Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *24*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Hai, ca daca nu mai apare nimeni ma apuc sa ma uit la documentarul acela cu 2012, desi imi promisesem ca nu o fac! Cine l-a vazut, cum e, e horror tare? Mai bine sa nu ma uit?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Cristina, eu nu l-am vazut si am pierdut si linkul, printre mesaje, ieri. Il mai pui, te rog, inca o data? Poate ma uit si eu la el.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Woow, Monique, ce program frumos ai tu de sarbatori!!!! Petrecere de Craciun, munte, ski!!! Pai asa da, nici eu nu as mai fi deprimata! Luati si fetitele cu voi?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL


Sigur ca luam si fetitele.

Vroiam sa iti spun ca am si eu o masina de spalat vase Bosch care e super ok. Masina spala mai bine decat de mana pt ca spala la temperaturi mult mai inalte decat poti tu cu mana. Soacra mea are una no-name si spala f prost, deci te sfatuiesc sa iei una de marca.

Tb sa fiu acum atenta la Andreea cat mananca, daca observa ca nu sunt atenta la ea si fc altceva se opreste din mancat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

nela, cristina lasati documentarul ca e pre horror, cred. Mai bine luati o carte frumoasa si cititi ...Poveste de Craciun de Charles Dickens...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza
Monica ce scumpel e Dragoselu in treling, printre blocurile gri, chiar ca un strengar..si seamana fff tare cu tine! chiar daca tati il invata la prostii

Mary sper ca acum esti mai la suprafata butoiului, da?? fata sa treaca, si data viitoare cand iti mai vine, intra aici si povesteste, chiar daca nu te putem ajuta decat cu vorbe si un umar pt sprijin, poate te ajuta sa ramai la suprafata..

Monica suntem multe in situatia asta, toata ziua acasa, eu nici macar din curte nu prea ies, decat la o paine ceva, mami e departe, prietenele la fel, ocupate, nici macar la tel nu le prea pot deranja, sotz vine tarziu acasa si dupa ce vine imi mai si confisca laptopul si se pune pe facut referate si pe invatat ....si eu zic merci ca va am pe voi, ca altfel o luam razna...de multe ori cand reusesc sa citesc tot, si nu mai zice nici una nimic pt o perioada mai lunga, stau si ma uit ca toanta in ecran si dau f5, nici nu intru pe alte site-uri...

Uka pai ai noroc daca reusesti s-o "manevrezi" fara s-o trezesti..a mea a devenit f sensibila la miscari, imediat face ochii mari..

Luci stiu si eu cum e freza aia "proaspat spalata si negelata" si cu studentul ai fost tare

trimit sa nu ma lungesc prea mult...

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monis, ce super par evenimentele alea de la Hotelul Caro. Superba ideea!!! Dar am vazut ca sunt doar pentru copii peste 4 ani.
Nela, nu am eu linkul. L-a pus cineva (nu mai stiu cine, m-a lasat memoria) in capitolul trecut. E printre ultimele pagini.
Monique, si eu tot Bosh as vrea sa imi iau masina. Stiu ca e mai scumpa, dar am auzit numai lucruri bune despre ea. Oricum, e pe lista! Foarte frumos ca luati fetitele cu voi!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

nela, cristina lasati documentarul ca e pre horror, cred. Mai bine luati o carte frumoasa si cititi ...Poveste de Craciun de Charles Dickens...

Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)


Hehe, e ok, pentru mine cel putin. Eu sunt genul curios, dar daca vad ca imi pierd timpul, imediat o las balta. Asa fac si cu filmele, nu ma convinge, ma opresc si il sterg.

Apropo de citit, m-am apucat recent de marian keyes, este o scriitoare irlandeza contemporana, are un stil usor si plin de umor. Mi-au placut mult srierile ei autobiografice (under the duvet se cheama), iar de atunci tot cumpar cate o carte de-a ei, nu toate sunt la fel de reusite, dar pe mine ma destind, genul de roman de vacanta, usurel. Acum, am inceput rachel's holiday.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

RAlucapaun spalat geamuri??!!! cum se mai face asta, ca eu nu mai stiu ?!!

Aida nici Ebru nu tine decat daca i le pun eu in mana...sau apuca asa, intamplator cate ceva....acum are o noua preocupare, se trage de bavetica intr-o veselie!

Adinus ce scumpa e Sonia si ce ma bucur ca sunteti in sfarsit bine si va bucurati de rasetele ei in hohote

Cristina si tu Brutus? e clar, al doilea copil il fac dupa ce ma mai intorc putin pe la munca, ca daca stau 4 ani acasa innebunesc...eu de-abia astept macar sa-si faca Ebru programul de somn de o noapte intreaga sa pot s-o las cu soacra-mea si sa iesim si noi undeva cu prietenii, la o berica, un bowling (ce mi-e dor de-un bowling ...)

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui monique02

nela, cristina lasati documentarul ca e pre horror, cred. Mai bine luati o carte frumoasa si cititi ...Poveste de Craciun de Charles Dickens...




Hehe, e ok, pentru mine cel putin. Eu sunt genul curios, dar daca vad ca imi pierd timpul, imediat o las balta. Asa fac si cu filmele, nu ma convinge, ma opresc si il sterg.

Apropo de citit, m-am apucat recent de marian keyes, este o scriitoare irlandeza contemporana, are un stil usor si plin de umor. Mi-au placut mult srierile ei autobiografice (under the duvet se cheama), iar de atunci tot cumpar cate o carte de-a ei, nu toate sunt la fel de reusite, dar pe mine ma destind, genul de roman de vacanta, usurel. Acum, am inceput rachel's holiday.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)




Ha, ha stiu stilul si eu citesc tot gemul asta din cand in cand, am o gramada si Titus le zice "carti televizor". Daca ai fi mai aproape ti le-as trimite ca dupa ce le citesti o data nu mai ai ce face cu ele. Acum chiar ma ridic de la calculator si plec ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Am reusit sa pun pozele cu BRADUL NOSTRU. Initial l-am decorat cu beteala rosie, ramasa de anul trecut, dar l-am trimis pe sot ulterior sa ia argintie, ca mi se parea prea colorat si incarcat, parca nu mai era simplu si elegant cum mi-as fi dorit eu. Asa ca acum este simplu si elegant. Bomboanele tot pun pe rand cate una, ca nu ma lasa Ana atata timp si cand doarme nu vreau sa fac zgomot sa o trezesc, ca mai cade un glob, una alta.
Am un singur regret: ca nu au pozele miros, sa va puteti bucura si voi din plin de frumusetea bradutului nostru.



SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela este minunat bradul vostru!!! asa cum imi place mie, nu foarte mare si des des (in poza nu pare a fi tare inalt); si ce bine-i sta lui acolo, langa fereastra cu peisaje de vis!
mai tarziu mergem si noi sa cumparam ceva decoratiuni pt bradut..abia astept!

Buna dimineata dragelor!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput