Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *24*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monica, eu personal cred cu toata convingerea ca procedezi corect!!! Daca as fi fost si eu asa, ca tine, nu mi s-ar mai fi urcat Andrei in cap acum! Dar el acum stie ca mami ii face toate poftele, nu e nevoie decat sa bage cateva lacrimi si un urlat, si se rezolva! Poate pe Emma reusesc sa o modelez de mica asa cum mi-as dori sa fie!
Gata cu forumul, ma pregatesc sa plec la doctor! Ne vedem diseara!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

cris, nu e scumpa deloc cazarea la Bran. SI la astia la CHeia e 160 apt cu 2 camere, living si mini bucatarie. Asa camera era 80 anul trecut. Ma gandesc ca intre timp s-o mai fi scumpit.

selen, sa sti ca si eu fac la fel ca tine, dau refresh pana ma apuca batzu

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

nela pai tu vrei cam mult fata , auzi la ea , 10-15 minute in bouncer e destul. Vroiam linkul cu emisiunea 2012 de pe antena , ca de alaptat nu se mai pune problema de mult

anamaria1979 am vazut pozele cu scumpelul Alex ce cumintel e

monique sa ai spor la treburi

wow nela ce poze frumoase , mai dar eu am o obsesie cu tabloul ala , zau ca imi place

Pupici la unguroaica sa treaca urlatul

ioanna de obicei daca urla in somn inseamna ca ceva il deranjaza , stiu cum a fost Erik ieri ca nu l-a lasat gingia in pace si dupa 10 minute de somn incepea sa urle ... asta este , pupam sa treaca ca uite ca si la noi vad ca a trecut azi ... dar cine stie ce mai urmeaza Oricum , ieri la ora asta eram deja daramata.

cristina pai la vara ne intalnim la Bran , pentru noi august e mai libera ... cam cat e cazarea pe noapte?

manga draga la noi de luni se lucreaza la casa alaturata , deci s-a vandut si o sa am si eu vecini ca restul de pe straduta sunt vandute la nemti , austrieci si vin de 3x/ an , si acum sunt la faza cand taie cu flexul peretii sa bage firele de curent ... noroc ca nu se prea aude , dar cateodata zgomotul trece de bariera geamurilor

monicutzo felicitari fata ca ai reusit sa gasesti solutii care mai si merg . Exact asa trebuie facut ... acum imi astept si eu borcanele

... eu mai am de recuperat de la cap precendent de pe la pag 8 pana la 15 parca ... dar acum merg sa pap si eu ceva sa pot sa iau ceva de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ma gandeam la o chestie..daca fata mea se trezeste asa des noaptea inseamna ca nu se satura?


Si apropo de ce ziceai Monica cu rasfatul, n-as fi crezut ca sunt in stare asa micuti fiind..dar ma uit la Natalia, are momente cand se pune pe tipat din senin, inchide ochisorii si urla frate..ii mai deshide cate un pic sa vada ce fac, dc nu reactionez, urla si mai tare si tot asa..


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Gata, am dat de mancare Anei, am adormit-o (sotul, si este foarte usor seara, cade rupta ) si acum sunt la me time!

Ma bucur ca v-a placut bradutul. Asa e, Dana, Maria, este micut, 1m jumate, dar imi place tare mult ca ni l-au adus cu suport, frumos, in care poti pune apa, sa tina mai mult timp... ce sa mai, se vede ca e lucru de calitate. Sper sa ne tina cat mai mult, ca mai nou nu ma mai rog sa avem zile cu soare, mai bine asa, mai inourat, sa ne tina bradul cat mai mult!

Maria, eu de cand m-am mutat tot renoveaza astia apartamente in jurul nostru, parca e un facut! La fiecare 3 saptamani mai gasim un anunt in lift de la management ca mai incep ceva lucrari pe langa noi... parca ne urmaresc. Astia de pe acelasi palier l-au renovat recent, macar nu imi urla in cap de aproape, ci de la cateva etaje distanta!

Ce mi-ar place sa avem si noi posibilitaea sa mergem la munte.

Apropo, ce faceti de sarbatori? Mergeti undeva? Noi nu, loco, nici nu am avea cum, pentru ca Ana nu are pasaport asa ca nu putem iesi din HK prea curand. Dar o sa fie frumoooos... Noi ne bucuram de fiecare pas in pregatirea Craciunului, ca toata lumea de fapt, incepem lista cu meniul ce vrem sa il avem, apoi lista cu ce avem de cumparat si uite asa ne intindem pana aproape de Craciun, sa avem cat mai multe motive de bucurie.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ce aiurea au sunat mesajele mele cu raspunsuri pt cap trecut...ca am vazut ca intre timp fetele si-au revenit la sentimente mai bune

azi m-am mobilizat si eu sa ma mulg (am scos niste amarati de 80 ml...buni si aia ca supliment) sa fac ca Uka poate imi doarme mai bine ursoaica noaptea....ca am impresia ca seara nu prea mai am lapte...prea a trecut de la 6-7 ore de somn intre papici la doar 3-4...

Cristina si eu am auzit de mopul ala ca lasa apa, mai ales pe parchet...ca si pe mine ma tenta sa-mi iau, ca stand la casa tot timpul e murdar pe jos, si speram sa scap de smotruit asa des....

iar cu soacra....nu m-as risca, de-abia sta 1 ora -2 cu ea, ca se panicheaza daca incepe sa planga, si copilu simte si plange mai tare.. am patit-o o data, eram la o prietena si ne-a sunat disperata, sa venim ca nu se mai opreste din plans....si bineinteles ca atunci cand am ajuns se linistise deja nus e prea pricepe la copii, si ne-a zis de la inceput...daca era mama, aveam mai mare incredere....

Monique ne faci pe toate invidioase cu programul tau distractie placuta!

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Mi-am terminat treaba in mare parte,am mai dat si eu refresh-uri si am asteptat sa se adune lumea

Maria,nu am auzit de asa ceva pe aicipartea cea mai proasta e ca stau intr-un cartier mai la marginea orasului iar parcurile sunt cam departe de mine.
Am vecine prin apropiere cu copii mici sau de varsta lui Alex dar nu pot sa ma duc la ele la "povesti" sau sa iesim cu copiii..pana mai ieri le ziceam "saru'mana"

Ce mi-ar placea si mie sa ies undeva,un weekend cu copiii....ne primti si pe noi?
Vorba Cristinei,nu toate putem ajunge in Turcia/Grecia [:P]


Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

raluca, eu stiu ca se zice ca dupa 3 luni incepe rasfatul, pana atunci se chinuie s ase obisnuiasca cu lumea de afara si le trebuie suflat in . DIn cauza asta, eu pana acum il luam in brate la cel mai mic scancet (aproape). SI cum spuneam, cazusem rau in depresie ca nici sa mananc, nici sa fac dus nu apucam, eram intr-un cerc vicios. Acum, la sfatul Irinei (mamica DC si pediatra de profesie) m-am pus pe facut programel si lasat sa urle ca altfel nu fac nimic cu el. SI crede-ma ca am exemplu in familie de urlat, si faze gen "vreau jucaria aia" si cand o primeste o vrea pe cealalta si alergat cu lingura de mancare prin toata casa. Si sincer nu vreau sa ajung asa. POate ca cer prea mult de la un bebe dar eu chiar sunt de parere ca educatia trebuie facuta cat sunt inca mici. Altfel vor ajunge sa ni se urce in cap. Acum eu nu zic Doamne fereste ca nu il iau in brate, sau ca nu il alin cand stiu ca el chair sufera. DAr acum deja ii cam cunosc plansul, stiu cand e de foame, de somn, sau pur si simplu de rasfat. Evident ca nu il las sa urle de nebun cand stiu ca ii este foame.
Acum, la tine e cam cu dus si intors avand in vedere ca e hranit exclusiv la san. Eu stiu ca daca i-am dat bibe, a mancat atat, pana peste 3 ore nu are de ce sa urle de faome. Tu nu prea poti sti cat suge. La san se zice sa fie pusi la cerere. Nu ar erost nici sa te mulgi si sa i-l dai la bibe pt c ain primul rand nu stimuleaza la fel ca ea si in a doilea rand se obisnuieste cu bibe si e pacat. Incearca sa vezi care este plansul de foame. AL meu face lei lei cand ii este foame. Pune-o cand cere, dar nu o lasa mai mult de 15 minute. Daca se joaca cu el sau adoarme, scoate-o.
Acum, asta e parerea mea, nu trebuie sa o iei ca atare. Te mulezi si tu dupa fata. Ideea e totusi sa nu o chinui si nici sa o lasi sa moara de foame 3 ore aiurea.
si sper sa reusesti.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Anamaria scump tare Alex, nici eu cred ca nu-l vazusem

Nela super bradutz! si asa imi place cand gasesc dimineatza mesajele tale, parca e altfel forumul fara ele

Monica si Ebru urla la san, dar eu ma gandesc ca o doare burtica si nu ma lasa inima s-o las jos, desi sotzul zice ca tine, s-o mai las sa urle ieri de ex trecusera 3 ore de la masa, si cand a inceput sa planga am crezut ca ii e foame...si am incercat sa-i dau sa pape, dar se arcuieste pe spate si incepe sa urle, nici chip sa-i bag sanul in gura....ma ridic cu ea s-o invart putin sa se linisteasca, dupa 1 minut-2 tace si pt ca ramasesem cu sanul pe afara, il baga singura in gura si incepe sa pape....bineinteles ca sotz a inceput sa comenteze ca o sa ajung sa-i dau sa manance si stand in cap daca ii mai cant asa in struna

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Anamaria,nu stiu prin ce imprejurare nu am reusit pana acum sa vad pozele cu puiul tau...e adorabilsi parutul asa negru...

Nela,foarte frumos bradutul,asa des imi doresc si eu unul.Am vazut acolo pe pervaz( ) niste ornamente de craciun....mie asa-mi plac astea,parca se simte spiritul mai altfel cand casa e plina cu decoratiuni

Primul Craciun in 4

_

Mos Craciun vine la Alexandru si Razvan

Mergi la inceput