Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ma tot intrebam de ce nu este nimeni pe-aici, nici macar Shasa...dar apoi am vazut cat este ceasul asa ca este timpul sa spun si eu "noapte buna"

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

eu va zic Buna dimineata!!!

azi va invit eu la o cafea

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg

provista, facem maine o plimbare? ne lipseste magdy si gabi.or fi bine? ca n-au mai dat niciun semn.


sigur ca facem o plimbare, vad ca vremea tine cu noi
o astept si eu pe magdy sa de-a un semn de viata pe forum, o luna de zile m-am obisnuit sa ne vedem aproape zilnic cu ea si gabi

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Neatza si multam de cafea !
Mai fetelor, ieri ati cam somat. Ati sarbatorit cu taticii, impresionate de paradele militare?

Io i-am dat Ilincai mazare, nu simpla, ci in combinatie cu alte legume. Si fasole verde. N-a avut nik de la ele. Conopida a balonat-o rau cind i-am dat, si n-am mai incercat.

Cum fac sa o invat sa accepte si mincarea nepasata? Ca acum, daca intr-un piure bine facut gaseste vreun grunj de ceva, imi varsa tot . Da, am citit si eu topicul cu autodiversificarea, dar nu ma ajuta, ca daca ii dau bucatele sa roada, roade, si ce se rupe din bucatica imi scuipa.

Gaza, multumesc de info. Ma interesa "gama cirnatii" mai ales, ca alt gen de prostioare de Craciun stiu ca se mai gasesc.

Casuta din copac e super, am vazut-o si noi ieri cind am studiat mai bine pozele de pe site. Abia asteptam we ala, mai ales ca noi o sa facem drumul din 2 etape, plecam joi din iasi, deci vom avea o vacanta un pic mai lunga . Tati s-a indragostit de dormitul toti 3 in patul mare si nu stiu daca sa ma bucur sa nu. Pisilinca doarme prima parte a somnului la ea in patut, numai ca aceasta prima parte e din ce in ce mai scurta, ca se trezeste f usor din cauza pirtzuletzelor si trebuie ajutata sa readoarma...ceea ce e cam peste puterile mele dupa o anumita ora din noapte. Plus ca s-a invatat sa ia somn f devreme, pe la 20-20.30, si e drept ca doarme dimineata pina la 7-7.30 dar prima trezire e taman cind ne bagam noi in pat pt nani. APoi, daca o iau in pat cu noi, se mai foieste, isi mai ia singura tzitzi, ma rog, dar nu se trezeste de tot, ca la ea in patut. Si parca mi-e si mie mai usor asa, ca daca o scap la trezire-de-a-binelea noaptea, ajung sa ma joc cu ea cite 2 ceasuri ca huhurezu pina i se mai face ei somn....



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Asaaaa...

Anca_nicolae, poate pui mp3-urile pe mailul comun daca nu-s f multe, sa le descarc si eu. Daca folositi torente si este careva interesat, va pot da un link al unei compilatiii uriase de muzica usoara romaneasca (mai este una si de muzica populara, facuta de acelasi tip) pe care am descarcat-o eu acum ceva timp; n-o mai am in computer, oricum erau asa, la vo 3000 de piese, a selectat sotul cite ceva din ele ca la noi mereu computerele sint ticsite de muzica si filme...

In alta ordine de idei, daca e vreuna din voi "economista" (ghilimele o sa vedeti de ce) va rog luminati-ma si pe mine intr-o chestiune care ma framinta (mai mult din principiu):
Gheorghieni este un tirg mic care nici spital nu cred ca are, e un orasel cochet (in centru, fireste) plasat imediat dupa Cheile Bicazului - Lacu Rosu, deci asa...la "inceputul" Ardealului. Macar 50% din locuitori sint unguri (super de treaba de altfel, tare mi-s dragi ardelenii)...ma rog, nu mai descriu ca n-are rost.
Acum 2 ani am facut iarna o pana cumplita inainte de Gheorghieni, am facut un cauciuc zdrente. Sa murim de draci, trebuia sa ajungem la Sibiu la Scorpions, ninsoare si viscol in munti, rezerva era cauciuc de vara, cauciucurile la masinuta aveau o dimensiune ciudata tare, in Iasi mereu trebuia sa facem comanda sa ne aduca dimensiunea asta. Gasim, simbata dupa-masa, o vulcanizare - magazin in Gheorghieni, unde gasim cauciucurile care ne trebuiau; luam multumind Cerului.
Saptamina trecuta, ajunsi la Gheorghieni, cautam oricum prin Iasi si imprejurimi cauciucuri de iarna pt masina cea noua, sa fim echipati pt Paltinis; zic la misto hai sa ne oprim iar la magazinul ala sa vedem daca au si cit costa; ce credeti? Cauciuc iarna no-name in Iasi, minim 300 lei, cauciuc iarna de firma in Gheorghieni, 190 lei. Acu intreb si eu: cum mama naibii in tirgul ala mic si prapadit gasesti asa ceva, si in ditamai "Orasu universitar" a lu peste saracesti ca sa-ti iei o roata, asta daca gasesti???



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

pisigri or fi de cand lupul catel in stoc la mag ala sau nu se vinde ca nu asa masini bengoase

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

pisigri or fi de cand lupul catel in stoc la mag ala sau nu se vinde ca nu asa masini bengoase

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea





Nici macar nu e bengoasa, e un second renault mic din 2003...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

bengoasa-nebengoasa sa o stapaniti sanatosi ca e a voastra

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI Victor Christian, arald Andres!!!


Pisigri interesanta descoperire. Ati tinut toate minte de unde va luati piese pt masina?

Imi este asa de somn, ca niciodata...abia astept sa i se faca si piciului somn sa dormim

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

mihaelacg chiar te rog, daca poti sa imi spui niste metode de mancat

Mergi la inceput