Dovlecei de septembrie-octombrie 2009*22*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata fete dragi si de la mine

dana iti spun eu cum e cu prinsul ganguritului , ca eu am experienta , ca faceam si 10 filmulete ca sa prind un mic gangurit , ca atunci cand inchideam camera incepea showul si cand ii dadeam drumul liniste .
Deci daca vrei sa prinzi ceva trebuie sa stai mai mereu cu camera la indemana ca sa nu faci multe miscari sa o iei. Apoi in prima faza incearca sa o filmezi fara sa te vada (adica fara sa vada camera), ca sunt atat de interesati de camera ca amutesc instantaneu , iar apoi obisnuieste-o cu prezenta camerei si va fi mult mai usor ... nu stiu daca ati vazut ultimele filmulete cand Erik se uita direct in camera si vorbeste si rade nevoie mare fara sa aibe nici o inhibitie

danangie

oooof , oare ce face ralucu ca de dimi sunt cu nodul in stomac ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

si da dana esti cam afoana , dar asa un pic ... dar sa o auzi pe mama cum canta deci nu este comedie mai buna , tu este bebelas in frageda pruncie pe langa ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Vroiam sa-i spun Mariei (si nu numai) ca pe Trilulilu.ro, la sectiunea audio sunt multe, multe cantecele pentru puiuti..ca sa-ti alcatuiesti un playlist, trebuie sa-ti faci cont (nu-i greu..una doua se face);
astazi mi-a venit ideea ...am dat la search "cutiuta muzicala" si uite ca am gasit fix melodiile ce le avem noi pe cd;
enjoy!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Raluca_u sanatate multa lui Stefanut. Sa fie totul bine si ne gandim la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

atat vreau sa va zic ca Stefanut nu mai intra azi la sala ca a ramas dr fara anestezist , si caprele alea de asistente de la sala nu au catadicsit sa le spuna si lor ca se amana operatia pe maine ... umane rau mai ales ca stiau ca tine infometat un bebelas de 3 luni

Edit: ralucu va multumeste mult pentru mesaje si pentru toate gandurile bune si va pupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Raluca, ma gandesc si eu la voi si ma rog pentru STefanut sa treaca cu bine peste operatie!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Off, Aida, ce rau imi pare pentru STefanut! Probabil Raluca e tare suparata, sper sa treaca odata tot cosmarul acesta si sa se poata bucura si ea pe deplin de cei doi copilasi!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Multumim Aida de vesti. Doamne ce sistem au lasat bietul copil sa sufere de foame. Nesimtire ca altceva nu pot sa zic, imi vine sa plec in lumea larga la faze din astea, tara lui papura voda..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Vroiam sa-i spun Mariei (si nu numai) ca pe Trilulilu.ro, la sectiunea audio sunt multe, multe cantecele pentru puiuti..ca sa-ti alcatuiesti un playlist, trebuie sa-ti faci cont (nu-i greu..una doua se face);
astazi mi-a venit ideea ...am dat la search "cutiuta muzicala" si uite ca am gasit fix melodiile ce le avem noi pe cd;
enjoy!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


Dana, ce idee buna mi-ai dat, ca imi doream sa ii pun Anei ceva muzica pentru bebelasi. Pana acum a ascultat instrumentala seara (punem cantece de leagan sa aiba un fundal constant) si ce ii cantam noi, cele doua cantecele ce le stiu din copilarie. Unul dintre ele fiind cel cu elefantii care se tot leagana pe panza de paianjen si tot mai vin (a ajuns sotul odata la 21 ).
Ai o voce tare calda.


SARBATORI FERICITE!_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Mda.Groaznic pt bietul copilas.Din nou rahatul de medicina romaneasca.
Si am ramas fara anestezist de am nascut fara epidurala ca nu era el in spital, nu-i bai dar daca era al caz de urgenta?

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput