Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

1. Mihaelacg si slagarele

eu am un CD "facut de mine" cu o parte din slagarele de pe primele 2 cd-uri, si in plus alte slagare "straineze", dar tot cam acelasi gen de muzica, f putine alte variatiuni. Daca doresti, si cine mai vrea la fel, spuneti-mi si va trimit o copie [e format mp3!]. Si ca veni vorba, Petrean e cea care a primit premiul de la mine [mai tineti minte pt ce? ] exact acest cd, sper ca ii place, si mai ales ca merge spre bine cu sanatatea...

2. Intreba cineva de PetraTudor pe unde se plimba. Va zic eu: la parada militara! Va da ea ceva detalii fotografice mai tarziu :)

3. Despre Paltinis, am o veste f misto: o mama de coleg de Tudor a fost chiar in septembrie la Perla Paltinisului si a zis ca a fost SUUUPEEERB, cica mai vrea sa mearga acolo! Si auziti: au o casuta in copac, pt copii banuiesc, asa ca Oliska ia-o si pe Chiti in excursie, o iau sa doarma la mine in camera noaptea, ca tot sunt "single", , dar numai ia-o, iti dai seama ce fericita va fi in copac?

4. Am primit ceva poze frumoase, inca mai astept, pana pe 7 dec...


Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni


vreau si ce ai tu, ca am incredere in gusturile tale.


din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

acum is rupta de oboseala, am fost la nanuti in vizita. maria s-a simtit tare bine, mai ales ca dimineata facusera o festanie si era casa purificata.
sunt un pic tristuta ca am vazut poze cu micutii ingerasi ai nanutei. tare mi se rupe sufletul de ea. fiecare coltisor al casei le aminteste de copiii lor.eu sper ca dumnezeu o sa le dea si un copil de care sa se bucure.


pisik, am vazut o fetitza tare frumoasa si jucausa. pt ana si mama ei

provista, facem maine o plimbare? ne lipseste magdy si gabi.or fi bine? ca n-au mai dat niciun semn.

am vrut sa mai zic ceva, dar am uitat.
va pup fetelor, sa aveti o noapte linistita.

din 10 martie 2009, mami fericita de

POZE cu 2 ochi albastri
http://picasaweb.google.ro/mart.apr09/Mihaelacg?locked=true#5398704858586885698

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

La Multi Ani de 1 Decembrie!!! Vine Iarnaaaa. Imi pare rau ca nu am apucat sa mai intru, am reusit sa mai citesc dar cand sa raspund mereu aparea ceva. Asa ca spun acum repede ce imi aduc aminte.

Pisik super Ana suntti o familie tare draguta imi pare rau ca nu veniti la munte.

Pisigri targul de la Sb are casute cam ca cel de la Vine dar varianta Romaneasca si redusa, a fost organizat cu ajutorul Ambasadei Austriei si gasesti de la turta dulce, vin fiert, carnati afumati, la botosei de lana si nimicuri de Craciun. Cam asta stiu despre targ nu l-am vazut personal dar abia astept. Sper ca te-a multumit mesajul meu.

Fetelor nu mi-ati rspuns, reiau: Pot sa-i dau mazare lui Gazii? Cum faceti sfecla? De la ce varsta se dau pastele? si mai adaug, ca vreau o idee pt brocoli, cu ce l-ati combinat ca sa fie bun? Pup si ne auzim maine, sper.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

DYANA ma bucur ca nu a-ti avut probleme cu burticaCred ca sunt eu ceva mai panicoasa avand in vedere ca Petru are si intoleranta la lactoza eu tre' sa am mare grija la burtica lui. Sau poate doar imi imaginez eu ca trebuie o grija deosebita....habar nu am. Dar asa mi-am prins urechile cu el pana l-am aflat ca are intoleranta asta ca acum suflu si in iaurtchiar daca nu are voie iaurt il papa mami

IriTeoPetru
New Life Is Born

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna seara!!!

Mihaela sa stii ca eu din alt motiv i-am dat san: simteam ca-mi explodeaza

Gaza eu intentionez sa-i dau mazare lui David, dar din aceea fina. Ma gandeam sa o combin cu pasare. Sfecla rosie am fiert-o si i-am servit-o cu vita. I-a placut taaaare mult. Am mai auzit de variante cu branzica. Brocoli i-am facut cu ou si la fel a avut mare succes. La paste inca nu ne bagam...nu ne permite silueta

Alina super Natalia si super parcul din Titan

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Aris chiar asa ne-ai uitat de tot?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Oli ms mult. Cat timp fierbi carnea de vita ?, eu pana acum vita nu i-am dat decat de la borcanele dar imi fac curaj sa fac si eu.Eu nu mai alaptez dar sa sti ca si noi papam pe la 10-11 masa de fructe iar la 13 laptic si pe la 17 legume. asa ca nu-i bai daca ii dai legumele mai tarziu.

Anca vreau si eu Cd-urile pe care le ai tu. Uita-te pe site la Perla Paltinisului si ai sa vezi Casuta din Copac. E superr si pt oameni mari nu doar pt copii.

Cativ si noi tot borcanele o sa luam cu noi, lapte praf si cereale.

Sasha daca tot ai fost asa draguta sa-mi raspunzi nu sti cumva cat dureaza perioada asta cu frica de parasire. Pup si inca o data Muultumesc

Mai vroiam sa raspund cuiva dar am uitat. Pp Noapte buna.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

aaa inca ceva Oli cand te hotarasti sa mergi in Titan spune-ne si noua poate venim si noi.

Alina unde in Titan e locul de joaca la care ati fost voi?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem sapte lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Gaza nu stiu cat fierb carnea...ma uit asa la ea pana imi dau seama ca este fiarta Nu cred ca sunt persoana potrivita sa-mi cer sfaturi in materie de bucatarit

Pai merg in Titan cand ma invita fetele din zona, dar sincer habar nu am pe unde este..aproape de....langa...nu stiu nimic

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ilinca tu pe unde umbli? Astazi n-ai trecut pe-aici.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput