Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*22*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza,

vad ca v-ati baut deja cafelele. va ajung si eu din urma.

Dana mltumesc mult de pont. mi se inclestase gura ieri cat i-am cantat Galbena gutuie.
Luci spne-i lui Aid ca pana in saptamana 28-30 ai voie sa zbori.
1200-1300 de euro chiar nu mi se pare mult dat fiind ca ai totul la dispozitie. ne si vad cu cocktail cu umbrelute tolanite pe o plaja alba. ce bine ar fi sa ma pot bronza imbracata...de celulita asta nu mai scap veci pururea.

Raluca_u imi pare rau ca v-au amanat. Doamne, ce lipsa de omenie. cum sa lasi copil flamand stiind ca nu se face operatia?


La Multi Ani, lumi_richard. sa fii sanatoasa si fericita si sa petreci azi ca in povesti.



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Vroiam sa-i spun Mariei (si nu numai) ca pe Trilulilu.ro, la sectiunea audio sunt multe, multe cantecele pentru puiuti..ca sa-ti alcatuiesti un playlist, trebuie sa-ti faci cont (nu-i greu..una doua se face);
astazi mi-a venit ideea ...am dat la search "cutiuta muzicala" si uite ca am gasit fix melodiile ce le avem noi pe cd;
enjoy!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


Dana, ce idee buna mi-ai dat, ca imi doream sa ii pun Anei ceva muzica pentru bebelasi. Pana acum a ascultat instrumentala seara (punem cantece de leagan sa aiba un fundal constant) si ce ii cantam noi, cele doua cantecele ce le stiu din copilarie. Unul dintre ele fiind cel cu elefantii care se tot leagana pe panza de paianjen si tot mai vin (a ajuns sotul odata la 21 ).
Ai o voce tare calda.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)


eu folosesc Spotify. mi l-am instalat pe computer si daca vreau sa ascult colinde, pun in search colinde si-mi da o intreaga lista de cantece. am gasit si maria tanase si orice altceva din lumea asta. daca intereseaza pe cineva, pot trimite invitatii ca sa puteti sa va faceti cont.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza!

Offf, Raluca, ce rau imi pare! Sistemul lu' papuc! Pupam pe Stefanutz sa se faca bine!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Maria, multam de pont. Eu sunt interesata.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Offff...imi pare tare rau pentru amanarea operatiei; cred ca Ralu este cu nervii intinsi la maxim; sistemul medical..no comment

Maria si eu vreau invitatie pentru Spotify (nici nu stiu ce este, n-am auzit ever..dar vreau); acum dau un search pt Galbena gutuie..nici pe asta nu-l stiu

Nela ma bucur daca ti-a prins bine..pe mine m-a salvat cd-ul acela cu cutiuta muzicala; il tot puneam la ana, de am impresia ca il recunoaste (ee..as vrea eu); si acum mi-am incarcat de pe trilu un playlist cu cantece de nani..majoritatea sunt cantate de narcisa suciu..super!
vai!! si noi ce am mai cantat cantecelul cu elefanii si panza de paianjen

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

ganditi-va ca asistentele de la sala stiau cam de pe la ora 9 si noroc ca ralucu s-a intalnit cu doctorul pe la 11 ca altfel cine stie cand afla ... si pt ca Stefanut papa tzitzi si din ora in ora va dati seama ca simtea ca ii explodeaza.
No coment cu sistemul lor de rahat , parca nu e de ajuns ca esti obligat sa ajungi in spital , pana nu se sterg pe picioare pe tine nu se lasa
Eu cred ca degeaba o sa ajungem candva sa avem spitale dotate (din ciclul vrabia malai viseaza) ca daca personalul nu are omenie nu se rezolva nimic ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata si de la noi,

Noi scriem mai rarut dar sa stiti ca citim mai tot timpul, sunt la curent desi nu prea intervin des.

In primul rand multa sanatate lui Stefanut, cine stie ce se intampla acolo, dar cu siguranta la un moment dat va fi bine si se va termina cu toate cele. Aiduta, eu stiu ca doctorul Gheorghe de la Budimex e foarte bun, a lucrat sora mea cu el mult pe cand isi facea rezidentiatul si m-a operat si pe mine de amigdale la 26 ani - 2 operatii ca am avut si complicatii. Eu stiu ca este foarte bun si as merge pe mana lui, bietul Stefanut...

Noi suntem bine, la curent cu alegerile si cu ce se mai intampla pe scena politica, daca tot stam acasa.
Alessiuta e cuminte, aseara pe cand am facut eu o tocanita de cartofi cu legume si piept de pui mmmm, a facut si ea o supita, o sa punem si pozici, a pus bulion, sare, faina si patrunjel . si apa rece de la robinet.

Elisuca e cuminte, i-am adus de la tara o bara cu jucarii atarnate de ea pe care o punem peste bouncer si e tare incantata, se uita la ele, da cu manutele, le prinde, e tare jucausa. E cuminte si doarme noaptea, sper sa o tina tot asa, adoarme pe la 10-11 si doarme pana pela 5-6 dimineata, cand papa si se culca din nou pana la 9. Insa se mai trezeste odata dimineata pe la 7 si o pun pe burtica si readoarme.
Creste si ea, ma uit la pozele cu alessiuta de cand avea 3 luni, sunt la fel parca, si trece timpul asta, trece mai repede la al doilea copil

Noi avem petrecere la mami la servici vineri, abia astept, prima oara o sa lasam ambii copilasi acasa. De obicei ma fatai in oras cu Alessia si o las pe Isuta acasa cu bona, insa cate 2 ore maximum.
Dar vineri trebuie sa mergem, cu spouse si fara copii, petrecerea de Craciun unde o sa ma prezint si eu noului ambasador. L-am vazut eu la petrecerea copiilor de la servici si am vorbit cu sotia lui o gramada insa treburi de copii. Si nu ne cunoastem pt ca ei au venit in august si eu eram acasa. Asa ca trebuie, plus ca am chef deo iesire numai cu sotul, cateva ore. Ma si imbrac frumos, ura!

Ieri am fost tot pe drumuri, am fost la mine la servici sa imi completeze adeverinta pentru CIC, a durat o ora si jumatate , am mers cu alessia peste tot, la mega image, si la casa, dupa ce aveam pungile pline, un card era acasa si un altul era expirat de o saptamana! asa ca am lasat cumparaturile, trista, si am plecat la sucursala Credit Europe din apropiere. Unde surpiza, cardul ma astepta, l-am luat in 2 minute, m-am intors la mega image unde nu apucasera sa puna cumparaturile in raft si mi-am luat pungile si am ajuns acasa pe la 2, obosita si alergata si eu si alessiuta pe care am pus-o si am dat-o jos din scaunul de masina de 100 de ori.

Gata, m-am lungit, scuze, dar v-am povestit ce mai este in viata noastra.

pup

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Continuarea povestii (episodul 2): m-am intors in sfarsit in Londra in noimebrie 2004, slaba bat de cat plasesem si nu dormisem de frica. El pe atunci facea un curs de an an de dj skills si music production la aceeasi unviersitate unde e si acum student. isi dorea foarte mult sa puna muzica in cluburi si pentru asta ieiseam foarte des, mai in fiecare saptamana. eu nu prea mai aveam chef si mai eram si in ultimul an la master, asa ca ajungeam sa ne certam deseori pentru ca el voia sa plece, eu nu voiam, dar nici pe el nu-l lasam. degeaba incerca el sa-mi explice ca se duce sa cunoasca lume ca sa ajunga si el DJ, ca eu o tineam pe a mea, ca ajunge un betiv. ma rog, eram eu panicata la gandul ca lumea aia l-ar putea corupe, iar el se supara ca nu am incredere si ca ma comport ca si cum ar fi un copil fara minte. deh, diferenta de varsta imi dadea impresia ca eu stiu mai bine si el trebuie sa inteleaga treaba asta. au fost o gramada de clipe frumoase, cand am implinit 29 de ani pe 29 aprilie am plecat la Paris pentru acolo mi-am dorit sa fiu de ziua mea si de atunci ne-am facut un obicei, de zilele noastre alegem un oras pe care vrem sa-l vizitam si mergem. asa am vizitat verona, amsterdamul, berlinul (eram insarcinata pe 14 februarie anul trecut, cu niste greturi enorme), atena anul trecut in mai. dar pana sa ajungem aici, certurile ne-au facut sa ne indepartam oarecum si in 2008 in primavara am fost pe punctul de a ne desparti. acum 3 ani eu mi-am gasit jobul in PR, desi eram hotarati sa plecam definitiv in Romania. pt el a fost foarte greu un an, pentru ca a ramas in Londra, desi nu avea job si el voia sa faca muzica. iar eu nu-l sustineam suficient. anul trecut am realizat i sfarsit ca trebuie sa schimb ceva in felul meu de a fi cu el. chiar daca urma sa faca greseli, trebuia sa-l las sa le faca, in loc sa il dadacesc. imi spunea mereu ca m-a cunoscut ca plina de viata si cool si m-am transformat intr-o persoana serioasa cu nu in brate. si de aici si intrebarea, suntem cu adevarat facuti unul pentru altul?

a urmat o vacanta in spania la prieteni, unde am reusit sa-l conving sa ramanem impreuna si sa locuim in aceeasi casa si sa incercam sa o luam de la zero. incet, incet ne-am revenit, dar vestea ca sunt insarcinata a venit ca o bomba, pentru ca inca eram asa si asa. pe el l-a speriat ideea de copil si faptul ca nu-si va putea termina scoala din cauza banilor. apoi, nu se simtea pregatit la 26 de ani. pe mine m-a speriat pentru ca nu il planuisem, dar stiam sigur ca nu vreau sa fac avort. am fost chiar si la consiliere gratuita, fiecare separat. nu am primit sfaturi, dar ne ascultau si ne puneau intrebari referitor la fricile noastre. si am reusit sa-l conving ca totul va fi ok. cu exceptia a catorva atacuri de panica de-a lungul celor 9 luni, a fost totul super. iar acum, inutil sa spun ca e topit dupa el. cand l-am vazut la nastere ca-i dau lacrimile, mi-am dat seama cat este de fericit ca am ales sa-l avem pe Aidan, care ne-a apropiat si mai mult. uneori ma simt vinovata pt toate framantarile si indoilile de la inceput, pentru ca nu m-am bucurat cum ar fi trebuit. nu-mi ramane decat sa-l iubesc enorm si sa-l cresc frumos.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Offff...imi pare tare rau pentru amanarea operatiei; cred ca Ralu este cu nervii intinsi la maxim; sistemul medical..no comment

Maria si eu vreau invitatie pentru Spotify (nici nu stiu ce este, n-am auzit ever..dar vreau); acum dau un search pt Galbena gutuie..nici pe asta nu-l stiu

Nela ma bucur daca ti-a prins bine..pe mine m-a salvat cd-ul acela cu cutiuta muzicala; il tot puneam la ana, de am impresia ca il recunoaste (ee..as vrea eu); si acum mi-am incarcat de pe trilu un playlist cu cantece de nani..majoritatea sunt cantate de narcisa suciu..super!
vai!! si noi ce am mai cantat cantecelul cu elefanii si panza de paianjen

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



galbena gutuie e un cantec pe care l-am auzit in 1985 la un spectacol la lui paunescu cu cenaclul flacara. eram o copchilita, dar ce mi-a mai placut.sa-mi trimiti pm cu adresa de mail.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

ce frumos ai spus la final, Maria! "nu-mi ramane decat sa-l iubesc enorm si sa-l cresc frumos!" sa fiti fericiti, dragilor!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput