Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *24*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monica, eu cred ca e ok sa faci cum simti tu cu Dragoselul. Eu sunt din categoria Cristinei, prost de buna, cum s-ar zice. Dar poate imi trece pana sa mai mareste Ana, sa nu prinda gustul.

Aido draga, e al firmei de imobiliare, ca zau ca pachet ti-l faceam si iti trimiteam tabloul cu pricina. Chiar ma gandeam ca pozele cu bradul iti vor fi pe plac, cu asa mandrete de tablou pe fundal.
Cu bouncerul, de ce zici de 10-15 min ca e ok? Mi-as dori sa stea mai multisor, sa se holbeze la fluturii aia (sau flori, ce-or fi, ca nu mi se alege prea bine).
In schimb observ ca in leganus sta mai mult timp fara sa se plictiseasca. In loc sa loveasca maimutoaile acelea cu mana, le loveste cu picioarele, ca si calutii(loveste suportul pe care stau maimutooaile, de la picioare si ele fac zgomot)! Diiii!!!

Maria, bafta la medic. Eu inca n-am facut testul acela de auz, il am gratuit din pachetul de maternitate insa nu am ajuns sa il facem. POate pe la 4 luni. Trebuie sa programam si noi vizita la 3 luni la medic. In mod normal nu ar trebui sa o facem, dar vreau sa o vada pediatrul lunar, mai ales acum la inceput.

Cristina, bafta si tie la medic.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

selen, EXACT asa face si al meu. Dar eu l-am lasat pe perna sa se calmeze. Nu de alta, dar ma simt si foarte rau azi si in plus mor de spate. Intr-o zi am ramas in pozitia capra, pur si simplu nu m-am mai putut ridica. Noroc ca era injineru acasa si a luat el copilul.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Manga tu unde crezi ca traim noi mami, auzi la ea, grupuri de joaca...la noi, in Romanica??!! mai avem multa paine de mancat ca sa ajungem acolo....mai ales in provincie...

si fetelor, am uitat ce era mai important: ieri Ebruska galuska ratuska mea iubita, i-a zambit lu tas-su cand a venit de la munca asa, pur si simplu, cand l-a vazut intrand pe usa, fara sa zica/faca nimic gata, de acum ii zicem tati, ca pana acum ii spuneam ca e "nenea" ca la cat de putin il vedea saraca, cred ca nu-l prea recunostea

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Ma gandeam la o chestie..daca fata mea se trezeste asa des

de Natalia (03.09.09)


Nu neaparat, zic eu. Ana s-a mai trezit mai des noaptea inainte cand avea probleme cu stomacelul, ca vedeam ca se chinuie, saraca.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ioi selen referitor la ce a zis sotul tau la cantat in struna.
Sa vezi faza cu Laci. Creste emma un pic mai mare si deja stia ca vine tata acasa si o poate lua razna , nu o mai stapanea nimeni si binenteles ca eu eram de vina nu el ca zicea NU fara sa gandeasca iar apoi dupa cateva urlete spunea DA
Si nu stiu cum vine vorba de caratu calare , la care el sare ca ars , sa nu cumva sa ma pun in 4 labe si sa o car prin casa ca tot asa o sa vrea si o sa faca scandal daca nu suntem dispusi ... Eu ca o sotie iubitoare si ascultatoare am asculta si m-am conformat.
Si nu stiu cum s-a intamplat ca a trebuit sa plec de acasa si l-am lasat cu Emma 45 de minute , nu mai mult , si cand am intrat in casa , el in patru labe si Emma calare.
Am facut si poza si l-am boscorodit in toate felirile .
Asa ca eu cam stiu cum e cu ce zic ei sa nu faci ... probabil ca sa faca ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monica, mi-a placut tare mult mesajul tau adresat Ralucai!

Selen, mi-a mers la suflet ca mi-ai zis ca sunt altfel diminetile fara mesajele mele. Esti o super draguta.
Cu suptul des noaptea, eu nu cred ca nu se satura Ebru, eu zic sa nu te mai chinui cu biberoane si sa ii dai sanul in continuare, ca stimularea lui bebe nu este aceeasi ca si cea cu pompa. Ai incredere in mama natura, ca stie ea ce face.

Mary, da, avem o gramada de ornamente acum, ne-au ramas si beteala rosie, ca n-am mai pus-o sa nu incarcam prea mult braduletul. Ma gandeam sa le pun in geam, sa le aranjez frumos.
Mi-am luat si lumanare din aceea cu suport, foarte frumoasa, sa avem pentru masa de Craciun si de Revelion.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hehe Aida, asa cred si eu mai ales la cum stiu ca sunt tatii cu fetitele lor ce l-am mai calarit si noi pe tataaa

cand vii in Ct?? ca apropos de iesit din rutina, eu astept cu nerabdare sa vii sa ne vedem, si cu Santorini si Uka

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Monica, mi-a placut tare mult mesajul tau adresat Ralucai!

Selen, mi-a mers la suflet ca mi-ai zis ca sunt altfel diminetile fara mesajele mele. Esti o super draguta.
Cu suptul des noaptea, eu nu cred ca nu se satura Ebru, eu zic sa nu te mai chinui cu biberoane si sa ii dai sanul in continuare, ca stimularea lui bebe nu este aceeasi ca si cea cu pompa. Ai incredere in mama natura, ca stie ea ce face.

Mary, da, avem o gramada de ornamente acum, ne-au ramas si beteala rosie, ca n-am mai pus-o sa nu incarcam prea mult braduletul. Ma gandeam sa le pun in geam, sa le aranjez frumos.
Mi-am luat si lumanare din aceea cu suport, foarte frumoasa, sa avem pentru masa de Craciun si de Revelion.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)


pai nu, ca as vrea sa-i dau bibele dupa ce suge bine din ambii sani si mi se pare mie ca s-au golit....

ha, mor de ras, merge TV si la un mom dat aud urmatoarele replici in promo-ul la una din emisiunile alea tampite, fata lu tata: tatal- ësti o panarama, iubitul - e panarama mea stiu ca sunt aranjate, dar oricum, a sunat asa intr-un fel......

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

selen, EXACT asa face si al meu. Dar eu l-am lasat pe perna sa se calmeze. Nu de alta, dar ma simt si foarte rau azi si in plus mor de spate. Intr-o zi am ramas in pozitia capra, pur si simplu nu m-am mai putut ridica. Noroc ca era injineru acasa si a luat el copilul.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei




deci tu crezi ca sunt de alint astea, nu ca-i doare ceva?? adevarul e ca si sotzul imi spune: pai daca o doare ceva, de ce cand o invarti si-i faci avionul tace?? si eu ma tin tare si zic: ee, pai ii distrag atentia, de aia
mda, deci sunt in categorie cu Cristina si Nela, buna de invartit pe degete de un omulet de 6 kg

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

fetele din Buc, stiti unde este Mondocarp? (drumul cretestilor, sect 4...) parca am mai auzit fete care si-au luat saltele de acolo....miercuri cand mergem la Buc la controlo, trebuie sa ajungem si acolo sa luam o saltea ca am facut comanda....controlul il avem la euroclinic (langa spit Floreasca), la 10.30 eco, si la 15 la Budei....oare avem timp intre cele 2 programari sa ajungem si la mondocarp?

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput