Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

1. Mihaelacg si slagarele

eu am un CD "facut de mine" cu o parte din slagarele de pe primele 2 cd-uri, si in plus alte slagare "straineze", dar tot cam acelasi gen de muzica, f putine alte variatiuni. Daca doresti, si cine mai vrea la fel, spuneti-mi si va trimit o copie [e format mp3!]. Si ca veni vorba, Petrean e cea care a primit premiul de la mine [mai tineti minte pt ce? ] exact acest cd, sper ca ii place, si mai ales ca merge spre bine cu sanatatea...

2. Intreba cineva de PetraTudor pe unde se plimba. Va zic eu: la parada militara! Va da ea ceva detalii fotografice mai tarziu :)

3. Despre Paltinis, am o veste f misto: o mama de coleg de Tudor a fost chiar in septembrie la Perla Paltinisului si a zis ca a fost SUUUPEEERB, cica mai vrea sa mearga acolo! Si auziti: au o casuta in copac, pt copii banuiesc, asa ca Oliska ia-o si pe Chiti in excursie, o iau sa doarma la mine in camera noaptea, ca tot sunt "single", , dar numai ia-o, iti dai seama ce fericita va fi in copac?

4. Am primit ceva poze frumoase, inca mai astept, pana pe 7 dec...


Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

am gasit si eu cd-urile aici

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:




David Gabriel, bebe de Dyana27
Isabella Elena, bebe de Dodo-pui
Radu, bebe de Manuela77
Anastasia, bebe de Roxana80art
Robert, bebe de Gabi86
bebe, bebe de Alice


LA MULTI ANI si de la noi .



din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Mihaela, uite aici CD-urile. Sunt cam scumpe, insa. Eu in IS le-am vazut cu 80 lei.
Poti sa le descarci de pe thepiratebay, daca nu vrei sa le cumperi. Acolo sunt deja compilate.



Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



is scumpute, sigur isi merita banii, dar cred ca am sa le descarc.saru` mana

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI ROMANIA!!!

LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!

Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie

Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul


eu ii dau si tzitzi dupa masa de pranz, dar bag si pompa ca este marfa doamne`ajuta sa fie cat mai mult timp. am frigiderul plin cu recipiente cu laptic.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

1. Mihaelacg si slagarele

eu am un CD "facut de mine" cu o parte din slagarele de pe primele 2 cd-uri, si in plus alte slagare "straineze", dar tot cam acelasi gen de muzica, f putine alte variatiuni. Daca doresti, si cine mai vrea la fel, spuneti-mi si va trimit o copie [e format mp3!]. Si ca veni vorba, Petrean e cea care a primit premiul de la mine [mai tineti minte pt ce? ] exact acest cd, sper ca ii place, si mai ales ca merge spre bine cu sanatatea...

2. Intreba cineva de PetraTudor pe unde se plimba. Va zic eu: la parada militara! Va da ea ceva detalii fotografice mai tarziu :)

3. Despre Paltinis, am o veste f misto: o mama de coleg de Tudor a fost chiar in septembrie la Perla Paltinisului si a zis ca a fost SUUUPEEERB, cica mai vrea sa mearga acolo! Si auziti: au o casuta in copac, pt copii banuiesc, asa ca Oliska ia-o si pe Chiti in excursie, o iau sa doarma la mine in camera noaptea, ca tot sunt "single", , dar numai ia-o, iti dai seama ce fericita va fi in copac?

4. Am primit ceva poze frumoase, inca mai astept, pana pe 7 dec...


Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni


Eu vreau slagarele !!

Ma bucur ca si altii lauda Perla Paltinisului !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI ROMANIA!!!

LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!

Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie

Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul


eu ii dau in functie de titi; daca s-au umplut ii dau titi, daca le mai suport... trecem la legume; am avut si zile in care a supt doar dimineatza si seara (vreo 2-3 , ca fix cand facusem si noi un program cu care ne laudam... am luat carcalacu' si s-a dat totul peste cap)
fetelor, legat de legume, voi luati congelate???? ca mutzu vrea mazare si fasole verde... deci alta varianta nu am; el nu vrea supica de morcov, pastarnac.... numai daca le fierb in apita (si nu le pasez) nu se mai atinge de legume; culmea, ca la borcanel mananca morcov; dovlecel ati congelat??? ce le dam iarna????

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume


dyana, noi luam legume congelate . i-am facut mariei fasole verde si i-a placut mult. la mutzu sa pape mult sa pune sutele de gr la loc.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Buna fetelor,

La multi ani si din partea mea tutror sarbatoritilor zilei

Eu mi-am facut rezerve de legume pe care le-am congelat eu: rosii, ardei gras, dovlecel, spanac si conopida.

Nu stiu ce sa ma fac cu Bia, de o luna nu mananca decat lapte, de cand i-a dat primul dintisor. Aveti vreo idee cum sa o fac sa manance iar? Ea inainte manca foarte bine iar acum deloc. Eu fac mancarea eu o arunc... Bogdan mananca asa si asa. Cand are zile cand mananca bine cand la fel ca Bia adica deloc.

Am urmarit si eu emisiunea de ieri de pe antena 2 despre diversificarea alimentatiei la sugar. Cine nu a vazut-o se poate vedea pe site-ul antenei 2 la "Traieste sanatos" emisiunea din 30 noiembrie.

de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009


iuca, te sun maine sa-ti zic ce strategii am aplicat eu cu pisi a mea, stiu ca nu prea ai timp sa intri pe forum.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

am gasit si eu cd-urile aici

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Olga, eu spun sa ii dai linistita san la 1 si legume mai dupa-masa, eu procedez deseori asa cu eva. Eventual pe la un 7 ii mai dai un iaurt si apoi lapticul de seara.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



nu-i asa ca tu erai cea care nu mai rezistai si nu el? si mie mi-e tare greu sa nu-i dau tzitzi cand mi se face mie "pofta" s-o vad la sanul meu cum sade cumintica.


I-am dat un pic de san pe la 12 caci nu mai rezistam.

Olga, mamica lui David iepurasul


din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput