Locul fetelor Nou-Venite (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Multumesc fetelor daca n-ati fi voi cu-i m-as vaicari inafara de sot care ma suporta cu stoicism ca oricum nu are alta sansa

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns avrramlili spune:

Dragi aspirante, mamici si viitoare mamici,

Va tot citesc de ceva vreme si pot sa spun ca multe din sfaturile voastre mi-au fost de un real folos.
Sunt ca si voi o doritoare de burtica cu ochi si de 1 an si ceva m-am tot luptat cu diverse tratamente care s-au dovedit a fi fara rost..In fine, am ajuns la un doctor, care din punctul meu de vedere, ar fi singurul de pana acum, pentru care meseria e pasiune, si mi-a sugerat laparoscopia pentru a-mi "aranja" un chist cu probleme si pentru a-mi verifica permeabilitatea trompelor si ulterior sa-mi dea unda verde pentru BB.
Ma adresez acelor dintre voi care cunosteti procedura sa-mi dati cateva sfaturi, ca sincer numai gandul la acest tip de interventie ma cam sperie:D .
Daca printre voi sunt si brasovence si paciente ale Dr Anastasiu m-ar ajuta si mai mult:):D dar nu e musai

Nu stiu exact unde ar trebui plasat acest mesaj, nu prea le am cu forumurile...

Va multumesc pentru rabdarea de a-mi citi mesajul si deasemeni pentru eventualele raspunsurile, sfaturi, si va doresc multa sanatate si sa va impliniti visul de a deveni mamici!


Numai bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

cora am sa-ti urmez exemplul, am sa ma bucur de cadouri, de sarbatori , de familie, de colindatori si in general de linistea si pacea care domina in decembrie ...o sa incerc sa fiu calma, sa nu fiu prea dezamagita ( daca testul arata o liniuta) si sa nu mai disper, o sa vina si randul meu la un moment dat


Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Gata am primit telefonul......Doamne cat stres, de obicei ma suna la 9 dimineata, nu stiam ce se intampla.....in sfarsit......bebeii mei sunt niste invingatori, au ramas tot 8 si fiecare are cate 8 celule mi-a zis ca arata si se dezvolta perfect.
Maine ma suna sa-mi spuna ora transferului......

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui jesia

cora am sa-ti urmez exemplul, am sa ma bucur de cadouri, de sarbatori , de familie, de colindatori si in general de linistea si pacea care domina in decembrie ...o sa incerc sa fiu calma, sa nu fiu prea dezamagita ( daca testul arata o liniuta) si sa nu mai disper, o sa vina si randul meu la un moment dat


Ce nu te doboara te face mai puternic


Draga mea, pentru mine sarbatorile de Craciun au avut mereu un efect terapeutic, ma bucur ca am ales sa fac Fiv-ul in perioada asta a anului, pentru ca ma las purtata de toata agitatia sarbatorilor, mirosului de cozonac, culorile bradului, luminitele
Ce vreau sa spun.......fa si tu la fel, sa te bucuri de familie, de faptul ca esti sanatoasa, ramai seara cu sotul lanaga brad, admira luminitele, simte mirosul bradului..........ramaneam singura langa brad pana la 1-2 dimineata pe intuneric cu ochii la brad, parca aveam 3 ani........cred ca asta conteaza cel mai mult, sa reusim sa ne bucuram de ce avem, chiar daca e greu

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui jesia

cora am sa-ti urmez exemplul, am sa ma bucur de cadouri, de sarbatori , de familie, de colindatori si in general de linistea si pacea care domina in decembrie ...o sa incerc sa fiu calma, sa nu fiu prea dezamagita ( daca testul arata o liniuta) si sa nu mai disper, o sa vina si randul meu la un moment dat


Ce nu te doboara te face mai puternic


Draga mea, pentru mine sarbatorile de Craciun au avut mereu un efect terapeutic, ma bucur ca am ales sa fac Fiv-ul in perioada asta a anului, pentru ca ma las purtata de toata agitatia sarbatorilor, mirosului de cozonac, culorile bradului, luminitele
Ce vreau sa spun.......fa si tu la fel, sa te bucuri de familie, de faptul ca esti sanatoasa, ramai seara cu sotul lanaga brad, admira luminitele, simte mirosul bradului..........ramaneam singura langa brad pana la 1-2 dimineata pe intuneric cu ochii la brad, parca aveam 3 ani........cred ca asta conteaza cel mai mult, sa reusim sa ne bucuram de ce avem, chiar daca e greu

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica



Fetelor ce frumos vorbiti despre perioada de sarbatori....si eu imi amintesc cu drag cind stateam linga bradut cu sora mea si cintam colinde,ne bucuram de luminile instalatiilor din brad,mincam portocale....mmm ce bine era!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Draga noi incepem sa facem galerie pt BB-ii tai
Sarbatorile de iarna vor fi intr-adevar frumoase pt familia ta


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Ariana si eu fac diverse asocieri frumoase cand ma gandesc la Craciun...imi aduc si eu aminte cum impodobeam bradul cu parintii mei, cum legam ciocolata cu ata si o agatam in brad, cum ma chinuiam si de multe ori, cu greu imi iesea, sa leg portocale si sa le agat pe crengile bradului printre globuri, cum priveam fascinata si dusa in lumea povestilor licuritul instalatiei de brad......va mai aduceti aminte ce eforturi faceau parintii nostri de sarbatori ca sa ne procure portocale?......era o adevarata aventura sa ai cateva kg de portocale de sarbatori....cel putin asa era prin zona noastra.....oricum, eu una am avut o copilarie minunata, si m-am bucurat de concursul parintilor mei in tot ce am facut......ma bucur ca sunt copilul lor si ca ei sunt parintii mei!
Anul acesta voi petrece sarbatorile cu cei dragi.....cu sotul si cu parintii mei

Am devenit usor nostalgica.....si eu am observat lucrul asta de cateva zile......cred ca e in spiritul sarbatorilor sa fim asa


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Draga noi incepem sa facem galerie pt BB-ii tai
Sarbatorile de iarna vor fi intr-adevar frumoase pt familia ta


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!
..............................................


Multumesc ......o sa vedem maine ce mai fac, abia astept vesti de la ei

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetelor unde sunteti?...sunteti spectatori la confruntarea presedintilor?


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT - (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!.........iar timpul nu-i decat o clipa!
..............................................

Mergi la inceput