesti. E si o locatie superba, au o animale, bazine cu apa (asta vara), multe locuri de joaca pentru copii, si multe altele.
Mi-ar place ca atunci cand mai cresc pititii sa organizam o iesire la munte cu toate. E mai simplu de ajuns decat in Turcia/Grecia!
Uitati aici linku:
www.vilabran.ro
PS: nu sunt actionar acolo, nu vreau sa fac reclama!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Salut monica barfim cat vrei tu ca si al meu doarme acum. Pacat ca seara nu mai este aceiasi poveeste. Deci ce faceti de sarbatori?
http://family.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

neata,

am recuperat si io. mi s-a trezit pustiu pe la 8 fara, am mai lungit-o pana la 9 in pat. l-am pus pe burta si s-a intors pe spate cum a facut Marc al lui blankar. l-am si filmat, dar cam de aproape si cand a fost sa-l iau mai de la departare a inceput sa urle. cand am inchis camera si l-am pus iar pe burta s-a rostogolit repede si cand am deschis-o iar...la revedere, nu a mai vrut deloc. la 10 a mancat si de atunci baga somn.

mie-mi vine sa ma dau cu capul de pereti. vecinii sunt in constructie cu casa de un an si in dimineata asta dau gauri sau nu stiu ce naiba fac, dar imi tremura casa.

am vazut bradutul Nelei. super frumos, des si cu multa beteala cum imi place mie. si am vazut si gingiile Anei...sunt moarta dupa bebei cand ii vad ca-si arata gingiile. sunt asa de scumpi, sa mananci nu alta.

monique super frumos program aveti. cat despre Tg. Mures, ma faci sa fiu melancolica. ce saniusuri mai trageam la bunica-mea iarna. ce dor imi e sa imi petrec sarbatorile acolo. abia astept sa mergem acasa si sa trag o fuga pana acolo sa-mi vad rudele si prietenii.

mely dar play grupuri la care sa mergi cu copilasii si sa cunosti alte mamici nu aveti pe acolo?

monica ia un paracetamol, preventiv.

aidagata doza? cum e? mai bine?

cristina tu esti ca mine...ti-e frica, dar parca tot te-ai tortura un pik si te-ai uita la film.

noi am reusit sa terminam aseara No country for old men. vedem filmele artistice pe episoade ca sunt prea lungi si adorm la ele in juma de ora garantat.

azi mergem la spital pentru testul de auz. trebuia sa-i fac si vaccinul, dar cred ca aman pe luni.

trimit ca il aud ca se foieste.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ioana, asa a facut si al meu de dimineata. L=am pus la san si baga urlete nene. Dar din alea de copil de se pun in ca vrea nu stiu ce, si tipete de oftica asa. L=am luat frumusel, l=am pus pe perna langa mine si l-am lasat sa se calmeze. Cand s-a calmat l-am pus inapoi la sa. el a luat-o de la capat. l-am us iar pe eprna si l-am lasat sa se calmeze. Cand a vazut c anu ii merge cu mine a luat frumusel sanul si a papat. Evident ca in 10 minute a adormit cu el in gura. L-am luat si l-am pus in carut dar evident ca s-a trezit. S-a jucat putin cu zdranganicile apoi pune-te iar pe tipat . I-am facut bibe, s-a linistit si a stat cuminte.

Radem, ne iubim, ne gangurim, dar tre sa stie de mic ca nu i se cuvine totul .Plus ca de acum de deprinde rasfatul... Acum astept borcanele

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput