Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

am tot cautat carticele, dar n-am gasit; voi de unde le-ati luat??


de care caricele? astea?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Fetele is tare suparata pe concursul PAmpers. Asa intr-o doara am intrat sa ma uit la clasamanetul sapt si...nu il gasesc pe Rares. Este doar in cel general. Miroase a ceva ca in concursul cu Manole (a lu Ilinca).

Poze Raru
Poze noi

INTALNIRE ESTICA GALATI

Un vot la somn de ingeras, va rog

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.


da ...m-am lamurit si eu cu ei...

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Olga IOR-ul este in TITAN

poze: nu stiu ce ce nu poti sa vezi pozele pun likul direct
http://entertainment.webshots.com/photo/2825452550104125110cDRxGr


Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ce faceti fetele !!! sarbatoritii ziua nationala cu taticii ??
Eu asta o sa fac,deci va

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

alina.n eu abia acum am reusit sa vad pozele la link-ul direct.fata frumoasa si jucausa

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

Deci asta e una dintre cele doua dileme ale mele: ce sa fac cu mancarea? Am incercat toate legumele posibile, toate variantele posibile... nu vrea sa manance si pace. Iar cu fructele, acum ca nu se mai gasesc piersici, pere... mar nu prea vrea sa manance. M-am gandit ca poate nu gatesc eu bine pentru el. Dar v-am tot citit pe voi si avem aceleasi metode. Ce sa fac? Sa trec la "faza urmatoare" sau sa raman pe lapte si ce mananca asa, cate putin, mancarica pentru el?
A doua problema e asta cu somnul. Se trezeste des si plangand... desi e evident ca e mort de somn si adoarme leganat de mine in brate. Nu e problema de mine, desi sunt, dupa atatea luni de somn fragmentat foarte, foarte obosita. Dar imi e de el ca nu se odihneste cum trebuie... Voi chema pediatra saptamana viitoare pentru evaluarea de 9 luni si sa vad ce zice si ea.


1. Nici noi nu mai mancam mancarica pasata. Mai ales daca are deja dinti, ii poti da bucatele. Eu ii dau legumele aburite taiate bucatele cam cat unghia de la degetul meu mic. Nu are decat 2 dinti jos si mesteca practic cu gingiile. Incearca si tu, poate il distreaza.
2. Si la noi se mai intampla. Cred ca o singura data a dormit neintors, in rest se trezeste cam de 3-4 ori pe noapte, dar sunt nopti cand din ora in ora avem balci Nu stiu nici eu ce este. Merg pe principiul ca ii trece pana se insoara.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Cum faceti orezul cu lapte la bebelusi? Il fierbeti in apa sau in lapte (praf?)? Si cand il serviti, il mai dati prin blender sau direct in gurita?


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



In lapte de vaca direct in guritza

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008

DYANA, carticele pentru Davidutzu gasesti la libraria de la Orizont. Sunt unele mici, patrate si foarte groase, cartonate, cu numere, animale, culori. Eu i-am luat lui Calin de acolo acum cateva luni si nu spun ca sunt preferatele lui. De aia ii si zicem micul filozof ca pentru carti oricand lasa alte jucarii din mana...
Nu am mai apucat sa te sun ca ti-am zis ca programul meu e haotic. Dar ma uit la geamurile voastre de fiecare data cand intru in bloc. Poate ne vedem in week-end acum ca e bine bebelul. Am numarul tau notat.

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

merci frumos; pana la urma am ajuns la plimbare la libraria din capatul sibiului, la intersectia cu compozitorilor... si am stat acolo vreo 15 minute; i-am gasit carticele de toate dimensiunile si cu toate nebuniile din lume (am luat doar 3 deocamdata) si au un succes imens; si tot de acolo i-am luat figurine de pus pe pereti: piticuti si albacazapada, micky si minni, donald, pestisorul din mica sirena, .... fantastic de frumoase sunt; maine va fac poze la camera, care e in sfarsit gataaaaaaa!!!! mutzu e extaziat, ci ochisorii pe pertyi, se cearta cu maimutoii, rade la ei, se intinde
in week-endul asta nu cred ca ne vedem, ca vin ai mei la noi... e ziua soacra'mii' si face chef; mi-e groaza ca iar trebuie sa merg cu bebe acolo.. dar acuma macar sunt si ai mei, si poate-i mai tempereaza ei; daca nu... stim lectia, venim acasa

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Fetele is tare suparata pe concursul PAmpers. Asa intr-o doara am intrat sa ma uit la clasamanetul sapt si...nu il gasesc pe Rares. Este doar in cel general. Miroase a ceva ca in concursul cu Manole (a lu Ilinca).

Poze Raru
Poze noi

INTALNIRE ESTICA GALATI

Un vot la somn de ingeras, va rog

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

pai la clasamentul saptamanal... a tercut vremea, doar in prima saptamana in care-l inscrii e valabil; da' eu v-am zis sa nu va faceti sperante, ca e aranjata treaba dinainte

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Buna. NU am citit decat ultimele 2 pagini. Vroiam doar sa va zic ce papa a avut azi megasucces la noi: mamaliga facuta nu in apa, ci in lapte - cu unt, branzi si ou.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput