La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 242

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Stancuta, nici Andrei nu sta la desene, ba mai mult, ii inchide TV-ul lui Marc pana il exaspereaza. Nici nu ma ingrijorez ca scopul meu e Tv cat mai putin spre deloc. Lui Marc ii pun desene doar cand cere si cere rar. Noi deschidem Tv-ul cand dorm ei. Rar, se intampla sa se mai uite sotul la cate ceva cand ei isi fac de lucru la ei in camera. Nu vreau sa prinda gustul acestei distractii.
Am exemplul finutei mele, care e lipita de Tv si la 10 ani nu pune mana pe o carte, iar daca primeste cadou o carte se uita stramb si reversul medaliei, nasii mei, care nu i-au lasat la Tv decat restrictionat (un desen , un film, odata la cateva zile....la ei nu se deschide Tv-ul cu zilele) si acum, la varsta de 9-10 ani adora cartile.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ema, calendarul de Advent e un carton de marimea unei carti mai mari, cu 24 de usite, care se deschid in fiecare zi in perioada de Advent (1-24 dec) si acolo sunt ciocolatele, bombonele. Traditia vine de la nemti din cate stiu eu. Ei sarbatoresc Adventul in perioada 1-24 dec.
E distractiv pt copii, ca in fiecare zi cauta usita pe care tb sa o deschida si gasesc o ciocolatica si ii tine in priza sa fie cuminti ca vine Mosul dupa ce se termina ciocolatelele.
Noi am gasit la Plus in Crangasi.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutare zuzici !

In primul rand , vreau si eu sa urez LA MULTI ANI ! tuturor Andreilor si Andreelor sarbatoriti astazi

Ginette , am citit prin ce probleme treci...ai grija mare de tine , nimic nu e mai pretios ca sanatatea ...sincer , m-ai ingrijorat cu tensiunea aia .Buburuza are nevoie in primul rand de o mami sanatoasa . Multi ici si las' ca o-m trece noi de perioada asta de kko.

Ceska , nu rata ocazia sa-l duci pe Benji la circ ...lasa-l pe tati cu ideile lui preconcepute , B nu este mic pentru un asa divertisment...vei fi uimita de ce reactii poate sa aiba. Pe mine m-a emotionat pana la lacrimi cand mi-am vazut odorul cum se bucura , cum aplauda si chiuia in timpul spectacolului. Se citea fericirea pe chipul ei , era in extaz...Cat despre felul cum sunt ingrijite animalele , si eu ca si Lala am fost surprins placuta de felul cum aratau...imbaiate , tesalate si nu dadeau impresia ca le-ar lipsi hrana , ba dimpotriva.

Elle , daca vrei casuta Albei ca Zapada , am vazut o varianta la Auchan cu aprox.150 RON ...tot acolo am vazut si piesele separate , piticii cantatori de vreo 25 cm inaltime la 8 RON bucata si Alba ca Zapada la aprox. 1 metru la 90 RON .

Miri , si Sara urla dupa mine ca vrea "capia" , s-a si servit singura de cateva ori cand nu eram pe faza ...a fost generoasa si cu plushurile , le-a dat la toti sa bea . Am pedepsit-o rau ultima oara cand am gasit canapeaua si covorul plin de zat si de atunci , cand ma vede ca beau cafea , zice " Tala nu bia capia , capiaua e a lu mami " ( Sara nu bea cafea , cafeaua e a lui mami )

Stancuta , nici Sara nu e fan Tom si Jerry , in schimb adora Clubul lui Mickey Mouse , Tigger and The Pooh si Little Einstein ...sunt toate in serie dimineata pe Disney Channel , de pe la 8 pana pe la 9.30 . Nu se misca de pe canapea cat tin astea 3 episoade ...isi bea lapticul si se uita cuminte la preferatii ei. A invatat cantecelele , replicile si stie cum se numesc fiecare dintre personaje.

Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Roli,
deci militarie? Si eu incerc sa stam toti trei la masa dar el nu mai vrea la el in scaun, de centura nici vorba. Vine si cere la ta-su in brate si asa mai gusta de la el ceva. Cred totusi ca nu strica sa adopt metoda ta: mananca cu toata lumea la masa, civilizat (adica la el in scaun ca poate sa manance si cu mana numai sa o faca) ori sare masa si revine la urmatoarea. O sa fie circ.... gratis!
Cu TV-ul eu imi cumpar ceva timp pentru facut una alta prin casa in liniste si rapid fara intreruperi etc. Ziua mai ascultam muzica il mai las sa se joace singur (merge numai cand sunt la bucatarie)seara vine tati si merge dracia intr-una.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Noi trecem la operatiunea "turta dulce", wish us luck!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



buna dragele mele,

am vrut sa scriu de dimineata insa nu m-au lasat copiii .. eva cum ma vede la laptop vine si-mi cere sa-i pun "mamousu, baca" adica micky mouse, bing bang din lazy town ..

danutza cat m-am tinut ieri sa intreb de voi .. si uite gand la gand cu bucurie .. ma bucur ca sunteti bine si muschetarii sunt cumintei si le place la scoala/cresa. pupa elle gasca.

emma si eu as vrea un lego ptr eva ..oricum am destule ocazii sa-i iau cam ce vreau .. mosu' nicolae, apoi mos craciun, ziua ei ..

stancutza ma bucur ca ai mai intrat sa ne dai vesti despre voi. imi pare rau ptr problemele tale de sanatate si trezirile sofiucai .. cat despre luatul in pat .. te inteleg perfect si cred ca e mai bine in aceste conditii sa procedezi asa. pupam pe sofi mic si scumpic! pe eva nu am mai filmat-o caci daca ma vede cu camera vine sa i-o dau ei si nu mai zice si face nimic .. anna inca nu apuca jucariile insa incepe sa rada cu voce .. e tot mai atenta in jur si deja ne urmareste cu privirea ..

roli ce metoda buna ai gasit! sper sa tina.

gatta sar-mana de pont!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Si acum sa va zic cateva vorbe despre noi :

Astazi am reportat un prim succes la capitolul baut lapte din canita...a cerut sa bea cu cana ca " bebe mic " ( din reclama la laptele Milumil ) si credeam ca iar ma va umple de nervi cum face de cate ori ii dau canita sa bea apa ...da' de unde , a lins 250 ml in 5 minute de m-a lasat masca. Sper s-o tina obiceiul asta bun.

Aseara am luat cadoul pentru Mos Nicolae din Auchan : o casa de marcat smechera care imita foarte bine pe cele reale si are si cateva accesorii ...cos de cumparaturi cu niste pachetele si sticle , niste fructe si am mai luat o albinuta din plus care danseaza si canta "baila chili-cha-cha" foarte haioasa.Am stat vreo ora jumate la raionul de jucarii , ca erau foarte multe chestii interesante si nu ma puteam decide. Sara a inceput sa aprecieze jocurile astea de imitatie , de acea m-am gandit ca ii va placea casa de marcat iar a doua jucarie vroiam sa fie un plus si am stat mult sa ma gandesc daca sa-i iau unul din seria "Disney" sau aceasta albinuta ...pana la urma , asta mi s-a parut foarte haioasa si sigur cred ca o va distra.

Pe mine m-a lovit rau gripa ( nu stiu daca este din-aia noua , dar sigur e gripa ), ma doare tot corpul , muschii , articulatiile , capul parca imi este de plumb ...ma doare cand imi misc ochii. Azi-noapte nu am dormit din cauza tusei , iar azi am stat mai mult in pat. Noroc cu biata mama , ca a venit si s-a ocupat de Sara , ca altfel nu stiu ce ma faceam. Tare mi-e frica sa nu ia si pitika virusul...stau cu masca pe fata si incerc sa intru cat mai putin in contact cu ea. Azi dimineata venea mititica sa ma pupe , si-mi zicea "ubec mult pe mami " si nu intelegea de ce o resping

Iar am scris o ditamai placinta ...daca v-am plictisit


Gattasalvaje - mamica de Sara Eliza ( 22 Decembrie 2007 )
POZE BOTEZ
Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



va dati seama ca de maine intram in sarbatoare????

clopoteii nostri vor implini doi ani .. nici nu stiu unde si cand s-au dus ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

La multi ani! pentru toti clopoteii cu numele de Andrei sau Andreea.

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani tuturor care poarta numele Sf.Andrei!

Sanatate multa tuturor puilor bonlaviori!

Ema ce lego duplo i-ai luat?Eu am pus ochii pe zoo mare 125 de piese, mi se pare mai interesant decat ferma.baietii frumosi!

Stancutza, Sofia mea doarme in pat cu noi de la 5,5luni, nu ma deranjeaza atata timp cat si ea si noi ne odihnim f bine, nu se trezeste deloc noaptea, dc o pun in patul ei la o oa doua se trezeste plangand, pana la 18 ani o sa doarma singura in patul eiMa bucur ca v-ati hotarat asupra dr.sunt sigua ca dupa opeatie Sofiuca va recupera f repede

Ehe de maine o tinem intr-o sarbatoare pana in marie cand sarbatorim cel mai mic clopotel.

Noi suntem bine, Sofi nazdravana ca de obicei, am avut o raceala dar a trecut, abia astept sa terminam tratamentul profilactic pt tbc la sf lunii sa vedem cum va sta cu luatul in greutate, deja a ajuns la 5kg luate din iunie pana acum sper sa se inalte si sa nu mai fim grasuneleDc aveti timp si chef avem cateva pozici aici

Mergi la inceput