2 povesti in 1

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Camy_pus,trista este prima parte a povestii tale pe care am citit-o de n ori si nu pot sa concep ca poate exista asa ceva, este prea mult pentru o mama sa-si ingroape puiul.Insa ma bucur ca a venit pe lume Flavius sa-ti lumineze zilele si sa-ti aduca numai bucurii.Nu a fost perfect prima oara cand ai ramas gravida dar acum Darius are grija de acolo de sus sa fie totul perfect de acum incolo pentru ca meriti cu varf si indesat sa fii fericita alaturi de sotul si de puiul tau.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

cred ca toata lumea merita sa fie fericita....nimeni nu cred ca merita sa-si vada copilul mort...
Flavius ma face sa-mi aduc aminte de Darius si sa zambesc, pentru ca-mi aduc aminte de zambetul lui, de ochisorii lui frumosi, de manutele lui care ma strangeau...

Copii sunt minuni adevarate pe acest pamant!

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

abia acum mi-am facut curaj sa citesc povestea ta..stiam dar vag...m-a curtemurat...nu am plans..caci nici eu nu mai am lacrimi(din alte motive)..insa doare..ma doare pe mine care sunt o straina...dar pe tine..Dumnezeule...
eu iti spun atat..vorbeste despre asta de fiecare data cand ai ocazia...iti face bine..si incearca sa te resemnezi...in fiecare zi cate un pic..nu sa uiti...nu sa nu il mai iubesti...ci doar sa te impaci cu gandul...Flavius are nevoie de o full mumy langa el..nu ca nu a-i fi..insa uneori...mai clachezi pentru ca a fost si inca e prea mult

BECCA 18.01.2010
povestea nasterii Broscutei Becca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

abia acum mi-am facut curaj sa citesc povestea ta..stiam dar vag...m-a curtemurat...nu am plans..caci nici eu nu mai am lacrimi(din alte motive)..insa doare..ma doare pe mine care sunt o straina...dar pe tine..Dumnezeule...
eu iti spun atat..vorbeste despre asta de fiecare data cand ai ocazia...iti face bine..si incearca sa te resemnezi...in fiecare zi cate un pic..nu sa uiti...nu sa nu il mai iubesti...ci doar sa te impaci cu gandul...Flavius are nevoie de o full mumy langa el..nu ca nu a-i fi..insa uneori...mai clachezi pentru ca a fost si inca e prea mult

BECCA 18.01.2010
povestea nasterii Broscutei Becca




Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoDam84 spune:

....Camy...pot spune ca ma regasesc in povestea ta, din pacate momentan doar in prima parte... Am pierdut cea mai de pret comoara...la doar 3 zile dupa ce a venit pe lume..E prea recent ca sa pot scrie povestea acum, parte a diagnosticului a fost transpozitie de mari vase, o malformatie mai comlicata. Sarcina a fost dorita de ambii parinti si de toata familia si prietenii, pregatita si dusa exemplar, iar Alex, caci asa il cheama pe ingerasul meu botezat a doua zi dupa nastere, a fost alintat din momentul in care am aflat ca exista. Mai multe nu pot spune momentan, decat ca ma simt pierduta, si simt o mare de durere, tristete, regrete...si multe alte sentimente. Si eu am avut tot cezariana, care insa a fost si este insignifianta fata de durerea sufleteasca. Au trecut abia 2 saptamani....si pe internet am inecercat sa gasesc un raspuns la intrebarea "de ce ni s-a intamplat tocmai noua"... se pare ca nu o sa inteleg. Doctorii spun ca nu trebuie sa gresesti cu nimic si ca sansele sa se intample din nou sunt minime...dar momentan asta nu ne alina durerea. O sa revin cand voi putea cu povestea noastra...pana atunci sper sa invatam cum sa ne revenim, pentru ca acum nu stim cum sa facem, decat sa ne fim unul altuia alaturi si sa avem alaturi familia si prietenii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:



Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui IoDam84

....Camy...pot spune ca ma regasesc in povestea ta, din pacate momentan doar in prima parte... Am pierdut cea mai de pret comoara...la doar 3 zile dupa ce a venit pe lume..E prea recent ca sa pot scrie povestea acum, parte a diagnosticului a fost transpozitie de mari vase, o malformatie mai comlicata. Sarcina a fost dorita de ambii parinti si de toata familia si prietenii, pregatita si dusa exemplar, iar Alex, caci asa il cheama pe ingerasul meu botezat a doua zi dupa nastere, a fost alintat din momentul in care am aflat ca exista. Mai multe nu pot spune momentan, decat ca ma simt pierduta, si simt o mare de durere, tristete, regrete...si multe alte sentimente. Si eu am avut tot cezariana, care insa a fost si este insignifianta fata de durerea sufleteasca. Au trecut abia 2 saptamani....si pe internet am inecercat sa gasesc un raspuns la intrebarea "de ce ni s-a intamplat tocmai noua"... se pare ca nu o sa inteleg. Doctorii spun ca nu trebuie sa gresesti cu nimic si ca sansele sa se intample din nou sunt minime...dar momentan asta nu ne alina durerea. O sa revin cand voi putea cu povestea noastra...pana atunci sper sa invatam cum sa ne revenim, pentru ca acum nu stim cum sa facem, decat sa ne fim unul altuia alaturi si sa avem alaturi familia si prietenii


cat de greu este...asa ma doare sufletul cand aud de alti copilasi ingerasi...

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Acum am citit si eu povestea 2 in 1... desi am vorbit tot nu pot sa nu plang... am trecut milimetric pe langa asa ceva dar tot sunt fara cuvinte...

_
Magda, mami de Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Camy
Emotionanta poveste! Asa este, cum ai scris si la profil, ai 2 copii, unul in cer si altul pe pamant!


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_oana spune:

Foarte dureroasa si frumoasa in acelasi timp povestea ta.Nu te cunosc,dar mi-au dat lacrimile cand am citit-o.Nu am trecut prin asa ceva,dar bunica mea spunea ca "cea mai mare durere este sa pierzi un copil,el sa se duca si tu sa ramai".Esti o femeie foarte puternica si o mama exemplara.Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si numai zile frumoase alaturi de Flavius!

Andreas-Georgian,comoara mea!!

Mergi la inceput