Pufuleti2010 (70) - Bravo Larisel!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ce-mi vazura ochii!!!! felicitari larisel!!!sa iti traiasca minunile mici si scumpe! si tu sa te recuperezi repede!

lillyka, scuze, ieri ti-am raspuns, dar nu am observat ca nu mi s-a postat mesajul. am visat ca am intrat pe forum si tu anuntai ca ti s-au rupt membranele. oricum, eu tin pumnii sa fie luni!

fetele care luati gynipral, eu stiu ca se intrerupe in general la 36 de saptamani. apoi e in functie de organism.

carut, eu am de la alma hauck, cu scoica si fara landou. e de la 0+, chiar daca nu are landou. se da aproape la orizontala, dar nu perfect orizontala. am intrebat atunci mai multi pediatrii, avand in vedere ca alma dormea nopti intregi in carut (doar acolo vroia) si toti au zis ca e ok. sa nu fie panta foarte mare, dar nu trebuie sa fie perfect perfect orizontal. deci daca pe carut zice ca e de la 0+, e ok.

azi mai incolo ma duc la doctor, sa vedem cum mai stam, cat de mari suntem. si apoi ne apucam si noi incet incet sa spalam lucrusoarele, sa le calcam...pentru ca se intrevad zile agitate si daca sunt agitate poate ma apuca si nasterea mai ales ca bb e mai mare (desi eu am ovulat mai tarziu)

Petra mamica de Alma (20.08.2007) si 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

simonette sa ne mai scrii ok....si da au dreptate fetele..anunta-ne si pe noi knd nasti k sa-ti facem galerie

Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

arwen92 foarte bune pancake-urile.
saru'mana

32+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Cris cu siguranta va anunt! Stati pe-aproape ca se intrevede si la mine zilele astea.....sper eu!!! Poate nu stiti dar eu si tati incercam sa-l deranjam cu partide de siecs dar el se pare ca ne face in ciuda De 2 zile n-am mai prestat....m-am plictisit!!!

mami de Luca Anthony si de Yannis-Cristian si in
38+ cu Nicholas Ellan
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

AMR 1+!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Multumim pentru capitolul nou, cristies!

gratiana, cris_mario, mcrissa, cristies multumim mult pentru incurajari! mcrissa, si eu iti doresc sa ajungi macar pana la 37 de saptamani!

aylin, te asteptam cu vesti de la dr si spor la impachetat!

Nico de Isabela si 30+ cu Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

simonette.....inca prestati...mai ai voie,sau dr nu stie?

knd va fi micutul pregatit,noi vom fi pe pozitii

Andreea 28+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Felicitari Larisel, Bine ati venit pe lume Katya Natalia si Sofia Alena!!!!!! Sa aveti mult noroc in viata si sa va bucurati parintii!! Larisel refacere usoara mamico!!

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si 33w


prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

simonette deci putem sa te mai stresam cu cate o intrebare din cand in cand?

cristies nu am facut cununia religioasa. Poate ca o vom face odata cu botezul dar nu se stie. Asa planuisem si la botezul Sarei si ne-am certat asa de tare ca nu am mai vrut nicio nunta.

Andre_lina deja colici? Sau bebe Tudor doar confunda ziua cu noaptea?
La multi ani bunicii tale!



Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 32+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Fetele, care stiti sa interpretati analize de sange, mi-au venit rezultatele si sunt foarte proaste majoritatea eu n-am avut niciodata analize asa proaste, n-am avut probleme, acum pe langa hemograma proasta dar asta stiu ca se intampla la gravide sa iasa mai scazuta, o usoara anemie, am colesterol mare, analize de ficat proaste dar am VSH de 3 ori mai mare decat limita maxima admisa, stiti cumva ce inseamna? Indica o infectie sau ce? Sumarul de urina si urocultura sunt ok deci nu e infectie urinara. De abia vineri m-a programat medicul dar pana atunci stau si-mi fac zecemii de probleme ca parca nu-mi ajung contractiile. Deci voi spuneti ca pana la 35 sapt se ia gynipralul ca sa-l intreb pe dr sa-l intrerup. Problema e ce ma fac dupa aia ca nu pot sta fara el, iau jumate la 6 ore dar deja daca se intampla sa uit organismul ma atentioneaza imediat ma iau durerile de mama mama.

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si 33w


prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:



Sunt happy! In disperare de cauza ca nu mai gasesc nimic ptr bebe si raman in curu gol m-am mobilizat si am dat mail si mi s-a raspuns repede si imediat am plecat de acasa si mi-am luat sterilizator nou ieftin si bun de aicii

Am fost si la dedeman si au stikere de pereti si perdele.

Citesc din urma si revin!

32+ Yannis

Mergi la inceput