Turnirul numero 2 de alegeri

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Copiloi, poti sa ne explici inca o data ce este un fanatic politic?
punctat daca se poate. multumesc fain.


Explica tu cu ce te-a ofensat sintagma fanatic politic!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Vikinga, imi dau seama ca tu de fapt ai o problema cu persoana mea.



Si tu te crezi atacata????
Hai, mai, alina...tu ai o problema cu fanaticii de noi...si nu se plange nimeni!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Rufus, e cam greu sa ma simt atacata de Vikinga.

Oricum, reactia ta spune multe


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ


Alina, ai idee cum arata o fatza de copil lovita de pumnul unui adult?


Da, am vazut-o in filmulet: o fata surprinsa de asemenea gest, o fatza care are afisat un zambet speriat, si care arata atitudinea unui copil care parca se intreba: De ce dai nene? Ce ti-am facut?

La cat de fanatici sunteti, si intorceti pumnul ala pe toate fetele, cred ca si daca Basescu l-ar fi facut KO pe copil, pe scena, tot ati fi negat evidenta.


Alina









Alina, fanatica nu-s. Crede-ma sau nu, n-are importanta.

Prima ta fraza de mai sus se numeste drama. Dramatizezi. Eu am inteles ca tu esti impotriva lui Basescu, politic vorbind. Cu toate astea, stii ca Basescu nu e prost. Cred ca nu iti imaginezi ca ar fi putut comite o greseala colosala in plina campanie, mai exact violenta fizica asupra unui minor, intr-un loc public intesat de camere de luat vederi.
Cu toate pacatele lui(si are multe pacate) pur si simplu actiunea de care e acuzat iese din discutie. Vezi tu, asta e greseala cea mai des intalnita in luptele astea politice: subestimarea si povestile lacrimogene menite sa trezeasca in electorat sentimente care n-au treaba cu politica.

Cei care au scos la inaintare acuzele astea, isi joaca asul din maneca. Intr-o Romanie bombardata de stirile de la ora 5, scenarii SF, mizerie si netrebnicii,(cu maaare succes) s-a mizat pe placerea romanului de a asista la un spectacol cu violenta. Din pacate, majoritatea electoratului este formata din oameni care inghit totul gata mestecat.Nu conteaza de catre cine.

Miscarea e un strigat disperat, acum sa vedem cine o crede. Nu conteaza cine te voteaza, atata timp cat te voteaza, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi



Rufus, e cam greu sa ma simt atacata de Vikinga.




Da...singura, impotriva tuturor...
Mai, tu continui cu glumele...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui copiloi



Rufus, e cam greu sa ma simt atacata de Vikinga.




Da...singura, impotriva tuturor...
Mai, tu continui cu glumele...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Eu nu sunt impotriva nimanui.
Sunt impotriva badaraniei, lipsei de educatie si a bunului simt, a smecheriei si a tupeului omului care in viata nu a facut nimic demn.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Eu nu sunt impotriva nimanui.
Sunt impotriva badaraniei, lipsei de educatie si a bunului simt, a smecheriei si a tupeului omului care in viata nu a facut nimic demn.




Hotaraste-te: ori impotriva nimanui, ori a badaranilor, smecherilor...etc. In cazul asta, ai multi clienti.
Si poti incepe cu primul la alfabet: A = Antonescu.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui copiloi



Rufus, e cam greu sa ma simt atacata de Vikinga.




Da...singura, impotriva tuturor...
Mai, tu continui cu glumele...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Sunt impotriva badaraniei, lipsei de educatie si a bunului simt, a smecheriei si a tupeului omului care in viata nu a facut nimic demn.

Alina


Faza de ieri nu Xeno, puah, nu se incadreaza in nici un criteriu de mai sus
Mi-ai luat o piatra de pe inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Alina ce sa am cu tine?! Din contra chiar, ne stim de atita timp pe coltul asta ori altul de net.Vorbim si noi.Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Vikinga, imi dau seama ca tu de fapt ai o problema cu persoana mea. Deja te legi de elemente particulare, care nu au treaba cu subiectul. In plus, daca chiar ai fi fost interesata de subiect, cu siguranta ai fi dorit sa te informezi mai mult. Insa, din mesajele tale, se vede ca nu ai facut-o.Nu stiu unde ai invatat sa-ti argumentezi astfel opiniile (luandu-te de aspecte din viata privata a interlocutorului), dar cred ca nu e suficient sa te bati in piept cu tara in care traiesti pentru a arata ca esti altfel, ci e nevoie de ceva mai mult.....Alina
Acum ti-am vazut nervii pe aici. Ce sa-ti zic, o zi buna si tie!Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns may spune:

poate pe unii ii mai intereseaza:
http://www.romaniantipsd.ro/video

Mergi la inceput