Pufuleti2010 (70) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

alexia ..imi pare rau sincer...sper sa te ajute fetele ca eu nu stiu,st..dar tu kt ai akm,k la semnatura arata 22

alexutzzza vezi k st si parti bune,mkr ai rezolvat cv..unde au magaz astia mai exact

Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

alexia,scz nu stiu ce am vazut..akm am obs k ai 33

Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia28

Fetele, care stiti sa interpretati analize de sange, mi-au venit rezultatele si sunt foarte proaste majoritatea eu n-am avut niciodata analize asa proaste, n-am avut probleme, acum pe langa hemograma proasta dar asta stiu ca se intampla la gravide sa iasa mai scazuta, o usoara anemie, am colesterol mare, analize de ficat proaste dar am VSH de 3 ori mai mare decat limita maxima admisa, stiti cumva ce inseamna? Indica o infectie sau ce? Sumarul de urina si urocultura sunt ok deci nu e infectie urinara. De abia vineri m-a programat medicul dar pana atunci stau si-mi fac zecemii de probleme ca parca nu-mi ajung contractiile. Deci voi spuneti ca pana la 35 sapt se ia gynipralul ca sa-l intreb pe dr sa-l intrerup. Problema e ce ma fac dupa aia ca nu pot sta fara el, iau jumate la 6 ore dar deja daca se intampla sa uit organismul ma atentioneaza imediat ma iau durerile de mama mama.

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si 33w


prietene DC .




Eu stiu sa ma uit peste ele, nu sunt vreo experta dar sotul meu mereu are probleme cu analizele si de cand ma tot uit peste ele...am invatat cate ceva. Da-mi o lista si vedem!

Catalutza 30+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare burtici,

Nu-mi vine sa cred. Nu am mai intrat de aseara pt ca de dimi am fost cu sotul pana la clinica si acum am deschis forumul.
Cand am vazut titlul de la Pufuleti am simtit o emotie si aveam lacrimi in ochi. LARISEL A NASCUT !

FELICITARI LARISEL SI SA-TI TRAIASCA PRINTZESELE!
SA FIE SANATOASE, PAPACIOASE SI SA VA UMPLE VIATA DE BUCURIE!


Multe pt ca le meriti.

Acum 33+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 7 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Criss pai noi am prestat toata sarcina. N-am avut interdictie! La ultima vizita i-am zis dr-ului ca imi violezsotul si mi-a zis ca asa sa fac

Mariucasara puteti sa ma "stresati" oricand!

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
38+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 1+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

simonette super!foarte bine!...sper sa spuna si dr meu asta

Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexia28

Fetele, care stiti sa interpretati analize de sange, mi-au venit rezultatele si sunt foarte proaste majoritatea eu n-am avut niciodata analize asa proaste, n-am avut probleme, acum pe langa hemograma proasta dar asta stiu ca se intampla la gravide sa iasa mai scazuta, o usoara anemie, am colesterol mare, analize de ficat proaste dar am VSH de 3 ori mai mare decat limita maxima admisa, stiti cumva ce inseamna? Indica o infectie sau ce? Sumarul de urina si urocultura sunt ok deci nu e infectie urinara. De abia vineri m-a programat medicul dar pana atunci stau si-mi fac zecemii de probleme ca parca nu-mi ajung contractiile. Deci voi spuneti ca pana la 35 sapt se ia gynipralul ca sa-l intreb pe dr sa-l intrerup. Problema e ce ma fac dupa aia ca nu pot sta fara el, iau jumate la 6 ore dar deja daca se intampla sa uit organismul ma atentioneaza imediat ma iau durerile de mama mama.

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si 33w


prietene DC .




Eu stiu ca nu se face colesterolul iin sarina pentru ca nu e relevant. Are valori mari care sunt de la sarcina. Sper sa nu gresesc.

32+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

LA MULTI ANI, MICKI_MICA !!!

Sa ai parte de o nastere usoara si de un bebe sanatos si mancacios.

Acum 33+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 7 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Felicitari Larisel!! Refacere rapida si fetite sanatoase!!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

alexia, stai linistita!

in primul rand, gynipralul in general se ia pana in sapt 36 tocmai pentru a nu risca o nastere mai devreme. sigur ca daca doza de gynipral e destul de mica se poate intrerupe si mai devreme, nasterea nedeclansandu-se chiar imediat. sunt cazuri in care mai dureaza doua saptamani sau in care in aceeasi zi deja incepe travaliul. in cazul tau eu cred ca nu ar trebui sa il intrerupi la 35 de sapt. dar vezi ce zice doctorul.

despre analiza. colesterolul si trigliceridele ies mereu marite in sarcina, deci aici nicio problema. la fel si fibrinogenul (desi nu e niciun proces inflamator)

vsh si asta iese mereu marit in sarcina. in general e adevarat ca inseamna infectie sau proces inflamator. dar el creste din luna a 4a de sarcina pana dupa nastere, si e normal. de altfel orice mica inflamatie la masea, gingivita sau durere in gat pot mari vsh-ul si fibrinogenul. dar pentru ca ele ies oricum aiurea in sarcina de obicei si nu au nicio relevanta nici nu se fac aceste analize. bine insa ca ai facut urocultura si nu e infectie urinara. stai linistita pana vineri si vezi ce zice medicul.



Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput