Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *24*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata si de la mine.

Eu am reusit sa racesc, ma simt ca naiba. Cred ca de la clatite mi se trage

Nela, ma bucur sa te vad . Inteleg ca ieri ai avut o zi de relax pt tine

FEtelor, haideti astazi sa ridicam capul, sa scoatem in fata si sa ne simtim mai bine. Vreti? HAi, ca se apropie Craciunul. NE trimite si Nela poza cu bradul sa intram in atmosfera. Pai, suntem tinere, frumoase, avem copilasi minunati si soti asemenea. Ce ne mai trebuie?

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Monica sunt prima pe lista

Abia astept sa facem si noi bradul...de indata ce vor aparea pe piata,il cumparam si il impodobim

Si ca sa fie ziua de azi si mai frumoasa,au venit jucariile lu' Razvanel ,dar deocamdata le face Alex proba

Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Neatza, fetelor!!!!
Mie imi vine sa sterg mesajele plangacioase de aseara, imi e rusine de mor ca am putut sa ma plang de asa ceva. Ar trebui sa-i multumesc lui DD ca mi-a dat 2 copii sanatosi, ca eu sunt sanatoasa si ii pot creste, ca din punct de vedere material avem aproape tot ce ne-am dorit. Se pot intampla atit de multe nenorociri, sunt cat se poate de constienta ca intr-o secunda as putea pierde tot ce am. Asa ca o sa incerc sa ma educ sa fiu multumita cu ce am si la fiecare prostioara a lui Andrei sa-i multumesc celui de sus ca o poate face.
Se vede ca sunt un pic mai bine cu moralul. Tocmai am terminat o baie relaxanta. Mi-am luat cafeluta si un croisant in cada, am pus fetita in cosulet langa mine, mi-am pus o masca in cap si am stat asa vreo ora. Micuta mi-a zambit tot timpul! La un moment dat a inceput sa roada curelusa de la cosulet, semn ca vrea si ea papica. Asa face scumpa de ea, cand ii e foame roade tot ce prinde!
Nela, ce frumoasa melodie!!! Mie de Craciun imi place la nebunie melodia aia cu Last Christmas. Imi aminteste de un Craciun special din viata mea, pe care l-am petrecut la munte cu primul meu iubit, din liceu. Offf, ce vremuri! (sper sa nu citeasca sotul mesajul acesta, dar na, ma mai apuca si pe mine melancolia, desi pe iubitul respectiv l-am parasit eu dupa 5 ani de relatie, pentru ca ma indragostisem ca nebuna de actualul sot).
Nela, eu te inteleg ca nu vrei sa te intorci la serviciu. La fel si pe Manga. Cel putin in primul an al copilului nici nu mi-as putea imagina sa nu fiu langa el. Poate reusiti cumva sa prelungiti perioada de concediu, altfel cu siguranta o sa suferiti tare mult!
Aida, da, la fugitul de la Constanta ma refer! Poate gasesti timp sa ne povestesti, sa ne faci sa radem! SUper filmuletele!
Madalina, si zici tu ca mopul ala nu e bun de nimic? Eu tocmai, ca ma asteptam sa nu lase apa in urma. Plus ca are niste capete speciale care cica ar spala oglinzile, geamurile, aragazul! La asta poate as renunta, dar la masina de spalat vase nu renunt niciodata. Ce daca nu le spala bine, nici nu vreau asta, vreau doar sa nu ma mai chinuiesc eu. Pai la cat gatesc eu zilnic, 2-3 feluri de mancare cel putin, am de spalat ca la balamuc!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anamaria, ce dragut e Alex!!! Si ce pijamaluta haioasa cu bulinute are!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata

Vai dar cat ati scris, cand am vazut ca ati terminat un capiol de aseara ma gandeam ca ati facut party, dar am citit asa pe diagonala si am vazut ca au fost si lucruri triste si mai vesele.


Asta cu depresia am patit-o si eu acum vreo doua sapt cateva zile si mi s-a parut foarte nasol, am zis ca nu e adevarat. Am cautat diverse info si se pare ca ajuta foarte mult sa iesi mult la aer, lumina naturala multa si sportul. Eu toata viata ma facut mult sport dar de cand cu Teodora am intrerupt iar acum m-am decis din ianuarie sa imi fac iar abonament la piscina. Tot cu depresia asta m-m gandit sa schimb stilul de carti citite asa ca am cerut de la sotz din vasta lui bibleoteca ca el e foarte culturalizat, multidezvoltat si mi-a dat "Jurnalul fericirii de Nicolae Steinhart. Este foarte frumoasa, chiar daca nu inteleg chiar toate referirile chiar e super frumoasa.

Cristina_Ana imi pare rau ca Andrei adoarme greut, dar intreadevar e o problema televizorul si desenele. La noi de cand s-a nascut Teodora sotul a desfiintat televizorul, avem numai proiector si Teodora are voie sa se uite la desene numai daca e cuminte toata ziua de dimineata pana seara ceea ce se intampla foarte rar. Noi am obisnuit-o sa ii cititm povesti seara si sotul meu ii spune cateva rugaciuni inainte de culcare si adoarme foate repede asa.


Nela tot vreau sa fac o poza intr-o seara cu noua freza dar tot uit sa il rog pe Titus, poate reusesc in seara asta.


Azi incep sa fac bagajele ca sambata plecam din Bucuresti, mergem o zi la poiana la petrecerea de Craciun a lui Titus apoi la ai mei la Tg Mures si la intoarcere in ianuarie cred ca ne oprim iar in poiana la un ski.

Teodora e la gradi ca are serbare si eu ma duc cu Andreea pe la IKEA sa ii cumpar ceva mamei mele ca pe 16 e ziua ei. La doua vine bona si ma ajuta cu calcatul, apoi ma duc sa o iau pe Teodora de la gradi si seara tb sa fac calamarul pe care i l-am promis lui Titus de dimineata asa ca am un program cam plin nu cred ca mai intru azi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata dragelor!

Mai asa am o durere de cap si am dormit atat de mult ca Eriku s-a trezit diar pe la 7:30 a papat si a adormit inapoi. Si acum e atat de voio si rade si vorbeste ... si are asa o fata de zici ca face deja misto de mine

Ma duc sa imi bag ceva pe vena si ma intorc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Woow, Monique, ce program frumos ai tu de sarbatori!!!! Petrecere de Craciun, munte, ski!!! Pai asa da, nici eu nu as mai fi deprimata! Luati si fetitele cu voi?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Buna dimineata Aida! Asa, baga cafea sa-ti revii. Eu deja am baut o cana maaaare de cafea!
Astazi ar fi trebuit sa-mi pun steriletul, dar am sunta-o pe doctorita si mi-a zis ca inainte trebuie sa-mi faca analizele, PAP-ul si secretia. Ce nasol, asta inseamna ca trebuie sa mai astept, pana vin rezultatele, pana fac o noua programare! Asa m-am saturat de anticonceptionale, sa nu le mai vad!
Fetelor, ce faceti, dormiti toate? Ce e cu linistea asta? Lucia, tu ce faci?
Hai, ca daca nu mai apare nimeni ma apuc sa ma uit la documentarul acela cu 2012, desi imi promisesem ca nu o fac! Cine l-a vazut, cum e, e horror tare? Mai bine sa nu ma uit?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Ne-am intors si noi de la magazin, am mai luat cate una alta. Am facut si o plimbarica scurta prin complex.

Danuta, am vazut pozele cu Alex, foarte reusite! Este scump foc si pare tare linistit. Multumesc ca ti-ai facut timp sa mai pui o data linkul.

Cristina, si mie imi place melodia aceea a lui George Michael (pe atunci Wham), e super. Referitor la mesajele scrise ieri: doar fiecare mai avem cate o pasa proasta! Eu te admir ca esti o fire deschisa si foarte comunicativa, sociabila. De aceea te inteleg ca iti lipseste si aspectul asta, acum.

Mary,

Monica, uooooff, cu raceala aceea. Sa bei lichide multe si vitamina C, ca e naspa sa te prinda una taman acu', de sarbatori. Poate reusesti sa o inabusesti in fasa.

Monique, se anunta o zi frumoasa pentru tine. Sa va distrati si spor la cumparaturi. Sa imi zici si mie ce ii iei mamei, poate imi dai o idee si pentru a mea (eu cumpar cadourile din timp pentru ai mei, pe parcursul anului, sa nu ma aglomerez chiar atunci inainte de a merge acasa).


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neatza fete dragi!

Eu am avut 2 zile si o noapte nu f reusite, asa ca sunt codasa la citit. Pana ajung la zi, m-am gandit sa intru sa va spun, mai ales celor cu copilasi mai mari - daca va intreseaza, e un eveniment super pentru copii organizat la hotel Caro.
Si aici feed-back de la un parinte.
Eu m-as duce si pentru mine

Pup you all

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09) il asteapta pe Mos Craciun

poze de azi de ieri

Mergi la inceput