Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*22*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Maria, ce poveste frumoasa si cu suflet, bravo, tu oricum scrii frumos, nu e nici o surpriza.

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

ziua buna fetele,

sunt tot "nerecuperata" de 4 capitole, si din ce in ce mai obosita...Ami a mea se culca doar la 2 noaptea, doarme dusa 6 7 ore apoi mai prinde 2 legate ....dar eu sunt franta iar de sot nu mai zic...care la 7 pleaca, eu macar mai stau pana la 9 10 cand se trezeste...
am incercat sa o punem in pat,lumini stinse doar carusel imediat dupa baie si papa...nimic...si nu ne lasa sufletul sa o lasam sa planga pana adoarme cum ni se tot recomanda...

acum i-a adus mosu si leagan electric, sta cuminte si adorame in el..mi-e teama sa o las prea mult ca nu stiu cat de bine sta cu spatele...dar ii place si macar o tin langa mine ..poate asa apuc va citesc si eu...



am citit doar ultima pagina...inteleg ca trebuie sa ii tinem strans pumnii lui Stefanut si sa ne rugam sa fie bine!!!

va pup cu drag!

ps macar azi am reusit sa imi schimb semnatura ca a crescut fata si eu nimic...

, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

clau ai doua fete nemaipomenite. cum a facut Alessia supa. cred ca te distrezi de minune cu ele. ce bine ca mergeti la petrecere. distractie placuta. povestea am incercat s-o simplific cat am putut. 2008 a fost un an greu, mult consum psihic, lacrimi si regrete. dar ma bucur ca am insistat. uite ce a iesit. imi pare doar rau ca nu am fost mai inteleapta inainte si ca nu am evitat momentele urate. dar all is in the past now.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

heloo fetele, sa incep cu multumirile de urari pt implinirea primei LUNI, am fost la doctor cu ocazia asta, bebe are 3700 gr si 52 de cm si totul este foarte bine

Manga - frumos scrisesi, va doresc sa va iubiti vesnic sa fiti nedespartiti, da si la fata invitatie

Ralucu - sa fie bine

Monica - mama lor de vecini, cand stateam la bloc, pe vremea cand eu nu eram, era doar al meu frate, la fel, venea vecinul de jos si ii zicea maicamii sa faca copilul sa taca, l-a facut mama pe el sa taca fratimiu a continuat

Aida - multumim pt lectia de filmat, am retinut

Fetele ma bag si eu la concediu, si venim cu purcelul, ce ziceti ? cred ca gasim acolo sa facem o canapea de portocale ceva

Imi dati si mie careva va rog, username si parola de la cont, vreau si eu sa va vad pe toate

De vigantol stiti ceva, in farmacii au zis ca nu se mai gaseste, de unde luam, pe afara gasiti?



Ralu mamica implinita de Remus Andrei (8 nov '09) in asteptarea lui
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
fotografiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

Maria, ce poveste frumoasa!!
si noi am simtit ca nasterea Amei ne-a apropiat si mai tare desi nu credeam ca se poate mai mult.Ne iubeam si tineam foarte tare unul la celalalt, de multe ori ii spuneam sotului ca nu as putea trai o secunda fara el,iar cand am aflat ca am ramas insarcinata ma gandeam ca el nu o sa ma mai iubeasca la fel de tare si ca o sa se imparta...cat m-am inselat, pentru ca dragostea nu s-a impartit ci s-a multiplicat astfel incat fetele lui sunt tare fericite...



, de Ama
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Claucia pupam cele trei fete frumoase; sa va distrati bine la petrecere! tu te vei intoarce curand sa serviciu?
Salutare Croco ..ce draguta ai fost cu faptul ca esti "nerecuperata"..ati incercat sa o obositi un pic pe Ami inainte?! sa adoarma mai repede de ora 2...probabil ca da, dar eu alta idee nu am acum; noi am intrat oarecum intr-o rutina..de la ora 21 stingem lumina si lasam doar o veioza de 25 w, pe la 21:30 facem baita (pe Hallelujah a lui Bon Jovi..am ales varianta Bon Jovi pt ca dureaza mai mult, vreo 7 min), apoi papam si ne mai dragalim un pic..pana la ora 23 doarme dusa! noi o lasam sa adoarma la noi in pat si apoi facem trasferul in patut;
pai,raluci vezi ce promiti! ca te vad nadusind pe langa un cuptor si ungand purcelul cu pensula sa fie asa, lucios; bravo pentru puiul in grafic!
Vigantolul eu stiu ca trebuie sa ti-l dea medicul de familie..gratis! apropo de Vigantol, voi la ce interval de timp schimbati sticulta?! (in prospect scrie ca la 6 luni)

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Dana, cica s-ar schimba la 2 saptamani.

Cum faci noaptea cu alaptatul? Eu o tin pe Natalia in pat cu noi dar deja dormim f inghesuiti pt ca ea ocupa jumatate de pat. Mi-e teama insa ca daca o iau din patut sa-i dau papa nu mai adoarme la loc.


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Nela, ce bine ai zis cu lautarii!!! E o intreaga orchestra...


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Maria,

Danuta, cred ca ma intorc in vara viitoare, sau in toamna viitoare dupa ce vom veni din concediu. Va avea cea mica un an si 3 luni cam asa. Cine stie, pana atunci ce se intampla, nu am nici un motiv sa ma intorc decat sa nu imi ies din mana si sa fiu in mijlocul evenimentelor si ca e ok la servici si am colegi ok. Vom vedea.

Pun si poza cu supa alessiei imediat. aici: http://family.webshots.com/photo/2395940580102256463YznlDR

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Saluti fetele
Azi sunt ciufuta si nervoasa...m-am chinuit de 3 ori sa-l adorm pe davidelu si suna telefonul, suna interfonul....imi venea pisu si trebuia sa trag apa (las usile deschise ca sa il aud)....si una doua el era cu ocheanele mari.
Noroc ca am apucat si eu sa matur si spal pe jos in dormitor ca ma mustra constiint ca e murdar unde doarme copilul si nhaleaza praf.
Acum a ramas el acolo si eu am venit in sufragerie sa ma apuc de treaba dar e asa dezastru incat mi-am prajit si eu 2 felii de paine cu salamior sa pap la 12.10 pe ziua de azi ....sa vad ce mai faceti si pana sa ma apuc si eu de treaba sigur se trezeste piciul.

claucia la ce am basada lucrezi ? cred ca ai mai spus dar nu tin minte.
Intalnirea asta a ta oficiala cu ambasadorul mi-a amintit de celebra secventa cu Mr. Bean (pe care il ador) cand trebuia sa se intalneasca cu regina si a descoperit ca are pantalonii desfacuti, a bagat mana sa-i inchida, s-a blocat fermoarul si a dat mana cu ea prin pantaloni...si i-a ars si-un cap in frunte. Stiti despre ce povestesc ?

mangulico faina povestea dar nu am inteles de ce erati asa tentati sa va intoarceti in Romania....era greu ?
Bine ca e cu final fericit si ca tie ti-a mai venit mintea la cap. Si eu fac eforturi sa nu mai incerc sa-l modelez pe Adi ....pentru ca fiecare are personalitatea, dorintele si visele lui....Iar el nu o face cu mine si apreciez asta enorm

Ce face piski pe ziua de azi ?
Am sa va povestesc si eu cu Adi cum ne-am cunoscut ....cand sunteti deprimate ca sa va binedispun

ralucapaun ce face Natalix ?
raluci ar fi o treaba sa vii cu 2-3 purcelusi de lapte in valiza
cristina multam de explicatile cu concediul.Eu stiu cum sta treaba cu ghiftuiala de la all inclusive ca am fost in luna de miere in Tunisia. Insa vroiam sa stiu cazarea si drumul cam cat ar fi. Oricum esti o draguta ca ai mancat multe prajituri si ai mai manca.
Apropos de mancare, ca sa vedeti cum arata taranu' roman, cand eram noi in Tunisia tot asa balotam ...nu mult dar luam din toate cate putin ca sa gustam si seara de seara era un cuplu de francezi trecuti de prima tinerete care isi luau pe o farfurie dinaceea de cescuta de cafea cateva feliute de branza si cascaval si cate un pahar de vin rosu. ii am inca in fata ochilor.
Iar noi luam un platou cu paste, painici impletite, curcan, peste si ce ne mai sclipea ...si apoi un desert generos

6 s-a trezit davidelu

Vine Craciunul si noi deja am primit cadoul

Mergi la inceput